Ubezpieczenie Życia i Zdrowia
Potrzebujesz ubezpieczenia?
Sprawdź ofertę
Ubezpieczenie ucznia na praktykach

Ubezpieczenie ucznia na praktykach – co musisz wiedzieć?

Praktyki są obowiązkowe w technikach oraz w szkołach zawodowych. Są również doskonałą okazją do zdobycia doświadczenia przez studentów. Jest to rozwiązanie cieszące się też coraz większą popularnością w szkołach średnich. Nic w tym dziwnego, ponieważ ma ono mnóstwo zalet. Z drugiej strony wiąże się jednak z pewnymi zagrożeniami, które koniecznie trzeba mieć na uwadze. Mowa tutaj o nieszczęśliwych wypadkach, do których może dojść podczas praktyk zawodowych.

Czytaj dalej

Ubezpieczenie na wycieczce szkolnej – jakie zagrożenia czekają Twoje dziecko?

Szkolna wycieczka to dla dziecka doskonała okazja do spędzenia czasu z koleżankami i kolegami oraz do dobrej zabawy i poznania nowych miejsc. O ile dla uczniów jest to ekscytujące doświadczenie, o tyle dla ich rodziców oznacza spory stres. Na uczestników wycieczki czyhają różne zagrożenia takie jak np. nieszczęśliwy wypadek czy nagłe zachorowanie. Nikt oczywiście nie nastawia się, że podczas wyjazdu coś takiego może się przytrafić, ale w myśl dobrze znanego powiedzenia lepiej być przezornym i…

Czytaj dalej

Ubezpieczenie szkolne – co obejmuje ubezpieczenie NNW szkolne dla dzieci i młodzieży? Czy polisa dziecka jest obowiązkowa?

Wbrew powszechnemu przekonaniu ubezpieczenie ucznia, inaczej ubezpieczenie szkolne czy ubezpieczenie NNW szkolne dla uczniów i przedszkolaków, nie jest zaliczane do obowiązkowych. Jeszcze do niedawna podczas wrześniowych zebrań z rodzicami uczniów zbierane były zwykle składki na NNW dla dzieci. Obecnie już tak nie jest. Na ubezpieczeniu NNW dla dzieci nie warto oszczędzać, a już na pewno nie powinno się z niego rezygnować. To jednorazowy wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych w skali roku na…

Czytaj dalej
Czy ubezpieczenie dziecka w przedszkolu jest obowiązkowe? Sprawdź, co mówi prawo o NNW przedszkolaka

Czy ubezpieczenie dziecka w przedszkolu jest obowiązkowe? Sprawdź, co mówi prawo o NNW przedszkolaka

Ministerstwo Edukacji Narodowej właściwie co roku otrzymuje od rodziców uczniów i przedszkolaków czy dzieci uczęszczających do żłobka zapytania dotyczące istnienia lub jego braku obowiązku ubezpieczenia dzieci w ramach ubezpieczeń NNW. Co mówi na ten temat prawo? Czy rodzice przedszkolaków absolutnie muszą wykupić im ubezpieczenie, czy jest to opcja, którą jednak warto rozważyć dla dobra dziecka?

Czytaj dalej
Ubezpieczenia dla studentów pielęgniarstwa – ubezpieczenie NNW i OC dla uczniów szkół wyższych medycznych

Ubezpieczenie dla studentów pielęgniarstwa i studentów medycyny - co obejmuje?

Ministerstwo Zdrowia podejmuje w Polsce konkretne działania, których celem jest zwiększenie liczby studentów kierunków pielęgniarstwo i położnictwo. Dąży się, poprzez różnego rodzaju stypendia i poprawę warunków kształcenia, do zwiększenia aktywnych zawodowo pielęgniarek i położnych w systemie opieki zdrowotnej. Resort zdrowia informuje, że w roku 2021/2022 na kierunku pielęgniarstwo I stopnia liczba studentów wynosiła 11 408 osób, podczas gdy w roku akademickim 2015/2016 było to jedynie…

Czytaj dalej
Ubezpieczenie dla dziecka w żłobku – ubezpieczenie NNW w żłobku – co obejmuje

Ubezpieczenie dziecka w żłobku - co warto wiedzieć?

