informacja reklamowa
Co to jest IKE

Co to jest Indywidualne Konto Emerytalne (IKE)

IKE to indywidualne konto emerytalne, czyli element III filaru systemu emerytalnego. Zadbaj o dodatkową emeryturę z ulgą podatkową. Poznaj konstrukcję produktu i zobacz, dlaczego warto otworzyć IKE właśnie u nas.   

W ramach IKE gromadzisz oszczędności na przyszłość.

W 2024 roku możesz wpłacić na IKE maksymalnie 23 472 zł.

Środki zgromadzone na rachunku IKE są zwolnione z podatku. Jako posiadacz IKE nie zapłacisz podatku od zysków kapitałowych, jeśli wypłacisz środki po ukończeniu 60 lat lub 55. roku życia i nabyciu praw emerytalnych.

Dlaczego warto

Dlaczego warto skorzystać z IKE UNIQA

Gotowe strategie

Wybierasz spośród 17 subfunduszy o różnym profilu inwestowania lub korzystasz z naszego najnowszego rozwiązania inwestycyjnego Portfela Modelowego

NOWOŚĆ

Funkcjonalne konto online

Konto IKE możesz założyć całkowicie online w kilku prostych krokach. Wpłacasz, ile i kiedy chcesz. Możesz dokonywać wpłat już od 50 zł.

Niskie koszty zarządzania

Koszty zarządzania funduszami w ramach IKE (jednostki uczestnictwa kat. E) są niższe niż standardowe opłaty (jednostki kat. A), które pobieramy.

Brak opłat

Nie płacisz za założenie i zamknięcie rachunku. Nie płacisz za zmianę i konwersję. W IKE u nas nie ma też opłat manipulacyjnych.

Brak opłat

Oferta doceniona na rynku

Nasze IKE zdobywa wyróżnienia w rankingach publikowanych przez niezależne podmioty, takie jak Analizy Online lub Puls Biznesu.

Zadbaj o swoją przyszłość już dziś, otwierając konto inwestycyjne

w 5 minut
Poznaj IKE

Poznaj IKE

Indywidualne Konto Emerytalne  (IKE) jest Twoją  poduszką finansową na przyszłość. Już  teraz możesz zadbać  o jakość i wysokość  swojej emerytury, odkładając regularnie nawet niewielkie kwoty. To Ty w pełni decydujesz o częstotliwości dokonywania wpłat na IKE.

Indywidualne Konto Emerytalne to dobrowolny produkt, który uzupełnia państwowy system emerytalny i stanowi Twoją dodatkową formę zabezpieczenia emerytalnego.

Limit wpłat ogłasza co roku właściwy minister do spraw zabezpieczenia społecznego. Jest on równy 3-krotności prognozowanego na dany rok przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej.

Całość środków zgromadzonych na IKE to własność prywatna, która podlega dziedziczeniu. Osoby uprawnione, które wskażesz lub spadkobiercy, nie płacą podatku od spadku i darowizn, dochodowego, podatku od zysków kapitałowych.

Możesz wypłacić środki w części lub całości, kiedy chcesz. Jeśli wypłacasz przed 60. rokiem życia, płacisz podatek od zysków kapitałowych.

Jedna osoba może mieć tylko jedno IKE. Jako posiadacz rachunku IKE możesz przenieść do nas środki z innej instytucji finansowej.

Załóż lub przenieś IKE

Załóż lub przenieś konto IKE

1

Wejdź na fundusze.uniqa.pl

Jak założyć IKE? Przygotuj dowód tożsamości i wejdź na fundusze.uniqa.pl. Jeśli posiadasz dowód elektroniczny wraz z kodem PIN, ułatwią Ci one proces, ale nie są niezbędne do rejestracji.

Załóż konto IKE
2

Uzupełnij dane

Wybierz subfundusz, w który zainwestujesz Twoją pierwszą wpłatę i uzupełnij dane osobowe. Pamiętaj, aby zapoznać się z dokumentami i oświadczeniami.

3

Wypełnij ankietę

Dzięki ankiecie dowiesz się, czy wybrane fundusze są zgodne z Twoimi potrzebami.

Przekaż potwierdzenie

Przelej środki na rachunek bankowy wybranego funduszu. Wkrótce wyślemy Ci na adres email potwierdzenie otwarcia konta.

1

Wejdź na fundusze.uniqa.pl

Przygotuj dowód tożsamości i wejdź na fundusze.uniqa.pl. Jeśli posiadasz dowód elektroniczny wraz z kodem PIN, ułatwią Ci one proces, ale nie są niezbędne do rejestracji.

2

Uzupełnij dane

Wybierz jeden subfundusz, w który zainwestujesz Twoje środki z transferu IKE i uzupełnij dane osobowe. Pamiętaj, aby zapoznać się z dokumentami i oświadczeniami.

3

Wypełnij ankietę

Dzięki ankiecie dowiesz się, czy wybrane przez Ciebie fundusze są zgodne z Twoimi potrzebami.

Przekaż potwierdzenie

Na Twój adres email wyślemy potwierdzenie zawarcia umowy. Przekaż je do instytucji, w której aktualnie masz IKE, zleć transfer swoich środków na IKE w UNIQA TFI. Czekaj na potwierdzenie otwarcia konta.

Mówiliśmy, że proste? Nie zwlekaj i zacznij inwestować

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej

Notowania

Sprawdź aktualne notowania i porównuj wybrane fundusze.

Szukasz dokumentów?

Sprawdź bibliotekę, w której znajdziesz aktualne i archiwalne prospekty, KIDy, ogłoszenia i inne ważne dokumenty.

Przewodnik inwestora

Dowiedz się więcej na temat rynków finansowych, zapoznaj się z listą porad dotyczących pomnażania oszczędności i policz ile możesz zyskać.