O Grupie UNIQA

O Grupie UNIQA

UNIQA to firma z 200-letnią historią, a obecnie jedna z wiodących grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowej i Wschodniej. W Austrii, gdzie ma swoje korzenie, uchodzi za jedną z najsilniejszych marek ubezpieczeniowych. W październiku 2020 r. stała się właścicielem spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji, umacniając swoją pozycję na rynku.

UNIQA w Polsce

UNIQA w Polsce

UNIQA jest obecna w Polsce od 30 lat. W kwietniu 2021 r. połączyła się z firmą ubezpieczeniową AXA. Razem stworzyły 5. co do wielkości grupę ubezpieczeniową w Polsce, ze wszechstronną ofertą dla osób prywatnych i rodzin, małych, średnich i dużych firm, ich pracowników oraz dla spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych i ich mieszkańców.  Zabezpieczamy życie i majątek naszych klientów, ale przede wszystkim dbamy o to, by mieli w nas oparcie, mogli korzystać z naszej wiedzy i doświadczenia.

UNIQA w Polsce

Historia UNIQA w Polsce

UNIQA Polska prowadzi większość działań wspólnych dla spółek UNIQA TU, UNIQA TUnŻ i UNIQA PTE, głównie dystrybucję produktów i obsługę klientów.

Nasze nagrody

Zdobyte wyróżnienia

FUNDUSZE PPK UNIQA TFI NA PODIUM W RANKINGU ANALIZ

Według najnowszego rankingu Analizy.pl Online, fundusze zdefiniowanej daty (PPK) w UNIQA TFI w ostatnich 4 latach wypracowały drugą najlepszą stopę zwrotu dla swoich klientów.    

SUKCES UNIQA TFI W RANKINGACH IKE i iKZE

Według opublikowanych rankingów kont IKE i IKZE na portalu Analizy Online nasze rozwiązania emerytalne ponownie uplasowały się na podium, zajmując 3 miejsce.

UNIQA UZNANA ZA INSTYTUCJE FINANSOWĄ PRZYJAZNĄ MEDIACJI

Po raz kolejny UNIQA znalazła się w gronie Instytucji Przyjaznym Mediacjom według Komisji Nadzoru Finansowego. 

NOMINACJA DO KONKURSU EFFIE AWARDS 2023

Nominacja spotu „Zabawa w chowanego” do Effie Awards 2023 w kategorii Finance & Insurance. 

PLATYNOWY BROKER 2023 DLA IZABELI KRÓL Z UNIQA

Nasza dyrektorka Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw i Doskonałości Biznesowej, została wyróżniona przez Stowarzyszenie Brokerów Ubezpieczeniowych w Polsce za kształtowanie swoim zaangażowaniem i postawą branży ubezpieczeniowej, a także za inspirowanie do działania.

MARCIN NEDWIDEK PONOWNIE Z TYTUŁEM MENADŻERA ROKU "Home&Market"

Marcin został doceniony za sprawne zarządzanie szóstą co do wielkości grupą ubezpieczeniową w Polsce. UNIQA ma wszechstronną ofertę dla osób prywatnych i rodzin, małych, średnich i dużych firm, ich pracowników oraz dla spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych i ich mieszkańców.

UNIQA POLSKA Z NAGRODĄ SREBRNEGO PARASOLA

UNIQA Polska z nagrodą "Srebrny Parasol", przyznawaną przez miesięcznik ekonomiczny Home&Market. Nasze ubezpieczenia na życie doceniają klienci i branża. Wyróżnienia za obsługę klientów i konstrukcję naszej oferty mile łechcą nasze ego. To nagroda za żmudną pracę bardzo wielu osób. Dzięki wiedzy, doświadczeniu i profesjonalizmowi ekspertów, którzy nas otaczają, jesteśmy w stanie nadawać kierunek rynkowi.

UNIQA LIDEREM USŁUG FINANSOWYCH DLA BUDOWNICTWA

 Podczas gali Diamentów Infrastruktury i Budownictwa otrzymaliśmy tytuł laureata w kategorii Lider Usług Finansowych dla Budownictwa - Sektor Ubezpieczeniowy. Zostaliśmy wyróżnieni za wzorową współpracę w dziedzinie finansowania inwestycji
w obszarze infrastruktury i budownictwa.

