Poznaj zarząd i zespół inwestycyjny UNIQA

Zarząd UNIQA
Robert Garnczarek
Prezes Zarządu

Prezes Zarządu UNIQA TFI od marca 2017 roku. Wcześniej przez 7 lat pełnił funkcję prezesa zarządu UNIQA PTE (dawniej AXA PTE).

Dowiedz się więcej
Robert Garnczarek
Zarząd UNIQA
Paweł Mizerski
Dyrektor Departamentu Zarządzania Aktywami, Wiceprezes Zarządu

Paweł Mizerski pracuje w UNIQA TFI od 2006 roku. Zanim objął funkcję Dyrektora Departamentu Zarządzania Aktywami i Wiceprezesa Zarządu był zarządzającym funduszami dłużnymi.

Dowiedz się więcej
Paweł Mizerski
Zarząd UNIQA
Paweł Dygas
Członek Zarządu

Członek Zarządu UNIQA TFI od lutego 2021 roku. Zarządzaniem ryzykiem w sektorze finansowym zajmuje się od 2011 roku. 

Dowiedz się więcej
Paweł Dygas
Zarząd UNIQA
Mateusz Gołąb
Członek Zarządu

Mateusz ma ponad 20 lat doświadczenia na rynku kapitałowym, bankowym i ubezpieczeniowym zdobyte w pracy w TFI, w biurze maklerskim, bankach i grupie ubezpieczeniowej.

Dowiedz się więcej
Mateusz Gołąb
Zespół inwestycyjny
Paweł Mizerski
Dyrektor Departamentu Zarządzania Aktywami, Wiceprezes Zarządu

Paweł Mizerski pracuje w UNIQA TFI od 2006 roku i od tego czasu związany jest też z rynkiem kapitałowym. Zanim objął funkcję Dyrektora Departamentu Zarządzania Aktywami i Wiceprezesa Zarządu był zarządzającym funduszami dłużnymi.

Dowiedz się więcej
Paweł Mizerski
Zespół inwestycyjny
Sebastian Liński
CIIA, PRM, Doradca inwestycyjny, Dyrektor Akcji Zagranicznych

Posiada certyfikat analityka statystycznego SAS oraz zdane wszystkie etapy egzaminów w ramach programu CAIA. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne, gdzie specjalizował się w ekonometrii.

Dowiedz się więcej
Sebastian Liński
Zespół inwestycyjny
Karol Paczuski
CFA, Doradca Inwestycyjny, Makler papierów wartościowych, Zarządzający funduszami dłużnymi

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył kierunek finanse i rachunkowość ze specjalizacją międzynarodowe rynki finansowe.

Dowiedz się więcej
Karol Paczuski
Zespół inwestycyjny
Andrzej Nowak
Doradca Inwestycyjny, Makler papierów wartościowych, Dyrektor akcji

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku informatyka i ekonometria. Posiada licencję maklera papierów wartościowych nr 2041 oraz doradcy inwestycyjnego nr 347. Karierę zawodową rozpoczął w 2008 roku.

Dowiedz się więcej
Andrzej Nowak
Zespół inwestycyjny
Rafał Grzeszyk
CFA, Makler papierów wartościowych, Analityk rynku akcji, Młodszy zarządzający funduszami akcji

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył kierunek finanse i rachunkowość na Wydziale Nauk Ekonomicznych oraz Prawo na Wydziale Prawa i Administracji.

Dowiedz się więcej
Rafał Grzeszyk
Zespół inwestycyjny
Wojciech Romanowski
CFA, Analityk rynku akcji

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył kierunek finanse i rachunkowość ze specjalizacją międzynarodowe rynki finansowe. 

Dowiedz się więcej
Wojciech Romanowski

Nasze nagrody

Wyróżnienie w rankingu Alfa 2021. Analizy.pl

Wyróżnienie w konkursie Alfa 2020 w kategorii funduszy zrównoważonych dla UNIQA Makroalokacji i zespołu zarządzającego (Sebastian Liński, Paweł Mizerski, Andrzej Nowak, Karol Paczuski, Grzegorz Parosa, Rafał Grzeszyk).

