Zalety

Atuty ubezpieczenia Minicasco - ubezpieczenia od kradzieży samochodu, pożaru i innych żywiołów

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie od kradzieży - Minicasco?

  • Za niewielką składkę (już 89 zł/rok) obejmiemy ochroną ubezpieczeniową szkody polegające na uszkodzeniu lub zniszczeniu pojazdu wskutek działania sił przyrody oraz na kradzieży, kradzieży z włamaniem pojazdu lub jego części
  • Koszt tego ubezpieczenia jest bardzo atrakcyjny ze względu na zastosowany udział w odszkodowaniu w wysokości 10 lub 20%.
Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia Minicasco?
Oblicz składkę
Co trzeba wiedzieć

Ubezpieczenie auta od kradzieży. Co trzeba wiedzieć?

Z policyjnych statystyk wynika, że w 2022 roku wszczęto 7109 postępowań dotyczących kradzieży samochodów, co oznacza, że dziennie z tego rodzaju problemem musiało zmierzyć się aż 19 kierowców. Straty finansowe spowodowane kradzieżą auta mogą być jednak mniej bolesne, jeśli wcześniej zadbamy o ubezpieczenie samochodu od kradzieży.
Ubezpieczenie Minicasco obejmuje ochroną szkody polegające na kradzieży pojazdu lub jego części, zatem w pierwszej kolejności o takim ubezpieczeniu powinni pomyśleć właściciele stosunkowo młodych aut. Im młodszy pojazd, tym większe staje się ryzyko jego kradzieży.
O ubezpieczeniu Mini AC powinny także pomyśleć osoby, które parkują samochód na niestrzeżonym parkingu lub przy ulicy. Kradzież pojazdu lub jego części nie jest jedyną sytuacją, w której świadczymy ochronę. Obejmujemy nią także szkody spowodowane wskutek działania sił przyrody: m.in. deszczu nawalnego, gradu, powodzi, pożaru czy silnego wiatru.

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczaniu auta?

Ubezpieczenie auta na skutek kradzieży najczęściej zawiera się w polisie Autocasco. Warto jednak pamiętać, że towarzystwa oferują AC w różnych wariantach. I tak np. możemy ubezpieczyć auto wyłącznie w przypadku kradzieży lub też rozszerzyć zakres ochrony o dodatkowe nieprzewidziane sytuacje. Dobrze jest, jeśli w zakres ubezpieczenia Autocasco wchodzą także szkody powstałe wskutek wypadku drogowego, zniszczenia przez osoby trzecie bądź też powstałe w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych, takich jak grad, silny wiatr, powódź czy pożar. Zakres ochrony ubezpieczeniowej znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest zakres terytorialny ochrony. Jeśli dużo podróżujemy naszym autem także poza granice Polski, warto zadbać o to, aby ochrona ubezpieczeniowa obowiązywała również w krajach europejskich.

Zawierając umowę na ubezpieczenie auta w razie kradzieży, należy też sprawdzić, czy ubezpieczyciel nie wymaga od nas instalacji dodatkowych zabezpieczeń mechanicznych lub elektronicznych. Jeśli bowiem dojdzie do kradzieży samochodu, a my nie wywiążemy się z tego obowiązku, wówczas możemy nie otrzymać odszkodowania. Podobnie jak wtedy, gdy pozostawimy pojazd niezamknięty lub nie wymienimy uszkodzonych zamków.

Pamiętajmy też, aby nie pozostawiać wewnątrz pojazdu zapasowych kluczyków oraz dowodu rejestracyjnego. Jeśli tego nie dopilnujemy, może nastąpić odmowa wypłaty odszkodowania w związku z kradzieżą.

Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia Minicasco?
Oblicz składkę
Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania

Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia Minicasco?
Oblicz składkę
Opcje dodatkowe

Rozszerz ochronę

ubezpieczenie assistance

Assistance Standard, Premium lub Prestiż

Wybierz szerszy wariant Assistance, aby zwiększyć limit holowania, wydłużyć okres najmu samochodu zastępczego oraz skorzystać z wielu innych usług.

ubezpieczenie NNW - następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie NNW

Zapewnia świadczenia z tytułu uszkodzenia ciała lub śmierci w wypadku drogowym.

ubezpieczenie szyb samochodowych

Ubezpieczenie szyb

Pokrywa koszt naprawy bądź wymiany szyb w pojeździe do kwoty 4000 zł.

ubezpieczone opony

Ubezpieczenie opon

Organizacja pomocy przy wymianie koła oraz pokrycie kosztów naprawy uszkodzonej opony.

samochód zastępczy ubezpieczenie

Samochód zastępczy

Samochód zastępczy pozwoli Ci cieszyć się niezależnością w razie wypadku, awarii lub kradzieży.

Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia Minicasco?
Oblicz składkę
Poradnik

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu samochodu

Porady komunikacyjne

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Dokumenty

Pełny opis i ogólne warunki ubezpieczenia

Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia Minicasco?
Oblicz składkę

 


Prezentowana na stronie oferta może się różnić w zależności od dostępnych opcji i wariantów ubezpieczenia w wybranym kanale sprzedaży.