UNIQA Z TYTUŁEM ETYCZNEJ FIRMY

Otrzymaliśmy nagrodę w 9. edycji konkursu Etyczna Firma. Doceniony został sprawnie funkcjonujący system Compliance oraz zaangażowanie społeczne firmy. Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia, ponieważ jako odpowiedzialna firma, kładziemy duży nacisk na zagadnienia etyczne oraz sprawnie funkcjonujący system Compliance. W konkursie doceniony został projekt „Masz moc na hejt” oraz organizowany wspólnie z instytutem Lema program „Ogarnij Hejt”. 

 

UNIQA TFI Z KOLEJNYM SUKCESEM!

UNIQA TFI otrzymała nagrodę w rankingu Alfa 2022 przygotowanym przez portal Analizy.pl. Nagrodzony został fundusz UNIQA Selektywny Akcji Polskich zarządzany przez Andrzeja Nowaka. Zasady przyznawania tej nagrody  bazują na analizie ilościowej, która skupia się na ocenie efektywności (mierzonej poprzez wskaźnik information ratio). 

MARCIN NEDWIDEK Z TYTUŁEM FINANSISTA ROKU 2022

Gazeta Finansowa przyznała Marcinowi Nedwidkowi tytuł Finansisty roku 2022. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zespołom i pracownikom za osiągnięte wyniki, które razem składają się na wszystkie sukcesy UNIQA w minionym roku. 

UNIQA ZOSTAŁA WYRÓŻNIONA W RANKINGU NAJCENNIEJSZE POLSKIE MARKI GAZETY FINANSOWEJ.

Zostaliśmy wyróżnieni w kategorii branża finansowa przez Gazetę Finansową w rankingu: "Najcenniejsze polskie marki Gazety Finansowej". 

Docenione zostały nasze wyniki, oferta dla klientów, kampanie marketingowe o ubezpieczeniu komunikacyjnym
i hejcie w Internecie, ale również nasza pomoc dla osób z Ukrainy.

UBEZPIECZENIE PODRÓŻNE KONTYNENTY MULTITRAVEL, OFEROWANE PRZEZ UNIQA, ZOSTAŁO RODZINNĄ MARKĄ ROKU.

Jury konkursu uznało nasze ubezpieczenie podróżne Kontynenty Multitravel za praktyczne, potrzebne, wysokiej jakości, godne polecenia i rekomendacji dla całej rodziny.

GRUPOWE UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE OCHRONA Z PLUSEM - NAJLEPSZYM PRODUKTEM DLA BIZNESU 2022


Nasze grupowe ubezpieczenie na życie Ochrona z Plusem otrzymało tytuł najlepszego produktu dla biznesu 2022 według Gazety Finansowej. Produkt składa się z zakresu podstawowego, który uzgadniany jest z pracodawcą oraz pakietów dodatkowych. Te pracownik może dokupić dobrowolnie – także dla najbliższych (współmałżonka, partnera, dzieci). Dzięki temu jeszcze lepiej dopasuje ubezpieczenie do bieżącej sytuacji życiowej. 

UNIQA DRUGĄ MARKĄ W POLSCE WEDŁUG YouGov Best Brands!

Według rankingu marek przygotowanym przez firmę badawczą YouGov – za rok 2022, jesteśmy drugą firmą w Polsce, która może się pochwalić marką z największą siłą wzrostu. 

UNIQA TFI wyróżniona w rankingu IKE

UNIQA TFI WYRÓŻNIONA W RANKINGU IKE ORAZ IKZE 2022

W rankingu IKE oraz IKZE za 2022 rok przygotowanym przez Analizy.pl zajęliśmy 2. miejsce i otrzymaliśmy wyróżnienie aż dla dwóch naszych produktów  IKE oraz IKZE na piątkę. Zostaliśmy wyróżnieni za: niskie koszty oraz dobre jakościowo fundusze,  łatwo dostępne przez Internet konto i niski próg wejścia (wystarczy 50 zł) a także za duży wybór różnych funduszy oferowanych klientom.

