Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia podróży?
Oblicz składkę
Ubezpieczenie turystyczne do Egiptu – jak wybierać polisę i o czym pamiętać

Ubezpieczenie turystyczne do Egiptu – jak wybierać polisę i o czym pamiętać?

Wyjazd do Egiptu to atrakcyjny i cieszący się dużą popularnością sposób na spędzenie urlopu. Piramidy w Gizie, Dolina Królów i inne zabytki oraz piękna pogoda i bajeczne plaże niezmiennie od lat przyciągają tłumy turystów. W ramach przygotowań do wakacji w tym niezwykłym kraju nie wolno zapomnieć o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia.

Czytaj dalej
Wiza do Kanady

Wiza do Kanady – jak ją uzyskać? Ile kosztuje? Czym jest eTA?

Kanada jest jednym z największych krajów na świecie. Ma zróżnicowaną rzeźbę terenu i wiele miejsc wartych zobaczenia. To nie tylko duże miasta, jak Ottawa, Toronto czy Quebec, ale też wysokie góry, rzeki i jeziora czy przede wszystkim wodospad Niagara, położony na granicy Kanady i USA. Wyjazd do Kanady można przeznaczyć na poznawanie tego cudownego kraju, ale najpierw trzeba wiedzieć, jakie są zasady wjazdu dla obywateli Polski. Czy wiza do Kanady jest wymagana?

Czytaj dalej
Gdzie i jak wyrobić kartę EKUZ w Krakowie

Gdzie i jak wyrobić kartę EKUZ w Krakowie? Czy można wyrobić przez internet?

Przed wyjazdem na wakacje albo krótką wycieczkę zagraniczną warto zatroszczyć się o kwestie związane z bezpieczeństwem. Na urlopie wiele może się zdarzyć – nieszczęśliwy wypadek, choroba czy inny problem wymagający interwencji lekarskiej. W każdym z tych przypadków będziesz potrzebować konsultacji i pomocy medycznej. Nie musisz za to płacić z własnej kieszeni – w wielu przypadkach możesz uzyskać darmowe świadczenia, okazując dowód osobisty i kartę EKUZ. Gdzie wyrobić kartę EKUZ w Krakowie i co…

Czytaj dalej
Gdzie i jak wyrobić EKUZ w Poznaniu

Gdzie i jak wyrobić EKUZ w Poznaniu? Zamierzasz wyjeżdżać za granicę? Pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym i karcie EKUZ

Zimowy wyjazd na narty, wiosenny city break czy wakacyjna eskapada nad Morze Śródziemne to szansa na zwiedzanie przepięknych miejsc. Europa stwarza wiele możliwości dla aktywnych turystów. Nawet zimą można zakosztować słońca i ciepła na Wyspach Kanaryjskich. Europejskie podróże mają to do siebie, że w większości krajów działa karta EKUZ, która zapewnia ochronę w przypadku nagłego zachorowania czy wypadku. Gdzie wyrobić ją w Poznaniu? Jakie świadczenia zapewnia i czy jest alternatywą dla…

Czytaj dalej
Gdzie i jak wyrobić EKUZ w Warszawie

Gdzie i jak wyrobić EKUZ w Warszawie? Potwierdzenie ubezpieczenia w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego

Podczas planowania wakacji za granicą wiele uwagi poświęcasz kwestiom związanym z organizacją podróży - noclegami czy transportem na miejsce. Wybierasz atrakcje turystyczne, kupujesz bilety, przez co możesz zapomnieć o najważniejszym aspekcie, czyli bezpieczeństwie. Jeśli podczas wyjazdu zdarzy się wypadek lub nagle zachorujesz, w wielu przypadkach przyda się karta EKUZ. Czym ona właściwie jest? Jak uzyskać kartę EKUZ w Warszawie?

Czytaj dalej
Gdzie i jak wyrobić kartę EKUZ w Białymstoku

Gdzie i jak wyrobić kartę EKUZ w Białymstoku? Bezpłatna karta EKUZ również online

Podczas wakacji powinniśmy wypoczywać, odreagowywać stresy dnia codziennego i podziwiać atrakcje turystyczne - spędzać czas na uprawianiu sportów lub relaksować się na plaży. Niestety, urlop nie zawsze wygląda tak, jak powinien. Nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie czy zaostrzenie choroby przewlekłej mogą się zdarzyć w każdej chwili, dlatego przed wyjazdem zagranicznym zadbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Pomoże Ci w tym karta EKUZ. W Białymstoku również można o nią wnioskować.

Czytaj dalej
Gdzie i jak wyrobić EKUZ w Toruniu

Gdzie i jak wyrobić EKUZ w Toruniu? Czy można wyrobić kartę EKUZ online?