Wyróżnienie w konkursie Alfa 2021 w kategorii funduszy akcji małych i średnich spółek dla UNIQA Akcji Małych i Średnich Spółek i zarządzającego subfunduszem Sebastiana Lińskiego.

Wyróżnienie w konkursie Alfa 2021 w kategorii funduszy akcji polskich dla UNIQA Akcji Polskich zarządzającego subfunduszem Andrzeja Nowaka.

Paweł Mizerski znalazł się na podium konkursu na najlepszego analityka makroekonomicznego 2021 roku, który organizują redakcje Parkietu oraz Rzeczpospolitej.

UNIQA TFI zajęła drugie miejsce w rankingu instytucji finansowych, które zarządzają PPK. Ranking wyników inwestycyjnych na koniec 2021 roku przygotował Instytut Emerytalny.

IKZE w UNIQA TFI od czterech lat, czyli od startu produktu, jest w czołówce rankingów IKZE Analiz Online z bardzo wysokimi notami za ofertę, koszty i wyniki inwestycyjne.

Nasze IKE od czterech lat, czyli od startu produktu, jest w czołówce rankingów IKE Analiz Online z bardzo wysokimi notami za ofertę, koszty i wyniki inwestycyjne.

Nagroda Superbrands Polska 2022 w kategorii konsumenckiej potwierdza, że jesteśmy marką godną zaufania, sprawdzoną przez konsumentów i oferujemy klientom produkty najwyższej jakości.

Cieszy nas godło Laur Klienta dla naszej marki. Odzwierciedla poziom zadowolenia i satysfakcji konsumentów. Klienci wybierają i polecają produkty oraz usługi, którym ufają.

Klienci o nas

Jestem związany z UNIQA TFI (wcześniej AXA) od 12 lat. Nasza współpraca dotyczy produktów finansowych pozwalających gromadzić, a następnie budować taki portfel, aby środki ulokowane tam przynosiły jak największe korzyści. Efekty tej współpracy są dla mnie pozytywne.

Robert
Szczecin, 2022

UNIQA TFI nie tylko sprzedaje produkt finansowy, ale troskliwie opiekuje się swoimi klientami cały czas. To podejście jest godne naśladowania przez innych. Dziękuje za owocną współpracę.

Monika
Lublin, 2022

Spotkanie dobrego doradcy finansowego to skarb i miałem takie szczęście poznając właściwą osobę z UNIQA TFI. Zawsze na czas, duża wiedza i znajomość rynku w połączeniu z umiejętnym przewidywaniem trendów sprawiają, że moje oszczędności są zarządzane aktywnie i skutecznie dostarczając ponad przeciętnych stóp zwrotu - czego można chcieć więcej?

Wojciech
Warszawa, 2022

Z doradcą UNIQA TFI współpracuję od kliku lat i z całą odpowiedzialnością mógłbym go polecić. Za każdym razem otrzymuję fachową pomoc popartą merytoryczną wiedzą. Wszelkie zapytania czy wątpliwości z mojej strony są niezwłocznie wyjaśniane. Jestem pełen uznania dla takiego profesjonalizmu i sposobu działania.

Łukasz
Wrocław, 2022

Dowiedz się więcej

O Grupie UNIQA

UNIQA TFI SA należy do Grupy UNIQA. To firma z 200-letnią historią, a obecnie jedna z wiodących grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowej i Wschodniej. W Austrii, gdzie ma swoje korzenie, jest jedną z najsilniejszych marek ubezpieczeniowych.

Przewodnik inwestora

Dowiedz się więcej na temat finansów: jak działają rynki finansowe, jak możesz pomnażać oszczędności, jakie są zasady inwestowania. Policz na naszych kalkulatorach, ile możesz zyskać.

Szukasz dokumentów?

Sprawdź bibliotekę, w której znajdziesz aktualne i archiwalne prospekty, KIDy, ogłoszenia i inne ważne dokumenty.

Notowania

Sprawdź aktualne notowania i porównuj wybrane fundusze.