UNIQA zwycięzcą 1. fali badania w kanałach zdalnych

UNIQA ZWYCIĘZCĄ 1. BADANIA W KANAŁACH ZDALNYCH

Portal MojeBankowanie.pl sprawdził jak wygląda jakość obsługi klientów w kanałach zdalnych. Pierwsza fala badania dotyczyła ubezpieczenia turystycznego i tu okazaliśmy się być najlepsi. UNIQA została zwycięzcą 1. fali badania, które zostało przeprowadzone we wrześniu i październiku w kanałach zdalnych.

UNIQA z tytułem - Produkt Miesiąca

UNIQA Z TYTUŁEM - PRODUKT PAŹDZIERNIKA 2022

Produkt Miesiąca to nagroda za  zwrot kosztu zakupu biletu na wydarzenia w ubezpieczeniu od rezygnacji z podróży, opracowane przez UNIQA i Going. – czyli dla oferty, która swoim zakresem obejmuje  aż dwanaście różnych zdarzeń losowych, które uniemożliwiły uczestniczenie w imprezie oraz chroni zarówno ubezpieczonego, jak i osoby mu towarzyszące.  

Złoto w Innovation 2022 dla UNIQA!

ZŁOTO W INNOVATIONS 2022 DLA UNIQA!

UNIQA zdobyła 3 wyróżnienia podczas gali KTR/Innovation za kampanię „Zabawa w chowanego” dotyczącą hejtu w Internecie
Złoto w kategorii Innowacje w biznesie - produkt
Srebro dla Reklamodawcy Roku
Brąz w kategorii Innowacje w biznesie – CSR/Sustainability

34. miejsce z 38. w rankingu TOP 200 Najlepszych Polskich Marek miesięcznika Forbes!

WYRÓŹNIENIE DLA UNIQA POLSKA W RANKINGU TOP 200 NAJLEPSZYCH POLSKICH MAREK!

Kolejne wyróżnienie dla UNIQA Polska! We wrześniu 2022 roku zdobyliśmy 34 miejsce w rankingu TOP 200 Najlepszych Polskich Marek miesięcznika Forbes! Tym samym awansowaliśmy z pozycji 38 uzyskanej rok wcześniej.

UNIQA ponownie z nagrodą Superbrands!

UNIQA PONOWNIE Z NAGRODĄ SUPERBRANDS!

Superbrands Polska po raz 16. nagrodziło najsilniejsze marki na krajowym rynku. Przedstawiciele 26 marek, w tym UNIQA, 21 września 2022 odebrali w Warszawie statuetki Superbrands Polska. To unikatowe na rynku wyróżnienie, przyznawane za wieloletnią konsekwentną pracę na rzecz budowy silnej marki – takiej, która oferuje użytkownikom istotne korzyści materialne i emocjonalne, wykraczające poza te dostarczane przez konkurencję.

UNIQA wśród firm odpowiedzialnych społecznie

UNIQA WŚRÓD FIRM ODPOWIEDZIALNYCH SPOŁECZNIE

Na liście INDEX Home&Market 500 wyróżnione zostały firmy, które poprzez swoje działania zostały uznane jako odpowiedzialne społecznie. Zostaliśmy wyróżnieni i docenieni za akcję „Masz moc na hejt”. W jej ramach, UNIQA od kilku lat edukuje na temat hejtu w Internecie, na który narażone są przede wszystkim młode osoby. I stara się dotrzeć z tymi działaniami do jak najszerszego grona odbiorców. W tym roku wraz z Instytutem im. Lema wspólnie zorganizowaliśmy warsztaty edukacyjne w 30. szkołach w Polsce.

UNIQA z wyróżnieniem jako Instytucja Finansowa Przyjazna Mediacji

UNIQA Z WYRÓŻNIENIEM JAKO FIRMA PRZYJAZNA MEDIACJI KOLEJNY RAZ

To wyróżnienie otrzymaliśmy za konsekwentne rozwijanie projektu, polubownego rozwiązywania sporów z klientami w Centrum Mediacji Sądu Polubownego przy KNF. Wyróżnienie zostało ustanowione w celu propagowania wśród instytucji finansowych idei mediacji i polubownego rozwiązywania sporów z odbiorcami świadczonych przez nie usług.

Lista 25 najlepszych menedżerów 2022 według Home and Market

MARCIN NEDWIDEK Z UNIQA MENEDŻEREM ROKU 2022!

