Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia podróży?
Oblicz składkę

7 porad, które oszczędzą Ci nerwów w razie wypadku lub nagłego zachorowania w podróży!

Zimowy sezon podróżny w pełni, polisa turystyczna zakupiona, więc na wszelki wypadek przekazujemy Państwu jeszcze kilka porad, co robić, aby w razie wypadku w podróży, na stoku, zagubienia bagażu lub opóźnienia lotu nie dokładać sobie niepotrzebnie stresu związanego z organizacją pomocy.

 

Czytaj dalej
mężczyzna z plecakiem stojący tyłem na górskim szlaku

Co to jest i co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu turystycznego niemal połowa Polaków planowała wyjazdy wakacyjne, choć niekoniecznie dalekie. Kantar Public wskazał, że 23 proc. respondentów zamierzało wypocząć w Polsce, a 6 proc. wyjechać za granicę. W ramach przygotowywania się do wakacyjnych wojaży warto zastanowić się nad bezpieczeństwem – swoim i współtowarzyszy podróży. W UNIQA mamy dla ciebie odpowiednią ofertę!

Czytaj dalej
trzy kobiety i mężczyzna siedzących tyłem na pniu drzewa na plaży o zachodzie słońca

Ubezpieczenie turystyczne a COVID-19 – co należy wiedzieć?

Na całym świecie do 27 lipca 2021 roku wykryto 194 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu choroby COVID-19 zmarło 4,16 mln osób. Z uwagi na ryzyko zachorowania wiele krajów stosuje restrykcyjne zasady wjazdu na terytorium osób z zewnątrz. Obecnie w Unii Europejskiej przy przekraczaniu granicy należy okazać ujemny wynik testu na koronawirusa zrobiony na 72 lub 48 godzin przed wjazdem albo tzw. paszport COVID-owy, potwierdzający fakt szczepienia. Stwarza to utrudnienia dla branży…

Czytaj dalej
paszport

Jak postępować w przypadku kradzieży dokumentów w Polsce i za granicą?

Utrata dokumentów za granicą czy też w Polsce to zaskakująca i stresująca sytuacja, która może być przyczyną wielu problemów. Co zrobić, w razie kradzieży dowodu osobistego, paszportu i karty kredytowej, podczas zagranicznego wyjazdu lub urlopu w kraju? Jakie kroki podjąć? Gdzie zgłosić kradzież dokumentów i jak uniknąć tego typu przykrych zdarzeń w przyszłości?

Czytaj dalej
para seniorów na wakacjach

Choroby przewlekłe a ubezpieczenie turystyczne

Z chorobami przewlekłymi boryka się już nawet ponad 1/3 Polaków, a odsetek osób z takimi problemami zdrowotnymi stale rośnie. Jakich dolegliwości najbardziej się obawiamy? Co to są choroby przewlekłe? Czy możesz ubezpieczyć się przed ryzykiem zmagania się z nimi lub przed ich skutkami? Sprawdź, jakie są możliwości.

Czytaj dalej
para na wakacjach

Podróż dookoła świata – ile kosztuje, jakie ubezpieczenie wybrać?

Lubisz przygody i chcesz zwiedzać nawet najbardziej odległe zakątki naszego globu? Wycieczka dookoła świata jest fascynująca, ale wymaga specjalnych przygotowań. Ile czasu zarezerwować na taką wyprawę? Czy lepiej skorzystać z oferty touroperatora, czy może zorganizować wyjazd na własną rękę? Jakie ubezpieczenie wybrać, by jak najlepiej zabezpieczyć siebie i swój majątek podczas podróży? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym poradniku.

Czytaj dalej
wizyta lekarska

Ubezpieczenie KL (kosztów leczenia) - co pokrywa, ile kosztuje?

Ubezpieczenie KL (kosztów leczenia) stanowi jedną z części składowych ubezpieczenia turystycznego obok NNW, pakietu Assistance czy ochrony bagażu podróżnego. Ubezpieczenie kosztów leczenia jest niezastąpione podczas wyjazdu zagranicznego, gdy może dojść do wielu przykrych zdarzeń, wymagających udzielenia ubezpieczonemu pomocy medycznej. Koszty leczenia za granicą mogą sięgać astronomicznych sum, dlatego warto zapewnić sobie odpowiednią ochronę przed urlopem.

Czytaj dalej
narciarz zjeżdżający z góry

Ubezpieczenie narciarskie na wyjazd na narty lub snowboard

Ubezpieczenie na narty i snowboard to jeden z obowiązkowych punktów na liście przygotowań do zimowego wyjazdu. Dobrze skonstruowana polisa turystyczna z odpowiednim rozszerzeniem zapewnia maksymalną ochronę podczas przykrych zdarzeń na stoku. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie narciarskie?

Czytaj dalej
odbiór bagażu na lotnisku

Ubezpieczenie bagażu – ile kosztuje, dlaczego warto je mieć?

Zniszczony, uszkodzony lub zagubiony bagaż na lotnisku, potrafi zepsuć wymarzoną podróż i przysporzyć turystom sporo stresu. Nieprzyjemną sytuacją są również opóźnienia w transporcie bagażu lotniczego. Chcąc uniknąć tego typu problemów i ochronić swój ekwipunek, warto przed wyjazdem wykupić dobre ubezpieczenie bagażu, dzięki któremu uzyskamy rekompensatę poniesionych kosztów i będziemy mogli korzystać z upragnionego urlopu, mimo początkowych trudności. Jaka jest standardowa cena ubezpieczenia…

Czytaj dalej
młoda dziewczyna sprawdza swój lot na tablicy odlotów

Odszkodowanie za odwołany lot - kiedy nam przysługuje, jak je uzyskać?

