Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Skarpeta

  Pierwszym oczywistym sposobem odkładania pieniędzy jest gromadzenie ich w domu. Dzięki temu mamy pewność (o ile nikt nas nie okradnie), że pieniądze zawsze tam będą. Minusem tego rozwiązania jest jednak to, że rzadko udaje nam się nie podbierać pieniędzy, poza tym nikt nie dolicza nam odsetek, a biorąc pod uwagę inflację kwota, którą uzbieramy nie będzie miała w przyszłości takiej samej wartości, jaką ma dziś. W tej sytuacji dużo lepsza będzie odnawialna lokata bankowa.

 2. Konto emerytalne

  Można też skorzystać z gotowych rozwiązań umożliwiających dodatkowe oszczędzanie. Są to indywidualne konta emerytalne (IKE) oraz indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego (IKZE), które prowadzą różne instytucje finansowe (banki, ubezpieczyciele, TFI czy domy maklerskie, PTE). Ich zdecydowanym atutem są zachęty podatkowe. Więcej informacji na ten temat http://www.mpips.gov.pl/ubezpieczenia-spoleczne/ubezpieczenie-emerytalne/. Lista instytucji oferujących IKE i IKZE znajduje się na stronie www.knf.gov.pl

 3. Inwestuj

  Przez całe życie możesz też inwestować w obligacje, albo, co bardziej ryzykowne, kupować akcje – za pośrednictwem domu maklerskiego lub funduszy inwestycyjnych. Korzystna może okazać się też inwestycja w złoto, która nie jest aż tak wrażliwa na zawirowania geopolityczne czy inflację.
  Każda forma oszczędzania jest dobra, pod warunkiem, że systematycznie odkładamy pieniądze z myślą o przyszłości.

 4. Dodatkowa pensja

  Niekoniecznie musisz polegać tylko na państwowej emeryturze. Możesz rozejrzeć się za dodatkowymi pracami, które możesz wykonywać na emeryturze. Wiele osób szuka opiekunek do dzieci, księgowych. Warto wykorzystać wiedzę i doświadczenie z całego życia, by dorobić sobie na emeryturze.

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Ręce przy stole roboczym

Twój BIZNES Plus

 • Ubezpieczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw
 • Ochrona dostosowana do potrzeb firmy
Dowiedz się więcej
Para z dzieckiem idąca po plaży

Spokojne Życie

 • Ubezpieczenie na życie ze świadczeniem na wypadek choroby nowotworowej
 • Druga opinia medyczna
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x