W 2022 roku na terenie całego kraju działało 5,3 tys. placówek opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat, w tym 4,4 tys. żłobków, które zapewniały 206 tys. miejsc dla najmłodszych wychowanków. Jak informował Główny Urząd Statystyczny, 75 proc. z nich to placówki prywatne. Pracujący rodzice mogą zapisać dziecko do żłobka, by zapewnić mu należytą opiekę w czasie, kiedy oni nie mogą tego zrobić. Żywiołowe małe dzieci w żłobkach mogą łatwo ulec wypadkom – drobne otarcia czy siniaki to tylko niektóre…

Czytaj dalej
OC nauczyciela – dlaczego jest tak ważne

OC nauczyciela – dlaczego jest tak ważne?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – czyli OC – jest ubezpieczeniem majątkowym zapewniającym ochronę w sytuacji, gdy ubezpieczony jest zobligowany do naprawienia szkody wyrządzonej osobie trzeciej. Odszkodowanie jest wypłacane z polisy sprawcy. W Polsce ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest w wielu przypadkach obligatoryjne. Muszą je posiadać m.in. właściciele pojazdów mechanicznych, notariusze, rzecznicy patentowi, agenci ubezpieczeniowi. Obowiązek ten nie dotyczy nauczycieli,…

Czytaj dalej
rodzina

Poduszka finansowa – oszczędności dające poczucie bezpieczeństwa

Już nasze prababcie wiedziały, że warto gromadzić oszczędności na tzw. czarną godzinę. Co prawda przez lata sposób odkładania kapitału znacząco się zmienił – dziś większość osób nie chowa już gotówki w skarpetach ani nawet w domowych sejfach, a magazynuje zebrane środki na kontach i lokatach bankowych. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, projektując swoją finansową poduszkę bezpieczeństwa? Przedstawiamy sprawdzone porady.

Czytaj dalej
wizyta lekarska w domu

Wizyta lekarska w domu w ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to produkt, który umożliwia szybki dostęp do specjalistów z różnych dziedzin medycyny, rehabilitacji oraz wykonanie ważnych badań diagnostycznych, na które musielibyśmy oczekiwać przez długi czas, chcąc skorzystać z oferty NFZ. W ramach indywidualnego pakietu medycznego możemy też korzystać z wizyt lekarskich w domu, co jest dużym udogodnieniem dla osób, które nie są mobilne ze względu na zły stan zdrowia.

Czytaj dalej
kobieta w biurze

Ubezpieczenie od utraty pracy – jak działa, ile kosztuje? Dlaczego może być wymagane przy kredycie hipotecznym?

Polisy na życie mają wiele uzupełniających wariantów, które zabezpieczają nas i naszych bliskich na wypadek różnych zdarzeń. Ubezpieczenie od utraty pracy jest najczęściej oferowane jako dodatkowa opcja ochronny przy długoletniej umowie kredytowej, na przykład w przypadku zaciągania kredytu hipotecznego. Co daje ubezpieczenie od utraty pracy kredytobiorcom?

Czytaj dalej
Odszkodowanie za pobyt w szpitalu

Odszkodowanie za pobyt w szpitalu — jak można je uzyskać? Z ubezpieczenia czy ZUS?

Pobyt w szpitalu to okoliczność losowa, której nikt z nas sobie nie życzy. Jeśli jednak zachodzi konieczność hospitalizacji (np. po wypadku), wiąże się ona z szeregiem konsekwencji – zarówno zdrowotnych, jak i finansowych. Co zrobić, aby czas niezdolności do pracy był dla nas nieco mniej uciążliwy? Jak uzyskać odszkodowanie za pobyt w szpitalu? Przedstawiamy najważniejsze informacje o ubezpieczeniach szpitalnych.

Czytaj dalej
rodzina

Osoba uposażona – kim jest, kogo można uposażyć w polisie?

Uposażonym określa się podmiot wskazany w umowie ubezpieczenia, który posiada prawo do uzyskania świadczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego. W większości towarzystw nie stosuje się istotnych ograniczeń dotyczących tego, kto może zostać uprawniony do otrzymania odszkodowania. Tym samym uposażony w umowie polisowej może zostać zarówno członek rodziny, jak i osoba niespokrewniona z właścicielem polisy.

Czytaj dalej
agent ubezpieczeniowy zawierający umowę

Ubezpieczenie OC zawodowe – dla kogo jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, w określonych przez ustawy przypadkach, jest w Polsce obowiązkowe. Dotyczy to m.in. właścicieli pojazdów mechanicznych, ale też niektórych profesji. Kogo obejmuje obowiązkowe OC zawodowe, a kto może ubezpieczyć się w ten sposób dobrowolnie?

Czytaj dalej

Urlop wypoczynkowy a choroba w trakcie urlopu - czy można przerwać urlop i wziąć zwolnienie lekarskie? Czy ubezpieczenie zdrowotne pokryje koszty leczenia za granicą?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego umożliwia bezpłatne korzystanie z usług medycznych w trakcie pobytu w wielu krajach Starego Kontynentu. Nie wszędzie jednak opieka zdrowotna nie będzie się wiązać z jakimikolwiek opłatami. Często jedynym rozwiązaniem, które pozwala uniknąć kosztów, może być skorzystanie z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Zobacz, jak leczyć się za granicą, jeśli podczas urlopu wypoczynkowego dopadnie Cię choroba lub ulegniesz wypadkowi? Czy możesz wówczas przerwać…

Czytaj dalej
lekarz

Ubezpieczenie zdrowotne a chorobowe – czym się różnią? Czy ubezpieczenia chorobowe i zdrowotne są obowiązkowe?

