Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Pomysł

  Przede wszystkim pomysł. Należy dobrze sprawdzić rynek i jego nasycenie, zbadać przyszłą konkurencję, sprawdzić, jakich usług nie oferuje, by zapełnić lukę, przygotować biznesplan. Jest to niezbędne minimum, które trzeba zrobić, jeśli we własną firmę planujesz zainwestować czas i pieniądze.

 2. Rejestracja

  Zarejestrowanie firmy nie jest kłopotliwe i w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej wymaga jedynie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wystarczy złożenie wniosku CEIDG-1. Wniosek można wypełnić przez Internet (https://goo.gl/0t4IjR) lub w urzędzie. Wpis do rejestru jest bezpłatny.

 3. Podatek

  Aby zarejestrować się jako płatnik VAT, należy w urzędzie skarbowym złożyć wniosek VAT-R oraz zapłacić 170 złotych opłaty za rejestrację.

 4. ZUS

  W ciągu tygodnia od rozpoczęcia działalności gospodarczej przedsiębiorca musi dokonać w jednostce ZUS zgłoszenia do odpowiednich ubezpieczeń. Są dwa typy formularzy: ZUS ZUA - jeśli działalność jest jedynym źródłem utrzymania - lub ZUS ZZA - gdy dysponujemy kilkoma źródłami dochodów.

 5. Konto firmowe

  Należy również założyć oddzielny od konta prywatnego, rachunek firmowy. Wiele banków oferuje dziś przedsiębiorcom korzystne oferty, z darmowymi przelewami do ZUS czy urzędu skarbowego. To na pewno pomoże w wyborze idealnego rodzaju konta.
  Zbiór wszystkich informacji dotyczących zakładania własnej działalności znajdziesz tutaj: https://goo.gl/A4ptMQ

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Ręce przy stole roboczym

Twój BIZNES Plus

 • Ubezpieczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw
 • Ochrona dostosowana do potrzeb firmy
Dowiedz się więcej
Tato z trójką niemowlaków

Wysoka Ochrona

 • Indywidualne ubezpieczenie na życie
 • Świadczenia na wypadek śmierci
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x