Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Szybkość

  Tu zdecydowanie wygrywa myjnia automatyczna. Wjeżdżamy do myjni, a zestaw szczotek, suszarek i litry wody z różnymi detergentami robią swoje. Mycie ręczne jest oczywiście bardziej pracochłonne, przez co trwa dłużej.

 2. Dokładność

  Myjnia ręczna w kwestii dokładności bije wszystkie pozostałe. Nic nie zastąpi pracownika z zestawem kosmetyków i szeroką gamą różnego rodzaju szczotek. W myjni ręcznej wymyjemy dokładnie wszystkie trudno dostępne miejsca i pozbędziemy się z lakieru zaschniętego brudu. Myjnia automatyczna jest szybka, ale też niedokładna, w dodatku szczotki mogą uszkodzić wystające elementy nadwozia, czego unikniemy w myjni ręcznej.

 3. Uszkodzenie lakieru

  Lakier łatwo zarysować, jeśli oddamy auto do myjni ręcznej pracownicy dobrze o niego zadbają. Nałożą odpowiednie kosmetyki i lepiej go nawoskują. Myjnia automatyczna jest niedokładna, a w dodatku jej szorstkie zautomatyzowane szczotki łatwo mogą zniszczyć lakier.

 4. Cena

  Cena w myjniach automatycznych jest niższa z oczywistych względów. Mycie auta trwa krócej i nie angażuje wielu ludzi. Myjnie ręczne są droższe, ale zapewniają kosmetyki wyższej jakości i dokładniejszą obsługę. Istnieją alternatywne dla obu myjnie bezdotykowe, na których usługa jest tania, ale niesie ze sobą ryzyko zalania wnętrza auta wodą pod wysokim ciśnieniem, w dodatku trzeba umieć taką myjką się posługiwać.

 5. Dostępność

  Myjnie automatyczne znajdziemy przy hipermarketach i prawie wszystkich stacjach benzynowych. W efekcie możemy umyć auto w każdej chwili, szybko i wygodnie. Myjnie ręczne występują rzadziej i trudniej je znaleźć.

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

 • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
 • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

 • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
 • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: +48 801 597 597
tel: +48 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż warsztat