Marcin Nedwidek po raz kolejny otrzymał tytuł Menedżera Roku Home&Market, za sprawne koordynowanie procesu połączenia się firm ubezpieczeniowych. Menedżer roku to plebiscyt, który na łamach Home&Market pojawia się od lat. Wyróżniani są w nim menedżerowie, którzy w ocenie kolegium redakcyjnego wykazują się umiejętnością szybkiego reagowania na zmieniającą się rzeczywistość. 

UNIQA Ubezpieczycielem miesiąca

UNIQA UBEZPIECZYCIELEM MIESIĄCA

UNIQA otrzymała tytuł Ubezpieczyciela Miesiąca w majowej odsłonie cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej". Wyróżniono nas m.in za: chwytliwą kampanię marketingową, konsekwentny wzrost rozpoznawalności marki oraz wzbogacenie ubezpieczenia mieszkaniowego "Twoje Miejsce" o nowe opcje ochrony np. ubezpieczenie zwierząt domowych, ruchomości poza domem czy instalacji fotowoltaicznych.

UNIQA instytucją roku

UNIQA PONOWNIE INSTYTUCJĄ ROKU

Statuetka Instytucji Roku trafiała do nas w każdej z siedmiu edycji rankingu, który przygotowuje niezależny portal MojeBankowanie.pl. W tym roku otrzymaliśmy ją za akcję CSR. Zgłosiliśmy nasz projekt edukacyjny związany z hejtem w Internecie o nazwie #maszmocnahejt. 

Wyróżnienie w rankingu Alfa 2021. Analizy.pl

UNIQA TFI Z WYRÓŻNIENIEM W RANKIGU ALFA 2021 WEDŁUG ANALIZY.PL

Dwa wyróżnienia dla UNIQA TFI w rankingu Alfa 2021 przygotowanym przez portal Analizy.pl. Nagrodzony został fundusz UNIQA Selektywny Akcji Polskich zarządzany przez Andrzeja Nowaka oraz UNIQA Akcji Małych i Średnich Spółek zarządzany przez Sebastiana Lińskiego.

Rodzinna Marka Roku 2021

NAGRODA RODZINNA MARKA ROKU 2021 DLA UBEZPIECZENIA SZKOLNEGO W UNIQA

Otrzymaliśmy tytuł Rodzinnej Marki Roku dla ubezpieczenia szkolnego z opcją ubezpieczenia na wypadek hejtu w Internecie. Ta nagroda cieszy nas szczególnie, bo chcemy dbać o zdrowie psychiczne dzieci. Nasze ubezpieczenie pomaga najmłodszym oraz ich rodzicom uporać się ze skutkami hejtu w Internecie.Oferujemy w nim pomoc psychologa, prawnika i specjalisty IT dla dzieci i młodzieży, które doświadczyły hejtu w sieci. Jest to ważne dla nas wyróżnienie. 

Superbrand Polska 2021

UNIQA POLSKA = SUPERBRAND!

Po raz kolejny zdobyliśmy prestiżowy tytuł Superbrands i znaleźliśmy się w gronie najsilniejszych marek konsumenckich. 30 września odbyła się uroczysta Gala Superbrands 2021, podczas której ogłoszono 33 najsilniejsze marki konsumenckie i biznesowe na polskim rynku. W 15. edycji projektu tytuł otrzymywały najwyżej ocenione marki w tym MY! Marka UNIQA została wyłoniona jako laureat Superbrands 2021 na podstawie badań konsumenckich przeprowadzonych przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia metodą CAWI na grupie 10 000 respondentów i opinii Rady Marek – stałego grona doradczego Superbrands, złożonego z 36 ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie marketingu, badań, strategii, brandingu, reklamy i PR.

Najlepszy produkt dla biznesu 2021

UNIQA MA NAJLEPSZY PRODUKT DLA BIZNESU

Nasz produkt OC, który oferujemy księgowym i obsłudze płac, zwyciężył w konkursie na najlepszy produkt dla biznesu 2021 roku. Zakres tego ubezpieczenia zapewnia ubezpieczonemu pomoc prawną oraz wypłatę odszkodowania, które ubezpieczony obowiązany jest zapłacić poszkodowanemu. Ubezpieczenie można rozszerzyć o klauzule, które stanowią ciekawy dodatek w postaci: ubezpieczenia ochrony prawnej i odpowiedzialności karnej, zwrocie ubezpieczonemu kar administracyjnych, sądowych i innych kar pieniężnych oraz pomocy antycovidowej (w przygotowaniu i składaniu wniosków).