Zarówno pracodawca, jak i osoby zatrudnione spotykają się z pojęciami ubezpieczeń zdrowotnych i chorobowych. W obu przypadkach mamy do czynienia z inną formą ochrony. Co dają te ubezpieczenia? Ile wynoszą składki? I dlaczego warto korzystać z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego?

Czytaj dalej
pacjentka w szpitalu

Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu - jakie wybrać?

Problemy zdrowotne i hospitalizacja są stresującą oraz trudną emocjonalnie sytuacją dla każdego chorego. Dlaczego warto rozszerzyć zakres polisy podstawowej chroniącej nasze życie o tę opcję? Wykupując ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu, możemy uzyskać dodatkowe środki finansowe, które z pewnością przydadzą się np. na dalsze leczenie poszpitalne. W jakich przypadkach możemy starać się o pieniądze za pobyt w szpitalu od towarzystwa ubezpieczeniowego? Co zwykle znajduje się na liście…

Czytaj dalej
pracownicy w biurze

Ubezpieczenie grupowe na życie – co obejmuje polisa na życie dla pracowników?

Polisę na życie możesz kupić indywidualnie, ale często możliwe jest też skorzystanie z ubezpieczenia grupowego, którym objęci są pracownicy danego zakładu, o ile się na to zdecydują. Czy warto wybrać takie rozwiązanie? Czy ubezpieczenie grupowe w pracy będzie dla ciebie korzystniejsze niż umowa zawarta na własną rękę?

Czytaj dalej
wypadek na budowie

Wypadek przy pracy a odszkodowanie za wypadek przy pracy z polisy na życie

Przydarzył ci się wypadek przy pracy? Niestety, ale ryzyko takich zdarzeń istnieje w niemal każdym zawodzie. Czy jeśli do tego dojdzie, to możesz liczyć na jakieś świadczenie? Do kogo powinieneś o nie wnioskować? Do pracodawcy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy kogoś innego? Czy warto, biorąc pod uwagę takie ryzyko, posiadać dodatkową polisę na życie?

 

Czytaj dalej
wizyta u lekarza

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – co obejmuje, jak działa i jak ubezpieczyć się dobrowolnie poza NFZ?

Bezpieczeństwo zdrowotne to priorytet. Coraz więcej Polaków, którym zależy na kompleksowej opiece medycznej dla, wykupuje dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Produkty te zapewniają szybki dostęp do wielu specjalistów oraz możliwość skorzystania z różnych badań diagnostycznych. Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

 

Czytaj dalej
mężczyzna na rowerze

Jakie ubezpieczenie dla rowerzysty — jak działa, co obejmuje ubezpieczenie roweru?

Regularna jazda jednośladem wspaniale wpływa na zdrowie, sylwetkę i dobre samopoczucie, a w dodatku pozwala zaoszczędzić czas, który stracilibyśmy w korkach. Jednak w czasie takiej aktywności nietrudno o kolizję z nieostrożnym kierowcą. Z drugiej strony - wypadki, w których winę ponosi rowerzysta, też nie należą do rzadkości. A to, co najbardziej niepokoi posiadaczy jednośladów, to kradzieże rowerów. Dlatego warto wykupić odpowiednią polisę, która ochroni rowerzystę od konsekwencji różnych…

Czytaj dalej
Kobieta w salonie z psem

Ubezpieczenie zwierząt domowych w ramach polisy OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie zwierząt domowych to dodatek do polisy mieszkaniowej lub OC w życiu prywatnym, oferowany przez wiele towarzystw. Na co zwracać uwagę, decydując się objąć ochroną swojego czworonoga? Za jakie szkody rekompensatę wypłaca ubezpieczyciel? Kiedy warto wykupić ubezpieczenie psa lub kota w ramach polisy OC? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czytaj dalej
rodzina w salonie

Ubezpieczenie NNW indywidualne dla dzieci i dorosłych - co obejmuje ubezpieczenie NNW?

W życiu prywatnym, w szkole, jak i pracy może dojść do nieszczęśliwego wypadku. Jego konsekwencje finansowe często stanowią spore obciążenie dla poszkodowanego. Ubezpieczenie NNW na życie zapewnia ochronę przed skutkami takich zdarzeń. Może stanowić także dodatkowe zabezpieczenie dla najbliższych. Jaką ochronę zapewnia taka polisa? Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem? Sprawdź w naszym poradniku.

