Regularne Oszczędzanie

Program Inwestycyjny Regularne Oszczędzanie

UNIQA Program Inwestycyjny Regularne Oszczędzanie (PIRO) daje Ci możliwość regularnego i długoterminowego gromadzenia i inwestowania kapitału w wybranych subfunduszach wydzielonych w UNIQA Funduszu Inwestycyjnym Otwartym (UNIQA FIO).

Do wyboru masz dwa portfele o różnym składzie.

Portfel Umiarkowany jest przeznaczony dla inwestorów z przeciętną skłonnością do ryzyka inwestycyjnego.  Do Portfela Umiarkowanego należą subfundusze o poziomach ryzyka umiarkowany od 2 do 5 w siedmiostopniowej skali. Inwestują głównie w obligacje, a w mniejszym stopniu w akcje i depozyty bankowe.

 

Portfel Dynamiczny przygotowaliśmy z myślą o inwestorach, skłonnych ponosić podwyższone ryzyko inwestycyjne. Do Portfela Dynamicznego należą subfundusze o poziomach ryzyka dynamiczny od 3 do 6 w siedmiostopniowej skali. Inwestują głównie w akcje, a w mniejszym stopniu w obligacje i depozyty bankowe.

 

Raz w roku (co 12 miesięcy od pierwszej wpłaty środków) automatycznie przywracamy modelową strukturę portfela, ponieważ udziały poszczegól­nych subfunduszy w portfelu mogą się zmieniać ze względu na wzrost lub spadek wartości jednostek uczestnictwa.

Po 3 latach uczestnictwa w PIRO możesz zacząć otrzymywać premię inwestycyjną, dzięki czemu inwestowanie będzie bardziej korzystne.

 

Regularne oszczędzanie

Wybierz portfel modelowy dostosowany do Twoich potrzeb:  Dynamiczny lub Umiarkowany.

Smiling young woman contemplating a piggy bank
Poznaj korzyści

Poznaj korzyści programu

Wysokość wpłat miesięcznych: już od 200 zł.

W PIRO nabywasz jednostki uczestnictwa kategorii A1, w których obniżyliśmy wynagrodzenie za zarządzanie.

Możesz zakończyć inwestycję i wypłacić środki w dowolnym momencie, bez dodatkowych opłat z tego tytułu.

Dzięki portfelom modelowym nie musisz samodzielnie wybierać subfunduszy, nasi eksperci zrobili to za Ciebie.

Możesz otrzymać premię inwestycyjną, której wysokość i warunki wypłaty opisane zostały szczegółowo w Regulaminie UNIQA PIRO.

Podatek od zysków kapitałowych płacisz dopiero na koniec inwestycji, ponieważ w naszych portfelach modelowych są subfundusze wyłącznie jednego funduszu inwestycyjnego otwartego.

Załóż PIRO

Załóż PIRO w kilku prostych krokach

1

Rozpocznij regularne inwestowanie z UNIQA TFI

Przygotuj dowód tożsamości i wejdź na fundusze.uniqa.pl. Dowód elektroniczny wraz kodem PIN ułatwi Ci proces rejestracji.

Otwórz UNIQA PIRO
2

Uzupełnij dane

Wybierz portfel modelowy dostosowany do Twoich potrzeb: Dynamiczny lub Umiarkowany. Pamiętaj, aby zapoznać się z regulacjami i dokumentami dotyczącymi produktu i funduszy wchodzącymi w skład poszczególnych portfeli.

3

Zrób pierwszy przelew

Numer konta wskazany w umowie jest przeznaczony do wszystkich wpłat do danego portfela. Możesz się nim posłużyć, aby ustawić stałe zlecenie w banku.

Oczekuj na potwierdzenie

Po weryfikacji i zaksięgowaniu środków otrzymasz potwierdzenie nabycia jednostek subfunduszy w ramach wybranego portfela.

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej

Notowania

Sprawdź aktualne notowania i porównuj wybrane fundusze.

Szukasz dokumentów?

Sprawdź bibliotekę, w której znajdziesz aktualne i archiwalne prospekty, KIDy, ogłoszenia i inne ważne dokumenty.

Zobacz dokumenty

Przewodnik inwestora

Dowiedz się więcej na temat rynków finansowych, zapoznaj się z listą porad dotyczących pomnażania oszczędności i policz ile możesz zyskać.