Turbina Polskiej Gospodarki 2021

TWÓJ UNIQALNY BIZNES WYRÓŻNIONY JAKO TURBINA POLSKIEJ GOSPODARKI 2021

Twój UNIQAlny Biznes został po raz kolejny wyróżniony za najlepszy produkt dla małych i średnich przedsiębiorstw. Tym razem Gazeta Finansowa przyznała nam wyróżnienie Turbiny polskiej gospodarki 2021! Po wyróżnieniu przez Gazetę Ubezpieczeniową, przyszedł czas na Gazetę Finansową. Nowe ubezpieczenie dla małych i średnich firm Twój UNIQAlny Biznes zbiera kolejne nagrody. Właśnie otrzymaliśmy tytuł Turbiny Polskiej Gospodarki!

Top 200 Polskich Marek 2021

UNIQA W TOP 200 NAJLEPSZYCH POLSKICH MAREK 2021

Marka UNIQA rośnie w siłę! Znaleźliśmy się w rankingu TOP 200 Najlepszych Polskich Marek miesięcznika Forbes! Ranking został stworzony we współpracy z firmą badawczą Minds & Roses. Zadebiutowaliśmy w nim wysokim, 38. miejscem na 200 uwzględnionych marek, a także
6. miejscem w kategorii ubezpieczenia. 

Lista 25 najlepszych menedżerów 2021 według Home and Market

MARCIN NEDWIDEK Z UNIQA MENEDŻEREM ROKU 2021!

Redakcja Home & Market zaprezentowała listę 25 najlepszych menedżerów, wśród których znalazł się Marcin Nedwidek, prezes UNIQA Polska. Uzasadnieniem wyróżnienia było sprawne koordynowanie procesu integracji firm. Zaledwie pół roku po finalizacji transakcji zakupu nowych spółek do UNIQA, doprowadziliśmy do prawnego ich połączenia. Dzięki temu stworzyliśmy 5. co do wielkości grupę ubezpieczeniową w Polsce, z wszechstronną ofertą dla osób prywatnych i rodzin, małych, średnich i dużych firm, ich pracowników oraz dla spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych i ich mieszkańców. W marcu tego roku Marcin znalazł się także wśród wyróżnionych menedżerów z branży finansowej w raporcie Finansista Roku.

Wyróżnienie Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Uniqa

WYRÓŻNIENIE POLSKIEJ IZBY UBEZPIECZEŃ DLA UNIQA

Daniela Sotirovic, Marcin Nedwidek i Mariusz Wójcik  z UNIQA uhonorowani odznaką „Za Zasługi dla Ubezpieczeń”.  Polska Izba Ubezpieczeń od lat nagradza osoby i instytucje za ich znaczący wkład w rozwój rynku ubezpieczeniowego w Polsce. W styczniu 2022 roku opublikowała na swojej stronie nazwiska osób wyróżniających się pracą na rzecz ubezpieczeń w 2021 roku. Jesteśmy dumni, że kolejni UNIQAlni z #UNIQAPolska dołączyli do tego prestiżowego grona. Gratulujemy!

Instytucja Finansowa Przyjazna Mediacji

WYRÓŻNIENIE DLA UNIQA JAKO INSTYTUCJA FINANSOWA PRZYJAZNA MEDIACJI

Zostaliśmy wyróżnieni jako Instytucja Finansowa Przyjazna Mediacji przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zostaliśmy nagrodzeni  za konsekwentne rozwijanie projektu polubownego rozwiązywania sporów w Centrum Mediacji Sądu Polubownego przy KNF i trwałe dążenie do budowania dobrych relacji z klientami, wyrażające się kierowaniem licznych wniosków o mediację. 

Nagroda Instytutu Emerytalnego dla Uniqa 2021

UNIQA NA PODIUM RANKINGU INSTYTUT EMERYTALNY!