Czytaj dalej
wizyta u lekarza

Ubezpiecz się na wypadek niezdolności do pracy – jak to działa?

Praca to dla nas codzienność i z pewnością wielu z nas trudno wyobrazić sobie, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku możemy już więcej do niej nie wrócić. Problem dotyczy nie tylko zawodowego spełnienia, ale przede wszystkim kwestii finansowych. Jak utrzymać się nie będąc zdolnym do wykonywania obowiązków? Czy warto ubezpieczyć się od niezdolności do pracy? Czy takie ryzyko ujmuje swoim zakresem ubezpieczenie na życie?

Czytaj dalej
rodzina z dwójką dzieci

Ubezpieczenie na życie dla rodziny - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Polisa rodzinna jest formą ubezpieczenia na życie, które obejmuje ochroną członków najbliższej rodziny. Pozwala zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także zapewnia wsparcie finansowe w przypadku, gdy ktoś z najbliższych poważnie zachoruje. Sprawdź, jak działa ubezpieczenie rodzinne i na co zwracać uwagę podczas wyboru polisy.

 

Czytaj dalej

Jedziesz do pracy za granicę? Ubezpiecz się! Jakie przyda Ci się ubezpieczenie zdrowotne za granicą?

Zbliżające się lato oznacza, że wielu Polaków zacznie rozglądać się za dorywczym zatrudnieniem za granicą. Dla jednych - uczniów lub studentów - będzie to pierwsza praca. Dla pozostałych szansa, aby podreperować domowy budżet jedną lub dwiema wypłatami w silniejszej od złotego walucie. Wyjazd w celach zarobkowych poza Polskę warto poprzedzić wykupieniem ubezpieczenia do pracy za granicą.

Czytaj dalej

Czy można uzyskać zadośćuczynienie lub odszkodowanie za pogryzienie przez psa?

Posiadanie czworonoga to nie tylko przyjemność, ale też obowiązki. Ważne, byśmy rozsądnie podchodzili do opieki nad psem i jego wychowywania, by nie tylko był naszym najlepszym przyjacielem, ale również nauczył się sprawnego i bezkonfliktowego funkcjonowania w społeczeństwie. Im szybciej rozpoczniemy takie szkolenie, tym lepiej. Niestety, zdarza się, że pies - nasz lub naszych sąsiadów - pod wpływem emocji zrobi coś, czego nie powinien i ugryzie lub pogryzie osobę trzecią. Co robić w takiej…

Czytaj dalej

Ubezpieczenie od sportów ekstremalnych. Z miłości do aktywności. Jaka polisa dla osób uprawiających sporty wysokiego ryzyka?

Dla jednych relaks oznacza odpoczynek w domowym zaciszu, innym odprężenie przynosi każdy dodatkowy zastrzyk adrenaliny. Liczba fanów sportów ekstremalnych rośnie, a z roku na rok możliwości organizatorów również są coraz większe. Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka?

Czytaj dalej

Ubezpieczenie dla sportowców Jaki zakres obejmuje?

Nie wyobrażasz sobie życia bez biegania, jazdy na nartach lub wspinaczki? Uczestniczysz w imprezach biegowych lub triathlonowych? Jeśli tak, to doskonale wiesz, jak ważne są regularne treningi. Niestety nie zawsze świetne przygotowanie kondycyjne jest w stanie zapewnić 100% ochronę przed kontuzją lub wypadkiem. Sprawdź, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla sportowców.

Czytaj dalej

Nie pracujesz na etacie? Uzyskujesz wynagrodzenie z umowy o dzieło lub umowy zlecenia? Zobacz, jak możesz ubezpieczyć swoje zdrowie jako pracownik

Umowa o dzieło dla jednych oznacza więcej swobody, dla innych to z kolei brak podstawowych świadczeń dostępnych w przypadku zwykłego etatu. Nie oznacza to jednak, że w przypadku choroby bądź urazu jesteśmy skazani wyłącznie na siebie. Jak wybrać polisę, która zapewni nam odpowiednią ochronę?

Czytaj dalej

Główne rodzaje ubezpieczeń na życie – polisa szyta na miarę

Od rodzaju polisy zależy, w jakich sytuacjach związanych z życiem i dożyciem polisa może zapewnić wypłatę odpowiedniego świadczenia. Istnieje wiele różnego typów ubezpieczeń na życie. Towarzystwo może pod tym względem dowolnie kształtować swoją ofertę. Zobacz, jakie są najbardziej popularne typy umów ubezpieczenia na życie.

Czytaj dalej
Ubezpieczenie Życia i Zdrowia
Potrzebujesz ubezpieczenia?
Sprawdź ofertę