Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PRZECZYTAJ

Trudne warunki na drodze, roztargnienie, błąd innego kierowcy – o kolizję lub wypadek nietrudno. Zapytaliśmy Polaków, czy wiedzą, co robić, gdyby byli uczestnikami zdarzenia drogowego. Sprawdź, jak wyglądają oględziny pojazdu po szkodzie… online!

Czy proces likwidacji szkody po wypadku może być łatwy?

Kolizja lub wypadek to ogromny stres dla nas i naszych bliskich. Jeżeli sprawcą szkody jest inny kierowca, możemy liczyć na odszkodowanie z jego polisy OC. Co zrobić, gdy sprawcą zdarzenia jesteśmy my sami? Warto pomyśleć o wykupieniu dodatkowej polisy AC, która uchroni nas przed finansowymi konsekwencjami zdarzenia. Z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie UNIQA Polska wynika, że 60% ankietowanych wie, co robić, gdy są uczestnikami wypadku lub kolizji na drodze. To dobry wynik, ale zawsze mogłoby być lepiej.

Zapytaliśmy także, co jest najbardziej uciążliwe w procesie zgłaszania szkody. 30% badanych odpowiedziało, że zbyt dużo formalności. Niewiele mniej, bo 28% ankietowanych, wskazało na długi proces likwidacji szkody. 19% na trudny kontakt z infolinią lub ubezpieczycielem, a jedynie 14% odpowiedziało, że proces likwidacji szkody nie był uciążliwy.

Na pytanie: „Jaki sposób przeprowadzenia oględzin uszkodzonego auta lub mieszkania/domu byłby dla Ciebie najbardziej komfortowy?” aż 37% badanych odpowiedziało, że samodzielne dokonanie oględzin za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Dążenie do mobilności to tendencja, którą można zaobserwować we wszystkich obszarach życia. Współcześni konsumenci oczekują szybkiego procesu likwidacji szkód i jak najmniej formalności. Słuchamy naszych Klientów! Aby usprawnić oględziny auta po wypadku i proces likwidacji szkody, uruchomiliśmy program Opiekun klienta i przygotowaliśmy aplikację UNIQA Smart. Dzięki tym rozwiązaniom likwidacja szkód po kolizji lub wypadku jest prostsza niż kiedykolwiek.

Oględziny pojazdu po kolizji krok po kroku w UNIQA Smart

Jak wynika z badania, aż 63% ankietowanych skorzystałoby z bezpłatnej mobilnej aplikacji umożliwiającej samodzielne dokonanie oględzin bez konieczności umawiania się z rzeczoznawcą. Co trzeba zrobić, żeby przeprowadzić szybkie oględziny pojazdu? Ściągnij bezpłatnie aplikację UNIQA Smart ze sklepu Play. Następnie zgłoś szkodę telefonicznie lub online, a w dogodnym dla Ciebie terminie umówisz się z opiekunem klienta, z którego pomocą przeprowadzisz wirtualne oględziny.

Doświadczony rzeczoznawca przeprowadzi Cię przez proces oględzin całkowicie online. Dowiesz się, jakie dokumenty i uszkodzone elementy pokazać do kamery m.in. kluczyki, wyposażenie auta, dowód rejestracyjny, silnik, numer VIN i przebieg auta. Twój opiekun klienta, korzystając z podglądu z aparatu Twojego smartfona, wykona zdjęcia niezbędne do dokumentacji. Więcej informacji o naszej aplikacji znajdziesz tutaj. Oględziny samochodu po wypadku nie muszą być uciążliwe. Udowadniamy, że szybki proces likwidacji szkód jest możliwy!

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

  • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
  • Świadczenie rodzinne
Dowiedz się więcej
Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

  • Ubezpieczenie turystyczne
  • NNW, OC, ochrona bagażu, sprzętu sportowego
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę