informacja reklamowa
Co to jest IKE

Co to jest Indywidualne Konto Emerytalne (IKE)

IKE to element III filaru systemu emerytalnego. Zadbaj o dodatkową emeryturę z ulgą podatkową. Poznaj konstrukcję produktu i zobacz, dlaczego warto otworzyć IKE właśnie u nas.   

W ramach IKE gromadzisz oszczędności na przyszłość.

W 2023 roku możesz wpłacić na IKE maksymalnie 20 805 zł.

Nie zapłacisz podatku od zysków kapitałowych, jeśli wypłacisz środki po ukończeniu 60 lat lub 55. roku życia i nabyciu praw emerytalnych.

promocja
200 za 2000

Otrzymasz nagrodę w łącznej wysokości 200 zł, jeżeli założysz konto IKE i do końca roku wpłacisz na nie co najmniej 2000 zł.

Dlaczego warto

Dlaczego warto skorzystać z IKE UNIQA

Niskie koszty zarządzania

Koszty zarządzania funduszami w ramach IKE (jednostki uczestnictwa kat. E) są niższe niż standardowe opłaty (jednostki kat. A), które pobieramy.

Brak opłat

Nie płacisz za założenie i zamknięcie opłat. Nie płacisz za zmianę i konwersję. W IKE u nas nie ma też opłat manipulacyjnych.

Brak opłat

Promocja 200 za 2000

Dostaniesz od nas 200 zł, jeśli do końca roku wpłacisz na IKE minimum 2000 zł i spełnisz warunki promocji.

PROMOCJA

Funkcjonalne konto online

Założysz konto IKE całkowicie online w kilku prostych krokach. Wpłacasz, ile i kiedy chcesz. Wpłaty już od 50 zł. Wybierasz spośród 17 subfunduszy o różnym profilu inwestowania.

17 FUNDUSZY

Oferta doceniona na rynku

Nasze IKE zdobywa wyróżnienia w rankingach publikowanych przez niezależne podmioty, takie jak Analizy Online lub Puls Biznesu.

Zadbaj o swoją przyszłość już dziś, otwierając konto inwestycyjne

w 5 minut
Poznaj IKE

Poznaj IKE

Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) jest Twoją poduszką finansową na przyszłość. Już teraz możesz zadbać o jakość i wysokość swojej emerytury, odkładając regularnie nawet niewielkie kwoty. To Ty w pełni decydujesz, jak długo i z jaką częstotliwością będziesz to robić.

Indywidualne Konto Emerytalne to dobrowolny produkt, który uzupełnia państwowy system emerytalny.

Limit wpłat ogłasza co roku właściwy minister do spraw zabezpieczenia społecznego. Jest on równy 3-krotności prognozowanego na dany rok przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej.

Środki zgromadzone na IKE to własność prywatna, która podlega dziedziczeniu. Osoby uprawnione, które wskażesz lub spadkobiercy nie płacą podatku od spadku i darowizn, dochodowego, podatku od zysków kapitałowych.

Możesz wypłacić środki w części lub całości, kiedy chcesz. Jeśli wypłacasz przed 60. rokiem życia, płacisz podatek od zysków kapitałowych.

Jedna osoba może mieć tylko jedno IKE. Możesz je przenieść do nas z innej instytucji.

Załóż lub przenieś IKE

Załóż lub przenieś konto IKE

1

Wejdź na fundusze.uniqa.pl

Przygotuj dowód tożsamości i wejdź na fundusze.uniqa.pl. Jeśli posiadasz dowód elektroniczny wraz z kodem PIN, ułatwią Ci one proces, ale nie są niezbędne do rejestracji.

Załóż konto IKE
2

Uzupełnij dane

Wybierz subfundusz, w który zainwestujesz Twoją pierwszą wpłatę i uzupełnij dane osobowe. Pamiętaj, aby zapoznać się z dokumentami i oświadczeniami.

3

Wypełnij ankietę

Dzięki ankiecie dowiesz się, czy wybrane fundusze są zgodne z Twoimi potrzebami.

Przekaż potwierdzenie

Przelej środki na rachunek bankowy wybranego funduszu. Wkrótce wyślemy Ci na adres email potwierdzenie otwarcia konta.

1

Wejdź na fundusze.uniqa.pl

Przygotuj dowód tożsamości i wejdź na fundusze.uniqa.pl. Jeśli posiadasz dowód elektroniczny wraz z kodem PIN, ułatwią Ci one proces, ale nie są niezbędne do rejestracji.

2

Uzupełnij dane

Wybierz jeden subfundusz, w który zainwestujesz Twoje środki z transferu IKE i uzupełnij dane osobowe. Pamiętaj, aby zapoznać się z dokumentami i oświadczeniami.

3

Wypełnij ankietę

Dzięki ankiecie dowiesz się, czy wybrane przez Ciebie fundusze są zgodne z Twoimi potrzebami.

Przekaż potwierdzenie

Na Twój adres email wyślemy potwierdzenie zawarcia umowy. Przekaż je do instytucji, w której aktualnie masz IKE, zleć transfer swoich środków na IKE w UNIQA TFI. Czekaj na potwierdzenie otwarcia konta.

Mówiliśmy, że proste? Nie zwlekaj i zacznij inwestować

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej

Notowania

Sprawdź aktualne notowania i porównuj wybrane fundusze.

Szukasz dokumentów?

Sprawdź bibliotekę, w której znajdziesz aktualne i archiwalne prospekty, KIDy, ogłoszenia i inne ważne dokumenty.

Przewodnik inwestora

Dowiedz się więcej na temat rynków finansowych, zapoznaj się z listą porad dotyczących pomnażania oszczędności i policz ile możesz zyskać.