Wyjazdy zagraniczne pozwalają odkrywać nowe kraje, ich kulturę i tradycję. To także okazja na podziwianie zabytków czy przepięknych, zróżnicowanych krajobrazów. Niestety, nawet podczas bajkowej podróży może przydarzyć się nieszczęśliwy wypadek lub nagła choroba, przez co będziesz potrzebować pomocy medycznej. Możesz ją uzyskać bezpłatnie lub z częściową odpłatnością w publicznych placówkach zdrowia w całej Unii Europejskiej i w krajach EFTA na podstawie karty EKUZ. Sprawdź, gdzie wyrobić kartę…

Czytaj dalej
Gdzie i jak wyrobić kartę EKUZ w Olsztynie? Gdzie jest Warmińsko-Mazurski wojewódzki oddział NFZ

Gdzie i jak wyrobić kartę EKUZ w Olsztynie? Gdzie jest Warmińsko-Mazurski wojewódzki oddział NFZ?

Polscy turyści mogą swobodnie podróżować po Europie. Obecność Polski w strefie Schengen powoduje, że nie ma kontroli paszportowej i można bez przeszkód przekraczać granice. Kolejną zaletą jest to, że możesz skorzystać w każdym kraju Unii Europejskiej z bezpłatnych świadczeń publicznej służby zdrowia na podstawie karty EKUZ. Jak wyrobić EKUZ w Olsztynie?

Czytaj dalej
Gdzie i jak wyrobić kartę EKUZ w Lublinie

Gdzie i jak wyrobić kartę EKUZ w Lublinie?

Bezpieczeństwo powinno być priorytetem w każdej sytuacji życiowej – niezależnie czy znajdujesz się w domu, czy poza nim. Jednak w momencie, gdy planujesz wakacje, więcej uwagi możesz poświęcać rezerwacjom biletów lotniczych, wytyczaniu drogi przy podróżach samochodowych, zakupu noclegów czy wejściówek na atrakcje. Niestety, ale nawet w czasie beztroskich wakacji możesz zachorować lub doznać uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w czasie podróży zagranicznej warto mieć…

Czytaj dalej
Gdzie i jak wyrobić kartę EKUZ w Bydgoszczy

Gdzie i jak wyrobić kartę EKUZ w Bydgoszczy?

W ramach planowania wyjazdu zagranicznego trzeba pamiętać o bezpieczeństwie swoim i najbliższych. O ile wybierasz się na wakacje, do rodziny czy na wyjazd związany z Twoją pracą, a celem podróży jest jeden z krajów UE lub EFTA, podstawowy zakres ochrony zapewni Ci karta EKUZ. Sprawdź, czym ona jest i gdzie ją wyrobić w Bydgoszczy?

 

Czytaj dalej
Gdzie i jak wyrobić kartę EKUZ we Wrocławiu

Gdzie i jak wyrobić kartę EKUZ we Wrocławiu? Sprawdź, gdzie jest Wojewódzki Narodowy Fundusz Zdrowia?

Planując wyjazd zagraniczny do jednego z europejskich krajów, warto zadbać o bezpieczeństwo własne i najbliższych. W krajach Unii Europejskiej można korzystać z usług medycznych w publicznych placówkach zdrowia na podstawie karty EKUZ. Czym ona jest i gdzie można wyrobić EKUZ we Wrocławiu?

Czytaj dalej
Wiza do Egiptu

Wiza do Egiptu – jak ją uzyskać? Gdzie złożyć wniosek wizowy? Ile kosztuje? Co warto wiedzieć?

Egipt zalicza się do najbardziej popularnych kierunków urlopowych dla Europejczyków. Ma wiele atutów – wielowiekowe zabytki, cudowne kurorty, ciepłe morze i rafy koralowe, które stanowią gratkę dla miłośników nurkowania. W 2010 roku Egipt gościł rekordowe 14,7 mln turystów, a tylko w kwietniu 2023 roku do Kraju Faraonów przyjechało 1,35 mln turystów. Jeśli i Ty planujesz jechać do tego kraju, by wygrzewać się w słońcu, oglądać podwodną faunę i florę lub odwiedzić Gizę, by podziwiać piramidy,…

Czytaj dalej
Podróż kamperem

Podróże kamperem – jak przygotować się do pierwszej podróży kamperem? Co warto wziąć?

Jednym z etapów organizowania wyjazdów turystycznych, czy to w Polsce, czy za granicę, jest znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego. Hotel, hostel, motel, a może apartamenty prywatne i bungalowy? Wybór jest szeroki, ale przecież można podróżować z własnym noclegiem, na co pozwala caravaning. Jak zorganizować wyjazd kamperem? Co ze sobą zabrać?

Czytaj dalej
Japonia

Jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne do Japonii?

