Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Badanie możliwości

  Przed każdym zakupem dobrze jest się przygotować. Sprawdźmy, na jaki wydatek możemy sobie pozwolić, poczytajmy o różnych markach, o wyposażeniu. Przed pójściem do salonu czy spotkaniem ze sprzedawcą z ogłoszenia, wiedz o co chcesz zapytać.

 2. Kupujesz auto używane? Bądź czujny

  Nieuczciwi sprzedawcy często chcą przyciągnąć zainteresowanych wyjątkowo niską ceną. Niestety, czasem zdarza się, że zamiast prawdziwej okazji, dajemy nabrać się na duży przekręt, ukryty zazwyczaj pod wyklepaną karoserią. Auto może też mieć poważną wadę silnika czy pęknięty resor. Przed zakupem sprawdź auto w zaprzyjaźnionym warsztacie.

 3. Kradziony?

  Jeśli kupujesz auto z drugiej ręki, sprawdź w najbliższej komendzie policji czy auto, które chcemy kupić nie jest w rejestrze pojazdów skradzionych. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek.

 4. VIN

  Vehicule Identification Number to 17-znakowy numer, zapisany w dowodzie rejestracyjnym i na tabliczce znamionowej auta. To taka metalowa płytka z informacjami od producenta, umieszczona w łatwo dostępnym miejscu na części trwałej i niewymienialnej, (np. na słupku przy drzwiach albo pod maską). Numer VIN jest wizytówką pojazdu, z której możemy wyczytać informacje o historii auta, choćby na tej stronie: https://goo.gl/QQxrzw

 5. Ubezpieczenie

  W Polsce ubezpieczenie OC jest konieczne i wynika z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Jest ono przypisane do pojazdu i należy zadbać o regularne opłacanie składek. Warto wiedzieć, że na rynku istnieje taka instytucja jak Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, która posiada instrumenty sprawdzające kierowców, którzy zwlekają z wykupieniem polisy. Za ponad dwutygodniową zwłokę dostaniemy karę 3 700 zł. Ten sam UFG jest pomocny, gdy sprawca wypadku uciekł, albo ma nieważne OC. Warto wykupić również AC – ubezpieczenie, dzięki któremu otrzymasz odszkodowanie, np. gdy ktoś ukradnie Twój pojazd, oraz Assistance, czyli fachową pomoc (naprawa, holowanie, brak paliwa czy wynajem pojazdu zastępczego).

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

 • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
 • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

 • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
 • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: +48 801 597 597
tel: +48 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż warsztat

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x