Kolejny raz znaleźliśmy się na podium rankingu Instytutu Emerytalnego! Zdobywając jedne z najwyższych wyników z zarządzania pieniędzmi zgromadzonymi w PPK.  Według raportu za koniec III kwartału 2021 roku opartego o ważone wyniki inwestycyjne przyznano dla UNIQA TFI zaszczytne 2 miejsce.

3 miejsce dla Uniqa TFI w rankingu analizy.pl

3 MIEJSCE DLA IKE I IKZE 2021 UNIQA TFI WEDŁUG ANALIZY.PL

Cieszymy się, że możemy ogłosić kolejny sukces! UNIQA TFI w rankingu IKE oraz IKZE według Analizy.pl w 2021 roku, otrzymała wyróżnienie dla: IKE uzyskując 68 punktów na 100 oraz  IKZE uzyskując 66 punktów na 100, tym samym zajmując w obu przypadkach 3 miejsce na podium. Dzięki temu zarówno IKE jak i IKZE zdobyły wyróżnienie na piątkę.

UNIQA Z WYRÓŻNIENIEM W KATEGORII ZESPÓŁ W KONKURSIE DYREKTORA MAKRKETINGU 2020/2021

W jubileuszowym, dziesiątym już Konkursie Dyrektora Marketingu Roku 2020/2021, nasza kampania UNIQA łączy się z AXA zdobyła wyróżnienie w kategorii Zespół. Jury doceniło zarówno odsłonę zewnętrzną, jak i wewnętrzną kampanii. Marka UNIQA cały czas się rozwija i stale jest widoczna, przez co rośnie jej rozpoznawalność.

Certyfikat Stowarzyszenia Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego

UNIQA Z PARTNERSKIM CERTYFIKATEM

UNIQA z certyfikatem partnerskim Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, które zostało ogłoszone w trakcie ostatniej Gali Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2021. Temat bezpieczeństwa pieszych i kierowców jest dla nas bardzo ważny, dlatego z przyjemnością ogłaszamy kontynuację współpracy już pod brandem UNIQA ze Stowarzyszeniem Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. 

100 najbardziej wpływowych osób w Polskiej Turystyce

SUKCES KATARZYNY SZEPCZYŃSKIEJ Z UNIQA W POLSKIEJ TURYSTYCE

Już po raz szósty portal waszaturystyka.pl opublikował listę 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce 2021, a wśród nich jest Katarzyna Szepczyńska, dyrektorka Działu Ubezpieczeń Turystycznych i Osobowych w UNIQA. Ta nagroda przyznawana jest przez kapitułę za wpływ, jaki działalność zawodowa tych osób wywiera na sytuację w branży turystycznej, ich wiarygodność, medialność, wizerunek, publiczną oraz środowiskową aktywność.

Superbrands Polska 2020

SUPERBRANDS POLSKA 2020

Prestiżowa nagroda w kategorii konsumenckiej, przyznana po raz kolejny marce AXA. Nagroda ta potwierdza, że AXA jest marką godną zaufania, sprawdzoną przez konsumentów, o dobrej reputacji, która oferuje swoim klientom produkty najwyższej jakości.

Gwiazda Jakości Obsługi 2019

GWIAZDA JAKOŚCI OBSŁUGI 2019

Uhonorowanie godłem Gwiazdy Jakości Obsługi 2019 potwierdza, że nasz zespół reprezentuje najwyższe standardy obsługi, a nasza marka zyskała rekomendacje konsumentów na 2019 rok. Konsumenci po raz dwunasty wybrali najbardziej przyjazne firmy w Polsce, dla których jedną z wartości nadrzędnych jest zadowolenie klientów.

Nagroda Pantera Kantara 2019

PANTERA KANTARA 2019

Nagroda firmy badawczej Kantar dla przedstawicieli rynku finansowego. Zajęła 3. miejsce w badaniu na najbardziej efektywne kreacje marek na rynku ubezpieczeniowym. Badanie było prowadzone w czasie kampanii produktowej ubezpieczeń komunikacyjnych AXA „Masz moc by zadbać o spokój i szczęście swojej rodziny”.

CUSTOMERS FRIEND'S

UNIQA została wyróżniona odznaką Customers' friend. Medal przyznawany jest wyłącznie firmom, które budują najlepsze relacje ze swoimi klientami.