Podróż do Japonii to jedyne w swoim rodzaju przeżycie i moc niezapomnianych wrażeń. Odmienna kultura, fantastyczna kuchnia, bajeczne krajobrazy i liczne udogodnienia dla turystów – to tylko niektóre powody, dla których warto odwiedzić Kraj Kwitnącej Wiśni. Nie powinno się przy tym zapomnieć o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia, które zapewni ochronę w wielu sytuacjach.

Czytaj dalej
Gruzja

Ubezpieczenie turystyczne do Gruzji – jakie kupić?

Gruzja to coraz popularniejszy punkt na turystycznej mapie Europy. Każdy, kto lubi podróżować i odkrywać nowe miejsca, zdecydowanie powinien wziąć ten kierunek pod uwagę. Decydując się na wyjazd, warto wybrać ubezpieczenie odpowiadające konkretnym potrzebom i oczekiwaniom.

Czytaj dalej
Włochy

Ubezpieczenie turystyczne do Włoch – jakie wybrać?

Wyborna kuchnia, imponujące zabytki, bajeczne krajobrazy i piękna pogoda – powodów, dla których warto zdecydować się na urlop we Włoszech, jest naprawdę sporo. To jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie. Pamiętaj, aby na wyjazd kupić ubezpieczenie, dzięki któremu będziesz podróżować ze spokojną głową.

Czytaj dalej
Wielka Brytania

Ubezpieczenie turystyczne do Wielkiej Brytanii – jakie kupić?

Wyjazd do Wielkiej Brytanii to świetny pomysł zarówno na dłuższy, jak i krótszy urlop. Przed podróżą warto zadbać o kwestie związane z bezpieczeństwem – kupić ubezpieczenie turystyczne, które zapewni kompleksową ochronę.

Czytaj dalej
Czarnogóra

Ubezpieczenie turystyczne do Czarnogóry – co musisz wiedzieć?

Czarnogóra to coraz modniejszy kierunek turystyczny. Jeśli planujesz urlop w tym niezwykłym kraju, koniecznie zadbaj o odpowiednią ochronę ubezpieczeniową. Pozwoli ona na pokrycie kosztów zarówno opieki medycznej, jak i wielu niespodziewanych zdarzeń. Sprawdź, jaką polisę wybrać.

Czytaj dalej
Holandia

Holandia – Królestwo Niderlandów – podstawowe ubezpieczenie zdrowotne w Holandii. Jakie ubezpieczenie turystyczne do Holandii wybrać?

Znana przede wszystkim z tulipanów, rowerów i kanałów Holandia, a właściwie Królestwo Niderlandów, jest w stanie wiele zaoferować turystom. Jak zorganizować podróż? Czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie na wyjazd do Niderlandów?

Czytaj dalej
Chorwacja

Czy potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji? Czy EKUZ wystarczy na wyjazd do Chorwacji?

Polacy od lat znajdują się w czołówce narodowości przyjeżdżających na wakacje do Chorwacji. Perła Adriatyku przyciąga gości znakomitym klimatem, wieloma atrakcjami turystycznymi i miejscami, które warto zobaczyć – na kontynencie i chorwackich wyspach. Polski Instytut Ekonomiczny podaje, że w 2023 roku 60 proc. Polaków zamierzało wyjechać na wakacje, a wśród zagranicznych kierunków królowała Chorwacja, przed Grecją, Hiszpanią i Włochami. Sprawdź, czy na wakacje w tym kraju potrzebujesz prywatnego…

Czytaj dalej
Turcja

Turcja – jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Turcji? Jak bezpiecznie podróżować?

W 2023 roku w wakacje Turcja notowała wzrost liczby turystów o 14 proc. rok do roku, jak podawało tureckie Ministerstwo Kultury i Turystyki. W okresie od stycznia do sierpnia kraj ten odwiedziło około 33,4 mln podróżnych. Szacuje się, że w 2023 roku ponad 1 mln Polaków wypoczywało w tym kraju. Chcąc zorganizować sobie wyjazd turystyczny do Turcji, warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Czy wakacje wymagają posiadania prywatnego ubezpieczenia turystycznego? Sprawdź to! Zobacz też, gdzie kupić…

Czytaj dalej
Słowacja

Słowacja – jakie ubezpieczenie w Tatry Słowackie i ubezpieczenie turystyczne na Słowację?

