Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Odłącz się

  Jeśli pracujesz przy komputerze, nie bierz go na urlop. Podobnie ze służbowym telefonem. Codzienne sprawdzanie poczty albo informacji biznesowych na pewno nie pomoże Ci skutecznie wypocząć, a jedynie popsuje wakacje. W efekcie - w pracy nie ma Cię ciałem, a na wakacjach duchem.

 2. Zakończ zadania

  Przed wyjazdem na urlop postaraj się zamknąć wszystkie projekty, tak by nic nie czekało na Ciebie po powrocie. Dzięki temu unikniesz frustrujących myśli i będziesz spokojnie cieszyć się z wakacji.

 3. Znajdź sobie zajęcie

  Często przyczyną nieudanego urlopu, oprócz brzydkiej pogody, jest po prostu nuda. Znudzeni częściej myślimy o tym, co czeka nas po powrocie, przez co tym bardziej popadamy w rezygnację. Tymczasem wystarczy mieć pomysł na fascynujące hobby, ciekawe zajęcie lub przynajmniej jakiś nowy sport. To odczaruje Twój urlop.

 4. Autoodpowiedź

  Jeśli planujemy dłuższą nieobecność w firmie, dobrze jest ustawić automatyczną odpowiedź na skrzynce mailowej. Najbliżsi współpracownicy zapewne wiedzą, że jesteś na urlopie, ale klienci z którymi pracujesz, albo inne osoby zwracające się do Ciebie z pytaniem – już niekoniecznie. Dlatego  automatycznie wysyłana odpowiedź to dobry pomysł, napisz w niej dlaczego Cię nie ma i kiedy wrócisz.

 5. Unikaj social mediów

  Social media coraz częściej są pożeraczem naszego czasu. Zamiast publikować zdjęcia i posty z wakacji na bieżąco, zróbmy to po powrocie. Poświęćmy całą swoją uwagę na przeżywanie wspaniałych momentów i gromadzenie wspomnień, które zostaną z nami na zawsze. Serwisy społecznościowe mogą poczekać.

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Ręce przy stole roboczym

Twój BIZNES Plus

 • Ubezpieczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw
 • Ochrona dostosowana do potrzeb firmy
Dowiedz się więcej
Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

 • Ubezpieczenie turystyczne
 • NNW, ubezpieczenie bagażu i sprzętu podróżnego
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x