Wizyta lekarska w domu w ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to produkt, który umożliwia szybki dostęp do specjalistów z różnych dziedzin medycyny, rehabilitacji oraz wykonanie ważnych badań diagnostycznych, na które musielibyśmy oczekiwać przez długi czas, chcąc skorzystać z oferty NFZ. W ramach indywidualnego pakietu medycznego możemy też korzystać z wizyt lekarskich w domu, co jest dużym udogodnieniem dla osób, które nie są mobilne ze względu na zły stan zdrowia.

wizyta lekarska w domu

Pakiet medyczny - prywatne wizyty lekarskie w domu

Wizyta lekarska w domu w ramach prywatnego pakietu medycznego (wariant rozszerzony) to wygodne rozwiązanie dedykowane dla ubezpieczonych, którzy nagle zachorowali lub doznali nieszczęśliwego wypadku i potrzebują pomocy lekarza pierwszego kontaktu, bez konieczności osobistego udania się do placówki medycznej. Wizyty lekarskie w domu są realizowane 24 godziny, 7 dni w tygodniu - możemy więc uzyskać pomoc w każdym momencie, bez względu na porę dnia czy nocy. 

Wizyta lekarska w domu - w jaki sposób można wezwać lekarza?

Osoby, które wykupiły dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w rozszerzonej wersji i chcą skorzystać z prywatnej wizyty lekarskiej w domu, muszą zadzwonić na infolinię medyczną. W ramach pakietu ubezpieczony ma zapewnione zorganizowanie i pokrycie kosztów dojazdu oraz wizyty lekarza medycyny rodzinnej, pediatry lub internisty (4 zdarzenia w roku, maksymalnie 2 wizyty na zdarzenie). Chory może również skorzystać z opieki pielęgniarskiej (2 wizyty w roku) w domu oraz opieki fizjoterapeutycznej (1 wizyta w roku przez maksymalnie 3 godziny). Jeśli ubezpieczony nie może opuszczać adresu pobytu, w ramach polisy może mieć również zakupione i dostarczone leki przepisane przez lekarza prowadzącego.

Warto podkreślić, że skorzystanie z wizyty lekarskiej w domu jest możliwe tylko w określonych przypadkach (nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek). Natomiast sytuacje, takie jak:

  • wizyta kontrolna w związku z wcześniej rozpoczętą terapią leczniczą, 
  • potrzeba otrzymania nowej recepty na leki, 
  • chęć uzyskania zaświadczenia lekarskiego lub skierowania na badania,
  • problemy w dotarciu do placówki medycznej (np. zepsuty samochód lub jego brak),

nie są uzasadnieniem dla wzywania lekarza na wizytę domową.

Wizyta lekarska w domu w ramach ubezpieczenia to usługa, dzięki której możemy rozpocząć leczenie bez wychodzenia z domu. Indywidualna polisa zdrowotna w wersji rozszerzonej pozwala otoczyć ubezpieczonego kompleksową opieką w różnych niespodziewanych sytuacjach zdrowotnych. Składka miesięczna za wariant rozszerzony wynosi 130 złotych. Poza wizytami lekarskimi w domu możemy skorzystać z konsultacji profesorskich, opieki pielęgniarskiej, fizjoterapeutycznej, stomatologicznej (coroczny przegląd oraz zdjęcie RTG zęba), badań laboratoryjnych, czynnościowych, radiologicznych, endoskopowych, zabiegów ambulatoryjnych, szczepień przeciw grypie, wizyt u 24 specjalistów, a nawet prowadzenia ciąży.

Pamiętajmy, że w sytuacji wymagającej wezwania pilnej pomocy medycznej, należy jak najszybciej zadzwonić na pogotowie ratunkowe (nr 112 lub 999).

Już od 68 zł/miesiąc!
Potrzebujesz ochrony w zakresie opieki zdrowotnej?
Oblicz składkę