Zalety

Atuty ubezpieczenia od pożaru i kradzieży

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie od pożaru i kradzieży?

  •  Niewielka składka (już 89 zł/rok) zabezpiecza Cię przed utratą samochodu w wyniku pożaru bądź kradzieży.
  • Koszt tego ubezpieczenia jest bardzo atrakcyjny ze względu na zastosowany udział w odszkodowaniu w wysokości 15 lub 25%.
Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia samochodu od pożaru i kradzieży?
Oblicz składkę
Co trzeba wiedzieć

Ubezpieczenie auta od kradzieży. Co trzeba wiedzieć?

Z policyjnych statystyk wynika, że w 2016 roku w Polsce skradziono 13 542 samochody osobowe, co oznacza, że dziennie z tego rodzaju problemem musiało się zmierzyć aż 37 kierowców. Straty finansowe spowodowane utratą naszych czterech kółek mogą być jednak mniej bolesne, jeśli wcześniej zadbamy o ubezpieczenie auta.

O ubezpieczeniu auta na wypadek kradzieży powinni w pierwszej kolejności pomyśleć właściciele stosunkowo nowych i wartościowych pojazdów. Im auto jest młodsze, tym większe staje się ryzyko jego kradzieży. Ubezpieczenie auta od kradzieży powinno być priorytetem także dla osób, które parkują samochód na niestrzeżonym parkingu lub przy ulicy. I choć często samodzielnie uzupełniamy wyposażenie pojazdu o różnego rodzaju blokady, immobilizery czy nadajniki GPS, złodzieje udowadniają, że są w stanie złamać wszelkie zabezpieczenia – czasami wystarczy im tylko kilkadziesiąt sekund.

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczaniu auta?

Ubezpieczenie auta na skutek kradzieży najczęściej zawiera się w polisie Autocasco. Warto jednak pamiętać, że towarzystwa oferują AC w różnych wariantach. I tak np. możemy ubezpieczyć auto wyłącznie od kradzieży lub też rozszerzyć zakres ochrony o dodatkowe nieprzewidziane sytuacje. Dobrze jest, jeśli w zakres ubezpieczenia Autocasco wchodzą także szkody powstałe wskutek wypadku drogowego, zniszczenia przez osoby trzecie bądź też powstałe w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych, takich jak grad, silny wiatr, powódź czy pożar. Zakres ochrony ubezpieczeniowej można łatwo sprawdzić - jest szczegółowo opisany w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest zakres terytorialny ochrony. Jeśli dużo podróżujemy naszym autem także poza granice Polski, warto zadbać o to, aby ochrona ubezpieczeniowa obowiązywała również w krajach europejskich.

Zawierając umowę na ubezpieczenie auta należy też sprawdzić, czy ubezpieczyciel nie wymaga od nas instalacji dodatkowych zabezpieczeń mechanicznych lub elektronicznych. Jeśli bowiem dojdzie do kradzieży samochodu, a my nie wywiążemy się z tego obowiązku, wówczas możemy nie otrzymać odszkodowania. Podobnie jak wtedy, gdy pozostawimy pojazd niezamknięty lub nie wymienimy uszkodzonych zamków.

Pamiętajmy też, aby nie pozostawiać wewnątrz pojazdu zapasowych kluczyków oraz dowodu rejestracyjnego. Jeśli tego nie dopilnujemy, może nastąpić odmowa wypłaty odszkodowania w związku z kradzieżą.

Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia samochodu od pożaru i kradzieży?
Oblicz składkę
Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania

Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia samochodu od pożaru i kradzieży?
Oblicz składkę
Opcje dodatkowe

Rozszerz ochronę

ubezpieczenie assistance

Assistance Standard, Premium lub Prestiż

Wybierz szerszy wariant Assistance, aby zwiększyć limit holowania, wydłużyć okres najmu samochodu zastępczego oraz skorzystać z wielu innych usług.

ubezpieczenie NNW - następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie NNW

Zapewnia świadczenia z tytułu uszkodzenia ciała lub śmierci w wypadku drogowym.

ubezpieczenie szyb samochodowych

Ubezpieczenie szyb

Pokrywa koszt naprawy bądź wymiany szyb w pojeździe do kwoty 4000 zł.

ubezpieczone opony

Ubezpieczenie opon

Organizacja pomocy przy wymianie koła oraz pokrycie kosztów naprawy uszkodzonej opony.

samochód zastępczy ubezpieczenie

Samochód zastępczy

Samochód zastępczy pozwoli Ci cieszyć się niezależnością w razie wypadku, awarii lub kradzieży.

Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia samochodu od pożaru i kradzieży?
Oblicz składkę
Poradnik

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu samochodu

Porady komunikacyjne

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Dokumenty

Pełny opis i ogólne warunki ubezpieczenia

Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia samochodu od pożaru i kradzieży?
Oblicz składkę

 


Prezentowana na stronie oferta może się różnić w zależności od dostępnych opcji i wariantów ubezpieczenia w wybranym kanale sprzedaży.