Odwołany lot może skutecznie popsuć wakacje i pozmieniać plany. W takiej sytuacji klient linii lotniczych powinien pamiętać o przysługującym mu odszkodowaniu. Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, jak uzyskać odszkodowanie za odwołany lot oraz kiedy linie lotnicze mogą odmówić wypłacenia rekompensaty.

 

Czytaj dalej

Planujesz podróż samochodem po Europie?

Wyjazd na urlop własnym autem zapewnia niezależność i daje możliwość szybkiego przemieszczania się. Zanim jednak rozpoczniesz tak odległą wyprawę, dowiedz się o czym pamiętać i co zabrać w podróż samochodem.

Czytaj dalej

Ubezpieczenie turystyczne przez internet

Któż z nas nie lubi od czasu do czasu kupić czegoś online? Zakupy przez Internet oszczędzają czas, a często i pieniądze. Wszelkie sprawunki można załatwić przy kawie - wygodnie i szybko. W 2017 roku liczba Polaków korzystających ze sklepów internetowych wynosiła ponad 50%. Jednak w kwestii kupna ubezpieczenia wciąż pozostajemy tradycjonalistami. Tylko 6 na 100 polis zostaje zawartych przez internet, a przecież to doskonały sposób, aby zapewnić sobie ochronę, nawet gdy przypominamy sobie o niej w…

Czytaj dalej

Wypadki narciarskie - jakich urazów można doznać?

Urazy, które najczęściej odnoszą narciarze. Jak się od nich ustrzec?

Czytaj dalej

Gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd i jak się za to zabrać?

Urlop to czas, w którym powinniśmy skupić się przede wszystkim na wypoczynku. Na dłuższy wyjazd możemy pozwolić sobie zwykle raz w roku, szczęśliwcy kilka razy jeżdżą na krótkie, weekendowe wypady za granicę. Taka wycieczka to sporo załatwiania, które wymaga od nas pełnego skupienia i koncentracji. Nic dziwnego, że będąc już na miejscu, myślimy tylko o tym, by dobrze się bawić i solidnie wypocząć. Ale żeby tak się stało, trzeba się najpierw dobrze przygotować. Oprócz biletów na samolot,…

Czytaj dalej

Europejskie Ubezpieczenie Zdrowotne – czy to wystarczy?

Czy Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) wystarczy w podróży po Europie? Niekoniecznie. EKUZ nie gwarantuje bowiem w pełni bezpłatnej podstawowej opieki w publicznych placówkach zdrowotnych, nie wspominając już o bardziej specjalistycznych świadczeniach czy transporcie medycznym do Polski. Dlatego, wyruszając w podróż po Europie, warto mieć także ubezpieczenie turystyczne.

Czytaj dalej

Bezpieczne ferie w pigułce - 10 najważniejszych zasad

Sanki, łyżwy, narty, snowtubing, kuligi, wędrówki po górach, a nawet… żeglarstwo lodowe – lista zimowych aktywności jest bardzo długa. Ferie to czas odpoczynku i dobrej zabawy: dla dzieci, ale także ich rodziców. Co zrobić, żeby w tym czasie uniknąć chorób i kontuzji? Podpowiadamy, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich – nie tylko podczas ferii.

Czytaj dalej

Ubezpieczenie podróży służbowej – koszt i zakres ubezpieczenia

Nie tylko turysta może wymagać leczenia w czasie wojaży, pracownik w podróży służbowej także może się rozchorować albo mieć wypadek, a jeśli do tego dojdzie, wówczas pracodawca będzie musiał pokryć koszty leczenia. Ceny pomocy zdrowotnej różnią się w zależności od naszego celu podróży. Można pokusić się o stwierdzenie, że im dalej się udajemy, tym koszty rosną. W czołówce państw, gdzie słono zapłacisz za opiekę medyczną znajdują się Stany Zjednoczone, Kanada oraz Singapur. Kilkudniowy pobyt w…

Czytaj dalej

Planowanie wakacji – o czym warto pamiętać?

Wakacje to zaraz po Świętach Bożego Narodzenia najbardziej wyczekiwany czas w roku. Dzieci mogą wyjechać do dziadków, a dorośli rano dłużej pospać (ponieważ nie muszą wozić najmłodszych do szkoły czy przedszkola). Aby wakacje dawały radość, warto je dobrze zaplanować. Od czego zacząć ten proces?

Czytaj dalej

Jakie ubezpieczenie turystyczne wykupić na podróż?

Coraz więcej polskich turystów jest świadomych różnego rodzaju ryzyka podczas zagranicznego urlopu. Osoby, które planują wakacyjny wyjazd, często mają dylemat, jakie ubezpieczenie turystyczne wykupić, by cieszyć się bezpieczeństwem i maksymalnym komfortem podróżowania. Jakie ubezpieczenie turystyczne zapewni nam optymalną ochronę podczas wczasów – komercyjna polisa czy bezpłatna karta EKUZ? Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając dodatkowe ubezpieczenie na wakacje?

Czytaj dalej

Ubezpieczenie rezygnacji z podróży - co obejmuje, jak działa

Zdarza się, że mimo chęci spędzenia urlopu w pięknym, słonecznym zakątku świata i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik, musimy zmienić swoje wakacyjne plany i pozostać w domu. Przydatne w takiej sytuacji okazuje się ubezpieczenie od rezygnacji z podróży, dzięki któremu możemy liczyć na zwrot nakładów finansowych związanych z organizacją wyjazdu turystycznego. Na czym polega ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży i dlaczego warto wykupić tego typu polisę turystyczną?

Czytaj dalej
Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia podróży?
Oblicz składkę