Bliskość Słowacji, naszego południowego sąsiada, powoduje, że chętnie wyjeżdżamy tam na krótkie wycieczki albo pełnowymiarowe wakacje. Z uwagi na bardzo dobre warunki panujące w Tatrach Słowackich wielu miłośników sportów zimowych wybiera się tam na ferie. Jak zorganizować taki wyjazd? O czym nie należy zapominać i czy trzeba wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Czytaj dalej
Stanu Zjednoczone USA

Stany Zjednoczone USA – co warto wiedzieć o ubezpieczeniu turystycznym do USA

Wiele osób marzy o tym, by wyjechać za ocean, do Stanów Zjednoczonych – zobaczyć Florydę, Miami, Kalifornię albo Waszyngton czy Wielki Kanion. Marzeniem jest także przemierzenie wzdłuż i wszerz Stanów wynajętym samochodem. Wycieczki zorganizowane i wakacje w USA na własną rękę wymagają odpowiedniej organizacji. Trzeba załatwić kilka formalności. Czy wizy do USA są jeszcze wymagane dla Polaków? Sprawdź, jak wygląda kwestia ubezpieczenia turystycznego na wyjazd do tego kraju.

Czytaj dalej
Ekoturystyka

Ekoturystyka – na czym polega i jak się rozwija turystyka ekologiczna w Polsce i na świecie?

Zanieczyszczenia środowiska, efekt cieplarniany, zmiany klimatyczne, wyczerpywanie złóż naturalnych czy wszechobecna dziura ozonowa – to tylko niektóre z zagrożeń dla środowiska. Człowiek powinien uczynić wszystko, by żyć w zgodzie z przyrodą i ją chronić. Jak to zrobić? Jednym ze sposobów jest uprawianie ekoturystyki w miejsce tradycyjnego podróżowania. Na czym to polega?

Czytaj dalej
Wakacje bez paszportu

Wakacje bez paszportu – gdzie lecieć bez paszportu? Sprawdź to!

Podróżując za granicę, głównie poza strefę Schengen, podstawowym dokumentem podróży jest paszport. Jeśli go nie masz i z różnych powodów nie zdążysz wyrobić go do terminu planowanego urlopu, dowiedz się, gdzie możesz wyjechać na wakacje bez paszportu.

Czytaj dalej
Pierwszy lot samolotem

Pierwszy lot samolotem – jak się do niego przygotować? Jak wygląda odprawa podczas podróży samolotem?

Ponad 50 mln pasażerów obsłużyły w 2023 roku polskie porty lotnicze. Latamy coraz więcej, ale nadal nie brakuje osób, dla których podróż samolotem jeszcze przed nimi. Jak przygotować się na pierwszy lot? Jakie kroki przedsięwziąć, by odbył się bez zakłóceń i by szczęśliwie dotrzeć do celu?

Czytaj dalej
Lot czarterowy

Lot czarterowy – czym są czartery? Czym różni się lot czarterowy od lotu rejsowego?

W 2023 roku polskie lotniska obsłużyły ponad 50 mln pasażerów, a swoje rekordy w tym zakresie pobiły porty regionalne, na czele z Krakowem i Modlinem pod Warszawą. Takie Lotniska obsługują różnego rodzaju loty – w tym rejsowe i czarterowe. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym loty charters są regularnie organizowane z Polski do wakacyjnych destynacji. Czym właściwie są czartery?

Czytaj dalej
Opłata klimatyczna

Opłata klimatyczna — czym jest opłata klimatyczna i ile wynosi jej stawka?

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz w góry, na Mazury czy nad morze, jedziesz do pięknego uzdrowiska w Polsce i za granicą, możesz spotkać się przy meldowaniu w hotelu lub pensjonacie z koniecznością uiszczenia opłaty klimatycznej. Czym ona jest i kto musi ją zapłacić? Czy obowiązują zwolnienia od opłaty klimatycznej?

Czytaj dalej
Gdzie wyrobić paszport

Gdzie wyrobić paszport? Punkt paszportowy w urzędzie wojewódzkim

W ramach wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej i sukcesywnie poszerzanej strefy Schengen obywatele krajów wspólnoty mogą podróżować wygodnie za okazaniem dowodu tożsamości, np. dowodu osobistego. Jednak poza Schengen do przekroczenia granicy konieczne jest posiadanie paszportu. Zobacz, gdzie wyrobić ten dokument.

Czytaj dalej
Opóźnienie pociągu

Opóźnienie pociągu – sprawdź, kiedy przysługuje Ci rekompensata czy odszkodowanie od urzędu transportu kolejowego

Wzrost cen paliw doprowadził do sytuacji, w której coraz częściej przesiadamy się z własnych samochodów i samolotów podczas podróżowania międzynarodowego lub krajowego na pociągi. Kolej podała, że w 2023 roku do polskich pociągów wsiadło ponad 374,4 mln pasażerów. W porównaniu z 2022 rokiem był to wzrost o 9,4 proc. Bolączką polskiej kolei są opóźnienia w ruchu pociągów. Czy w takiej sytuacji przysługuje Ci jako poszkodowanemu pasażerowi jakaś rekompensata?

Czytaj dalej
Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia podróży?
Oblicz składkę