ORDER FINANSOWY W KATEGORII "BEZPIECZNE MIESZKANIE"

UNIQA otrzymała nagrodę Order Finansowy 2019 w kategorii "Bezpieczne Mieszkanie"

Opinie klientów

Klienci o nas

Opinie klientów:4,5
Klienci oceniają nas w cyklicznym
badaniu satysfakcji. Wynik wyliczyliśmy
na podstawie 146 tys. opinii naszych
klientów. Zebraliśmy je w cyklicznym badaniu
satysfakcji, które prowadziliśmy w 2022 r.
Ankiety są wypełniane przez naszych klientów
po kontakcie z nami.
Niesamowita obsługa przez infolinię, profesjonalizm i współpraca z Klientem na wysokim poziomie.
Sylwia Zabrze, 12.2020
Łatwość zrobienia symulacji nowej kalkulacji kosztów ubezpieczenia. Szybki kontakt telefoniczny doradcy w celu omówienia szczegółów dotyczących nowej polisy ubezpieczeniowej i przygotowanie dwóch propozycji. Szybka i łatwa płatność wybranej propozycji.
Jan Wrocław, 01.2021
Prosty formularz, bardzo konkurencyjna cena i brak zbędnego kontaktu ze sprzedawcą + 15% zniżki za zakup przez sieć ;-)
Przemysław Kraków, 12.2020
łatwość wypełnienia wniosku w internecie, szybkość decyzji, kompetentne informacje od pracowników
Karolina Krosno, 12.2020
możliwość wykupienia polisy bez wychodzenia z domu wraz z uzyskaniem wszelkich dokumentów z nią związanych, miła obsługa w kontakcie z klientem, szybkość oraz sprawność działania, minimum formalności
Rafał Czernica, 12.2020
Szybkość załatwienia sprawy przez Agenta. Wszystko podczas jednej rozmowy telefonicznej. Błyskawiczne przesłanie dokumentów.
Marek Gdańsk, 12.2020
Przede wszystkim korzystna cena, ponieważ jestem kierowcą bez zniżek, a państwo umożliwiacie takim osobom kupno ubezpieczenia w naprawdę fajnej ofercie
Marek Polanica-Zdrój, 12.2020
Współpraca przebiega bez problemowo, informacje jasne czytelne otrzymane na maila.
Katarzyna Kraków, 12.220
Fachowa porada, kompetentna obsługa, bardzo dobry kontakt z agentem.
Jeśli chodzi o mnie to uważam, że nie ma co poprawiać.
Katarzyna Dobroszyce, 12.2020
Bez problemu zajęliście się naszą przebitą oponą po telefonie w sprawie opon, które mamy ubezpieczone dodatkowo w OC. Ponadto przy awarii auta skorzystaliśmy z holowania do warsztatu i też odbyło się bez problemów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług UNIQA.
Dorota Tychy, 07.2017
Przez 32 lata opłacam OC i nie miałem kontaktu z lepszą firmą ubezpieczeniową. Obsługa jest znakomita za co bardzo dziękuję. Tak trzymać.
Cezary Kałęczyn, 06.2013
Wszystko OK. Dla mnie największym plusem jest możliwość załatwienia formalności samodzielnie online i konkurencyjna cena ubezpieczenia.
Tomasz Legionowo, 05.2013
W zasadzie wszystko przebiegło bardzo szybko, nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości obsługi, więc nie wiem co można by poprawić. Ogólnie jestem zadowolony.
Dariusz Radwanice, 06.2013
Nie mam żadnych uwag. Zdecydowanie polecam wszystkim Waszą firmę.
Wiesław Łapy, 06.2013
Obsługa telefoniczna jest bardzo sympatyczna i profesjonalna.
Paweł Warszawa, 05.2013
Obsługę oceniam na bardzo wysokim poziomie.
Marcin Wrocław, 06.2013
Nie ma lepszej ubezpieczalni!!! Ceny rewelacyjne i ludzie przyjaźni.
Adam Rybnik, 06.2013
Moim zdaniem Państwa jakość usług znajduje się na najwyższym poziomie. Jako Wasz klient jestem bardzo zadowolony.
Jakub Parkowo, 21.06.2012