Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Oczy

  Wiele osób coraz częściej pracuje przy komputerze przez cały dzień. Nie jest to zdrowe dla naszych oczu. Podczas przerwy można wykonać kilka ćwiczeń, by je rozluźnić np. nakreślić wzrokiem na ścianie ósemkę bez ruszania głową, kilka razy w lewą stronę i tyle samo w prawo lub trzymając długopis tuż przed nosem raz patrzeć na niego, a raz w dal.

 2. Wycisz się

  Praca pod presją czasu, często w głośnym biurze, na dłuższą metę jest wykańczająca. Dlatego - jeśli możesz - zrób, sobie krótką przerwę, postaraj się możliwie najlepiej wyciszyć, wyjdź na balkon i popatrz w dal, albo posłuchaj ulubionej muzyki. Latem podczas przerwy obiadowej zjedz posiłek na parkowej ławce. Najistotniejsze, by całkowicie się odciąć i naładować energią do dalszej pracy.

 3. Jedzenie

  Każdemu, kto pracuje 8 godzin dziennie, przysługuje kwadrans przerwy obiadowej, często wydłużanej przez pracodawców. Wykorzystaj ją dobrze, zjedz posiłek w spokoju i powoli. Dzięki temu, nawet jeśli masz dużo pracy, wrócisz do niej z zapałem i energią. Nie zapomnij również o odpowiednim nawodnieniu w trakcie pracy. Twój mózg Ci za to podziękuje.

 4. Ćwiczenia

  Efektywna praca nie musi być długa. Nie ma nic gorszego jak osiem godzin spędzonych w jednej pozycji na krześle przed komputerem. Wstań, rozprostuj nogi, albo nawet zrób kilka przysiadów. Wyprostuj plecy, zrób skłon. Albo zamontujcie w biurze drążek do podciągania i zorganizujcie zawody, kto wykona więcej podciągnięć. Dodatkowe biurowe ćwiczenia znajdziecie tutaj: http://goo.gl/cAJDlI

 5. Dotleń się

  Niekoniecznie musisz wychodzić na spacer, wystarczy otworzyć okno i powdychać świeże powietrze. To pomoże nam dotlenić mózg i uwolnić na chwilę od pracy, hałasu, dzwoniących telefonów i nieprzebranej liczby maili.

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Fachowiec przy pracy

Bezpieczna Przyszłość

 • Grupowe ubezpieczenia na życie
 • Ochrona pracowników i ich bliskich
Dowiedz się więcej
Tato z trójką niemowlaków

Wysoka Ochrona

 • Indywidualne ubezpieczenie na życie
 • Świadczenia na wypadek śmierci
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x