Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Trudne warunki na drodze, roztargnienie, błąd innego kierowcy – o kolizję lub wypadek nietrudno. Zapytaliśmy Polaków, czy wiedzą, co robić, gdyby byli uczestnikami zdarzenia drogowego. Sprawdź, jak wyglądają oględziny pojazdu po szkodzie… online!

Czy proces likwidacji szkody po wypadku może być łatwy?

Kolizja lub wypadek to ogromny stres dla nas i naszych bliskich. Jeżeli sprawcą szkody jest inny kierowca, możemy liczyć na odszkodowanie z jego polisy OC. Co zrobić, gdy sprawcą zdarzenia jesteśmy my sami? Warto pomyśleć o wykupieniu dodatkowej polisy AC, która uchroni nas przed finansowymi konsekwencjami zdarzenia. Z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie UNIQA Polska wynika, że 60% ankietowanych wie, co robić, gdy są uczestnikami wypadku lub kolizji na drodze. To dobry wynik, ale zawsze mogłoby być lepiej.

Zapytaliśmy także, co jest najbardziej uciążliwe w procesie zgłaszania szkody. 30% badanych odpowiedziało, że zbyt dużo formalności. Niewiele mniej, bo 28% ankietowanych, wskazało na długi proces likwidacji szkody. 19% na trudny kontakt z infolinią lub ubezpieczycielem, a jedynie 14% odpowiedziało, że proces likwidacji szkody nie był uciążliwy.

Na pytanie: „Jaki sposób przeprowadzenia oględzin uszkodzonego auta lub mieszkania/domu byłby dla Ciebie najbardziej komfortowy?” aż 37% badanych odpowiedziało, że samodzielne dokonanie oględzin za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Dążenie do mobilności to tendencja, którą można zaobserwować we wszystkich obszarach życia. Współcześni konsumenci oczekują szybkiego procesu likwidacji szkód i jak najmniej formalności. Słuchamy naszych Klientów!


Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowa ochrona auta
  • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Tato z trójką niemowlaków

Wysoka Ochrona

  • Terminowe ubezpieczenie na życie
  • Świadczenie na wypadek śmierci żywiciela rodziny
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x