Assistance turystyczny, pomoc w trudnych sytuacjach za granicą
Centrum alarmowe 24h - zgłoszenie szkody
- Telefon +48 22 599 91 85
- e-mail: assistance@isoncare.eu
*opłata zgodna z taryfą operatora
Jakiego rodzaju zdarzenia możesz zgłosić?
Jeżeli chcesz zgłosić szkodę, która miała miejsce podczas Twojego wyjazdu za granicę bądź w kraju jak np. refundacja poniesionych kosztów leczenia, uszczerbek na zdrowiu z tytułu NNW, uszkodzenie bagażu itp. wypełnij formularz i postępuj zgodnie z informacjami w nim zawartymi.
Wypełnij poniższy formularz i wyślij go na adres wskazany w formularzu.
Jeżeli chcesz zgłosić szkodę w związku z niewypłacalnością organizatora turystyki zapoznaj się z informacjami na stronie Niewypłacalność Biura Podróży
Zmień dane
Aby zmienić dane na Twojej polisie zakupionej online, nie musisz udawać się do naszego oddziału. W celu zmiany danych na polisach UNIQA możesz napisać e-mail na adres: podroze@uniqa.pl podając numer polisy oraz dane jakie chciałbyś zmienić.
W celu odstąpienia od umowy ubezpieczenia wypełnij oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia i wyślij je na adres podroze@uniqa.pl lub korespondencyjnie na adres podany w oświadczeniu.
Najczęściej zadawane pytania
Dokumenty
Jeśli nie otrzymałeś/aś polisy, sprawdź folder SPAM na swojej skrzynce mailowej. Być może tam trafiła wiadomość. Jeśli masz taką potrzebę możesz złożyć zgłoszenie na wysyłkę polisy. Zgłoszenie proszę wysłać na adres mail: podroze@uniqa.pl
Niestety, nie wystawiamy faktur do zakupionych polis. Polisa zgodnie z prawem, spełnia wymogi dokumentu finansowego, jeżeli ubezpieczającym jest podmiot, który wymaga faktury.
Zawarcie umowy
Możesz zapłacić składkę ubezpieczeniową przez:
- przelew bankowy (numer konta bankowego, na który należy wpłacić składkę jest na polisie)
- szybki przelew online(link do płatności znajdziesz w koncie mojaUNIQA)
- kartę płatniczą (akceptujemy karty VISA i Master Card)
Płatności elektroniczne realizujemy za pośrednictwem Serwisu Przelewy24. Jego właścicielem jest PayPro S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-198), ul. Pastelowa 8.
Niestety w takim przypadku proces obliczenia składki i zakupu polisy należy rozpocząć od początku.
Podając numer karty Miles&More, w procesie wyliczania składki, otrzymasz możliwość uzyskania mil premiowych. Każda złotówka wydana na ubezpieczenie to 2 dodatkowe mile na twojej karcie.
EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to podstawowa, finansowana ze składek ubezpieczenia zdrowotnego opieka zdrowotna dla Polaków wyjeżdżających do krajów z UE lub należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (Norwegia, Islandia, Liechtenstein). Nie jest ważna w innych krajach.
Ubezpieczenie turystyczne zapewnia pokrycie kosztów za świadczenia zdrowotnego realizowanych w tym państwie lub regionie, do którego wyjeżdżasz. Sam decydujesz o zakresie i sumie ubezpieczenia (np. koszty leczenia na 150 tys.EUR ).
Dlaczego EKUZ może czasem nie wystarczyć?
▪ akcje ratunkowe w górach/na morzu nie są zazwyczaj refundowane w europejskich systemach ubezpieczeń zdrowotnych (inaczej jest w Polsce). Może się okazać, że całościową lub częściową kwotę kosztów interwencji będziesz musiał pokryć z własnych środków,
▪ koszt transportu medycznego z zagranicy do Polski także nie jest pokrywany z EKUZ,
▪ zakres bezpłatnych usług medycznych w krajach z UE jest różny – może się okazać, że w jednym kraju będziesz mógł sfinansować z EKUZ nawet specjalistyczne leczenie, a w innych bezpłatna usługa dentystyczna może nie być dostępna,
▪ EKUZ działa tylko w publicznych ośrodkach zdrowia, które mają umowy z odpowiednikiem polskiego NFZ,
▪ EKUZ nie zapewnia dodatkowych opcji takich jak: odpowiedzialność cywilna, ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie sprzętu sportowego, ubezpieczenie kosztów odstąpienia od podróży.
Zmiany w polisie
Należy wykupić nową polisę na przedłużony czas wyjazdu, najpóźniej na 3 dni przed końcem ochrony z pierwszej polisy.
Odstąpienie od umowy
Wypełnij oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia i wyślij je na adres podroze@uniqa.pl lub korespondencyjnie na adres podany w oświadczeniu.
Pomoc za granicą
W celu uzyskania pomocy, niezwłocznie skontaktuj się z Centrum Alarmowym. Dane kontaktowe są na twojej polisie.
Jeśli nie jesteś w stanie skontaktować się z Centrum Alarmowym, zgłoszenia może dokonać inna osoba w twoim imieniu. Bezpośredni kontakt ubezpieczonego nie jest warunkiem uzyskania pomocy.
Skontaktuj się z Centrum Alarmowym. Doradcy pomogą Ci otrzymać pomoc bezgotówkową.
W celu uzyskania refundacji kosztów leczenia poniesionych za granicą, należy wypełnić druk zgłoszenia szkody oraz dołączyć do niego rachunki i dokumentację medyczną. Zgłoszenia można dokonać po powrocie do kraju.
Przy zgłoszeniu należy podać następujące informacje:
- imię i nazwisko, datę urodzenia i/lub PESEL, numer dowodu osobistego lub numer paszportu,
- okoliczności, w jakich się znajdujesz i rodzaj pomocy, której potrzebujesz,
- numer telefonu, pod którym można się skontaktować z Tobą lub numer osoby występującej w Twoim imieniu,
- lekarzom Centrum Alarmowego należy udostępnić wszystkie niezbędne informacje medyczne.
Pamiętaj! Zgłoszenia może w Twoim imieniu dokonać inna osoba, jeśli np. Twój stan zdrowia na to nie pozwala.
Zakres ubezpieczenia
Wariant EUROPA obejmuje następujące kraje europejskie: Albania, Andora, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania łącznie z Wyspami Kanaryjskimi, Holandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.
Wariant EUROPA nie dotyczy ubezpieczenia w RP i kraju rezydencji.
W wariancie ŚWIAT zakresem terytorialnym ubezpieczenia objęty jest cały świat, z wyłączeniem terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz kraju rezydencji.
* dotyczy OWU Kontynenty Multitravel, OWU Indywidualne podróże Kontynenty i OWU Kontynenty Business Travel
Ubezpieczenie Multitravel standardowo obejmuje zakresem ochrony ryzyka związane z amatorskim uprawianiem sportów letnich i zimowych. W produkcie Indywidualne podróże Kontynenty na terenie RP trzeba dokupić pakiet Travel SPORT lub Travel SPORT PLUS. Amatorskie bieganie czy jazda na rowerze nie wymaga ubezpieczenia w wersji Travel SPORT lub TRAVEL SPORT PLUS.
Ochrona ubezpieczenia nie dotyczy państw, w których została ogłoszona wojna.
Tak. Jeżeli osoba, na której rachunek zawierana jest umowa ubezpieczenia przebywa za granicą, odpowiedzialność Towarzystwa rozpoczyna się po upływie trzech dni od dnia opłacenia składki ubezpieczeniowej (nie wcześnej jednak niż od daty i godziny wskazanej na polisie jako początek ochrony ubezpieczeniowej).
Odwiedzając więcej niż jedno państwo wystarczy wybrać i podać jedno z nich.
Amatorskie uprawianie sportu w warunkach letnich, bądź zimowych wiąże się z jego rekreacyjnym charakterem. Sport amatorski może być uprawiany w wyznaczonych do tego miejscach (stoki, oznaczone trasy, akweny). Przez sporty amatorskie rozumie się: narciarstwo, snowboarding , surfing, windsurfing, kitesurfing, wakeboarding, a także zajęcia teambuildingowe.
Wyczynowe i zawodowe uprawianie sportu wiąże się z dużą regularnością i intensywnością - udział w zorganizowanych treningach, zawodach i obozach kondycyjnych związany z uczestnictwem w klubach sportowych. Czerpanie dochodu z uprawiania danej dyscypliny, bądź wyprawy w miejsca o ekstremalnych warunkach klimatycznych lub przyrodniczych również zaliczane jest do kategorii wyczynowego i zawodowego sportu.
Sporty o charakterze ekstremalnym wymagają ponadprzeciętnych umiejętności oraz działania w warunkach wysokiego ryzyka. Są to w szczególności sporty takie jak: skoki ze spadochronem, skoki z wysokich budynków lub skał, paralotniarstwo, szybownictwo, pilotowanie samolotów silnikowych, kolarstwo górskie, speleologia, skoki narciarskie, jazda po muldach, skoki akrobatyczne na nartach, heliskiing. Do sportów wysokiego ryzyka zaliczamy: sporty motorowe (quady, skutery śnieżne i inne pojazdy lądowe), sporty motorowodne (jazda na skuterze wodnym, nartach wodnych, motorówkach i inne sporty wodne, w których wykorzystywane są pojazdy motorowe), jazda konna, polo, myślistwo, nurkowanie z aparatem powietrznym, freediving, rafting lub inne sporty wodne uprawiane na rzekach górskich, wspinaczka wysokogórska, skalna, skałkowa, sztuki walki i wszelkiego rodzaju sporty obronne, trekking uprawiany na wysokości powyżej 3500 m n. p. m., przebywanie na wysokości powyżej 3500 m n.p.m., uprawianie narciarstwa lub snowboardu poza trasami zjazdowymi do tego wyznaczonymi.
Dokumenty
Ubezpieczenie podróży Supertravel
Ubezpieczenia podróży indywidualnych na terenie RP Kontynenty
Ubezpieczenie rezygnacji z podróży
Dokumenty obsługowe
UNIQA jest strategicznym partnerem mBank w zakresie współpracy ubezpieczeniowej. Każdego dnia oferujemy tysiącom klientów mBanku najwyższej klasy produkty ubezpieczeniowe.
Dokumenty dotyczące ubezpieczeń podróżnych są dostępne pod adresem: dokumenty mBANK
zadawane pytania