Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?
Pracujesz jako wolny strzelec, a domowe biuro jest Twoim centrum dowodzenia? Czy wiesz, ile możesz stracić, jeśli Twój laptop zostanie skradziony lub ulegnie zniszczeniu? Sprawdź, jak chronić swoje narzędzia pracy – wybierz najlepsze ubezpieczenie sprzętu elektronicznego.

Pracujesz zdalnie? Pomyśl o ubezpieczeniu!

W Polsce pracuje około 120 tysięcy freelancerów[1]. To głównie prawnicy, księgowi, programiści, graficy, architekci, projektanci wnętrz, copywriterzy, dziennikarze i specjaliści od marketingu. Dzielą się na dwie grupy: dla niektórych praca jako wolny strzelec to jedyne źródło dochodu, a inni łączą ją z zatrudnieniem na etacie. Swoją pracę najczęściej wykonują w domu lub w biurach coworkingowych. Sami muszą zadbać o pilnowanie deadlinów, a także o swoje narzędzia pracy.

Wiesz, że dobry sprzęt elektroniczny to inwestycja – w szybszą i bardziej wydajną pracę, która przekłada się na większą liczbę zleceń. Niestety drogi laptop, telefon, tablet lub aparat fotograficzny są narażone na kradzież i zniszczenie. Jak długo pracowałeś na to, co masz? Ile – czasu i pieniędzy – stracisz, gdy sprzęt, na którym pracujesz, zostanie skradziony lub uszkodzony?

Jak chronić sprzęt elektroniczny przed kradzieżą i zniszczeniem?

1.    Wykup ubezpieczenie elektroniki – nie ryzykuj utraty wartościowego sprzętu. Za pieniądze z polisy naprawisz lub odkupisz telefon, laptop lub aparat fotograficzny tej samej klasy, jak ten, który uległ zniszczeniu lub został skradziony.

2.    Nie zostawiaj laptopa lub innego sprzętu elektronicznego nawet na chwilę bez opieki. Zwłaszcza w miejscach, w których kręci się dużo ludzi (takich jak lotniska lub imprezy masowe). „Doświadczonemu” złodziejowi wystarczy kilka sekund, żeby pozbawić Cię źródła dochodów.

3.    Zabezpiecz sprzęt hasłem i zainstaluj oprogramowanie antykradzieżowe, które monitoruje nieudane próby logowanie lub nieregularne połączenia z wyznaczonym serwerem.

4.    Jeśli często pracujesz poza domem np. w kawiarni, bibliotece lub w podróży, zabezpiecz laptopa linką przeciwkradzieżową, która umożliwia przypięcie sprzętu do stałego i nieruchomego elementu w pomieszczeniu np. kaloryfera.

5.    Nie zostawiaj urządzenia bez opieki, gdy w pokoju są małe dzieci lub zwierzęta. Na wszelki wypadek warto zabezpieczyć sprzęt przed upadkiem np. za pomocą specjalnego etui odpornego na wstrząsy.

6.    Unikaj jedzenia i picia przy laptopie – ingerencja cieczy w podzespoły (czyli mniej fachowo: zalanie) może zniszczyć nawet najdroższy sprzęt i spowodować utratę ważnych danych. Choć czasem ciężko w trakcie pracy nie sięgnąć po kawę lub herbatę, staraj się trzymać kubek z dala od sprzętu elektronicznego.

7.    Pochowaj kable – najlepiej umieść je w specjalnej listwie.

8.    Bardzo drogi, przenośny sprzęt elektroniczny przechowuj w sejfie – dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie dostanie się w niepowołane ręce i nie ulegnie zniszczeniu w wyniku pożaru lub zalania.

Jaką ochronę zapewni ubezpieczenie sprzętu RTV?

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego w ramach polisy Twój Biznes Plus jest skierowane do małych i średnich firm. Możesz ubezpieczyć swoje mienie od ognia, innych zdarzeń losowych, kradzieży z włamaniem i rabunku, a także sprzęt elektroniczny od wszystkich ryzyk. Na wniosek Ubezpieczającego polisa może zostać rozszerzona o ochronę przed przepięciami. Jeśli pracujesz wyłącznie w domu, wybierz ubezpieczenie sprzętu RTV w ramach polisy Twój Dom Plus. Oferujemy atrakcyjne składki, kompleksową ochronę oraz łatwą i szybką obsługę.

[1] https://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/2153821,Ilu-mamy-w-Polsce-freelancerow

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowa ochrona auta
  • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Tato z trójką niemowlaków

Wysoka Ochrona

  • Terminowe ubezpieczenie na życie
  • Świadczenie na wypadek śmierci żywiciela rodziny
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x