Twoje mienie zostało uszkodzone w wyniku deszczów nawalnych lub powodzi? Sprawdź, jakie kroki podjąć w pierwszej kolejności i jak zgłosić szkodę. 

Szczegóły.
UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie
Życia i Zdrowia

Pakiet Ochronny, NNW dziecka,
Medycyna bez Granic i Telemedycyna

ubezpieczenie życia i zdrowia
Życie i Zdrowie
Ubezpieczenie Życia i Zdrowia
Potrzebujesz ubezpieczenia?
Sprawdź ofertę

Czas czytania:

Wizyta lekarska w domu w ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to produkt, który umożliwia szybki dostęp do specjalistów z różnych dziedzin medycyny, rehabilitacji oraz wykonanie ważnych badań diagnostycznych, na które musielibyśmy oczekiwać przez długi czas, chcąc skorzystać z oferty NFZ. W ramach indywidualnego pakietu medycznego możemy też korzystać z wizyt lekarskich w domu, co jest dużym udogodnieniem dla osób, które nie są mobilne ze względu na zły stan zdrowia.

wizyta lekarska w domu

Pakiet medyczny - prywatne wizyty lekarskie w domu

Wizyta lekarska w domu w ramach prywatnego pakietu medycznego (wariant rozszerzony) to wygodne rozwiązanie dedykowane dla ubezpieczonych, którzy nagle zachorowali lub doznali nieszczęśliwego wypadku i potrzebują pomocy lekarza pierwszego kontaktu, bez konieczności osobistego udania się do placówki medycznej. Wizyty lekarskie w domu są realizowane 24 godziny, 7 dni w tygodniu - możemy więc uzyskać pomoc w każdym momencie, bez względu na porę dnia czy nocy. 

Wizyta lekarska w domu - w jaki sposób można wezwać lekarza?

Osoby, które wykupiły dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w rozszerzonej wersji i chcą skorzystać z prywatnej wizyty lekarskiej w domu, muszą zadzwonić na infolinię medyczną. W ramach pakietu ubezpieczony ma zapewnione zorganizowanie i pokrycie kosztów dojazdu oraz wizyty lekarza medycyny rodzinnej, pediatry lub internisty. Chory może również skorzystać z opieki pielęgniarskiej w domu oraz opieki fizjoterapeutycznej. Jeśli ubezpieczony nie może opuszczać adresu pobytu, w ramach polisy może mieć również zakupione i dostarczone leki przepisane przez lekarza prowadzącego.

Warto podkreślić, że skorzystanie z wizyty lekarskiej w domu jest możliwe tylko w określonych przypadkach (nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek). Natomiast sytuacje, takie jak:

  • wizyta kontrolna w związku z wcześniej rozpoczętą terapią leczniczą, 
  • potrzeba otrzymania nowej recepty na leki, 
  • chęć uzyskania zaświadczenia lekarskiego lub skierowania na badania,
  • problemy w dotarciu do placówki medycznej (np. zepsuty samochód lub jego brak),

nie są uzasadnieniem dla wzywania lekarza na wizytę domową.

Wizyta lekarska w domu w ramach ubezpieczenia to usługa, dzięki której możemy rozpocząć leczenie bez wychodzenia z domu. Indywidualna polisa zdrowotna w wersji rozszerzonej pozwala otoczyć ubezpieczonego kompleksową opieką w różnych niespodziewanych sytuacjach zdrowotnych. Składka miesięczna za wariant rozszerzony wynosi 130 złotych. Poza wizytami lekarskimi w domu możemy skorzystać z konsultacji profesorskich, opieki pielęgniarskiej, fizjoterapeutycznej, stomatologicznej (coroczny przegląd oraz zdjęcie RTG zęba), badań laboratoryjnych, czynnościowych, radiologicznych, endoskopowych, zabiegów ambulatoryjnych, szczepień przeciw grypie, podstawowej opieki medycznej oraz wizyt u 21 specjalistów, a nawet prowadzenia ciąży.

Pamiętajmy, że w sytuacji wymagającej wezwania pilnej pomocy medycznej, należy jak najszybciej zadzwonić na pogotowie ratunkowe (nr 112 lub 999).

Ubezpieczenie Życia i Zdrowia
Potrzebujesz ubezpieczenia?
Sprawdź ofertę
Paweł Fidelus - autor artykułu to Menedżer ds. Produktów Życiowych w Departamencie Rozwoju Produktów i Procesów UNIQA TUnŻ S.A.
Paweł Fidelus
Menedżer ds. Produktów Życiowych w Departamencie Rozwoju Produktów i Procesów UNIQA TUnŻ S.A.

Ukończył wydział Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją ubezpieczeniową. W ramach stypendium Socrates-Erasmus studiował również na Université Panthéon-Sorbonne (Sorbona) w Paryżu. Od ponad 15 lat związany jest z rynkiem ubezpieczeń. Początkowo w firmach assistance, następnie w PZU Życie S.A. oraz AXA Życie TU S.A. Pracował również w Ministerstwie Finansów. Obecnie w UNIQA TUnŻ S.A. odpowiada za tworzenie i utrzymanie wybranych ubezpieczeń na życie o charakterze indywidualnym.

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować
kobieta w biurze

Ubezpieczenie od utraty pracy – jak działa, ile kosztuje? Dlaczego może być wymagane przy kredycie hipotecznym?

Polisy na życie mają wiele uzupełniających wariantów, które zabezpieczają nas i naszych bliskich na wypadek różnych zdarzeń. Ubezpieczenie od utraty pracy jest najczęściej oferowane jako dodatkowa opcja ochronny przy długoletniej umowie kredytowej, na przykład w przypadku zaciągania kredytu hipotecznego. Co daje ubezpieczenie od utraty pracy kredytobiorcom?

Czytaj dalej
wizyta u lekarza

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – co obejmuje, jak działa i jak ubezpieczyć się dobrowolnie poza NFZ?

Bezpieczeństwo zdrowotne to priorytet. Coraz więcej Polaków, którym zależy na kompleksowej opiece medycznej dla, wykupuje dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Produkty te zapewniają szybki dostęp do wielu specjalistów oraz możliwość skorzystania z różnych badań diagnostycznych. Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

 

Czytaj dalej

Telemedycyna – czym jest, jak z niej korzystać?

Telemedycyna to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na usługi medyczne. Oczywiście w niektórych sytuacjach bezpośredni kontakt z lekarzem jest niezastąpiony, ale w wielu przypadkach porada telefoniczna okazuje się wystarczająca. Pozwala to na zmniejszenie kolejek w przychodniach stacjonarnych, skrócenie czasu oczekiwania na poradę specjalisty oraz otrzymywanie szybkiej pomocy w nagłych sytuacjach, niewymagających wizyty w placówce. Co to jest telemedycyna? W jakich działach medycyny znajduje…

Czytaj dalej

Prywatna opieka medyczna — sprawdź na czym polega, co obejmuje pakiet medyczny?

Mimo że każdy z nas może korzystać bezpłatnie z publicznej służby zdrowia, m.in. ze względu na długie kolejki do lekarzy specjalistów i odległe terminy podstawowych zabiegów, coraz więcej osób decyduje się na prywatną opiekę medyczną. Ile kosztuje dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne? Jakie są zalety leczenia prywatnego i czy prywatna opieka medyczna ma jakieś wady?

Czytaj dalej
Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę