Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj

Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników. Każde z nich ma swoje plusy i minusy. Jeżeli jeszcze ich nie znasz, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Zrób to także wtedy, jeżeli jeszcze nie wiesz, na którą z opcji się zdecydować. Z nami podejmiesz dobrą decyzję i będziesz cieszyć się pięknym oraz czystym samochodem zawsze wtedy, kiedy będziesz tego potrzebować! Poniżej najważniejsze aspekty, które mają znaczenie podczas dokonywania wyboru.


Myjnia ręczna i myjnia automatyczna – a szybkość usługi

Tu zdecydowanie wygrywa myjnia automatyczna. Wjeżdżamy do myjni, a zestaw szczotek, suszarek i litry wody z różnymi detergentami robią swoje. Mycie ręczne jest oczywiście bardziej pracochłonne, przez co trwa dłużej. Możesz jednak według własnego uznania skupić się na częściach, które według Ciebie wymagają większej dokładności. Taką częścią będą np. felgi albo progi auta. Dlatego, jeżeli nie zależy Ci na czasie, ale zdecydowanie bardziej na tym, by auto było „dopieszczone”. Zdecyduj się na myjnię ręczną.

Dokładność myjni – gdzie jest lepiej?

Jak już wspomnieliśmy, myjnia ręczna w kwestii dokładności bije wszystkie pozostałe. Nic nie zastąpi pracownika z zestawem kosmetyków i szeroką gamą różnego rodzaju szczotek. W myjni ręcznej wymyjemy dokładnie wszystkie trudno dostępne miejsca i pozbędziemy się z lakieru zaschniętego brudu. To ty Tutaj decydujesz, kiedy będzie mieć miejsce zakończenie tego procesu. Myjnia automatyczna jest szybka, ale też niedokładna, w dodatku szczotki mogą uszkodzić wystające elementy nadwozia, czego unikniemy w myjni ręcznej.

Uszkodzenie lakieru – tak to możliwe!

Lakier łatwo zarysować, jeśli oddamy auto do myjni ręcznej, pracownicy dobrze o niego zadbają. Nałożą odpowiednie kosmetyki i lepiej go nawoskują. Podobnie będzie wtedy, kiedy my sami podejmiemy się wykonania takiego zadania. Myjnia automatyczna jest niedokładna, a w dodatku jej szorstkie zautomatyzowane szczotki łatwo mogą zniszczyć lakier. A jak zapewne wiesz, takie uszkodzenie będzie wymagało zdecydowanie większego nakładu finansowego, niż przy standardowym umyciu auta. Oczywiście, nie wspominając tutaj o stracie czasu i niepotrzebnym zdenerwowaniu.

Dostępność myjni ma znaczenie

Myjnie automatyczne znajdziemy przy hipermarketach i prawie wszystkich stacjach benzynowych. W efekcie możemy umyć auto w każdej chwili, szybko i wygodnie. Myjnie ręczne występują rzadziej i trudniej je znaleźć. Chyba że masz swoje ulubione, takie, co do których masz zaufanie i tylko tam zaprowadzasz swój pojazd, aby doprowadzić go do porządku.

Cena – gdzie zapłacisz mniej?

Cena w myjniach automatycznych jest niższa z oczywistych względów. Mycie auta trwa krócej i nie angażuje wielu ludzi. Myjnie ręczne są droższe, ale zapewniają kosmetyki wyższej jakości i dokładniejszą obsługę. Istnieją alternatywne dla obu myjnie bezdotykowe, na których usługa jest tania, ale niesie ze sobą ryzyko zalania wnętrza auta wodą pod wysokim ciśnieniem, w dodatku trzeba umieć taką myjką się posługiwać. A zatem myjnia ręczna czy automatyczna – wybór pozostawiamy Tobie! To przecież Ty wiesz najlepiej, co jest najodpowiedniejsze dla Twojego auta.Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
  • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: +48 801 597 597
tel: +48 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż warsztat

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x