Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

W Polsce zakup ubezpieczenia komunikacyjnego OC jest obowiązkowy, jednak wersja podstawowa nie obejmuje takich uszkodzeń, jak zbicie szyb czy zniszczenie opon. Szczególnie te ostatnie są niezwykle ważne, ponieważ z ich powodu możesz w najmniej oczekiwanym momencie stanąć pośrodku drogi na długi czas, bez możliwości kontynuacji podróży. Poznaj więcej argumentów przemawiających za dodatkowym ubezpieczeniem samochodu, które obejmuje także opony.

Koszt ubezpieczenia

Czy wiesz, że średnio koszt naprawy pojedynczej opony wynosi ok. 60 zł, a holowania 300 zł? Za niewielką sumę, którą wydasz na ubezpieczenie, możesz oszczędzić na tego rodzaju wypadkach. Co więcej, decydując się także na wsparcie assistance, otrzymujesz zapewnienie, że w razie nieprzewidzianej awarii związanej z kołami, ktoś zjawi się, by Ci pomóc. To może okazać się szczególnie praktyczne wtedy, gdy elegancko ubrany, nie będziesz miał ochoty brudzić się podczas naprawy.

Uszkodzona opona a odszkodowanie

Często dodatkowe polisy na koła obejmują naprawę na miejscu zdarzenia, a niekiedy nawet odholowanie auta w przypadku, gdy nie da się go naprawić. W razie kradzieży opon zazwyczaj możesz otrzymać zwrot ze świadczenia, który w całości lub w dużej części pokryje koszt zakupu nowych. Dzięki odszkodowaniu za uszkodzone opony uchronisz się przed niechcianymi wydatkami.

Bezpieczeństwo

Przebita opona, skrzywione felgi czy inne, podobne uszkodzenia to raczej norma niż przypadek. W takich sytuacjach warto mieć dodatkowe ubezpieczenie, które nie tylko wypłaci Ci odszkodowanie za poniesioną szkodę, ale też umożliwi sprowadzenie pomocy. Dzięki temu będziesz czuł się bezpieczny w każdej sytuacji.

Zastanów się, na czym Ci zależy i zdecyduj, czy potrzebujesz tego rodzaju dodatkowej polisy. Pamiętaj jednak, że opłacając taką dodatkową składkę do OC lub AC raz – możesz otrzymywać pomoc przy naprawie opon na cały rok!

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowa ochrona auta
  • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

  • Ubezpieczenie turystyczne
  • NNW, ubezpieczenie bagażu i sprzętu podróżnego
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x