Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Integracja

  Słynne wyjazdy integracyjne powoli odchodzą do lamusa. Pracownicy często czują się na nich zmuszani do dobrej zabawy i robienia rzeczy, na które nie mają ochoty. Na szczęście dziś coraz częściej pracodawcy wybierają inne atrakcje: wspólne wyjście do restauracji, albo wizytę w popularnych ostatnio pokojach zagadek. Polegają one na tym, że drużyna zamykana jest w pokoju pełnym wskazówek i różnych przedmiotów i, korzystając z nich, musi wydostać się na zewnątrz w określonym czasie. Wspólny cel integruje zespół, a adrenalina zapewnia świetną zabawę. Lista wszystkich dostępnych w Polsce pokoi dostępna jest tu: https://goo.gl/2Ubiyy

 2. Rozmowa

  Ten banalny punkt wbrew pozorom jest bardzo istotny. Od porannych krótkich rozmów przy kawie, po komunikowanie się w czasie realizowanych projektów – rozmowa jest podstawowym narzędziem budowania relacji w pracy. Rozmawiaj więc dużo i nie bądź nieśmiały.

 3. Hierarchia

  To ważne, by znać swoją pozycję w firmie i związane z nią panujące zasady i oczekiwania. W przeciwnym razie - nie znając ich - narażasz się na zupełnie podstawowe błędy i nieporozumienia. Jasny podział zajęć i obowiązków związanych z piastowanym stanowiskiem jest kluczowy, bez niego rodzą się niepotrzebne konflikty.

 4. Spotkania poza pracą

  Skoro w pracy spędza się jedną trzecią doby (a niekiedy i więcej) współpracownicy często zostają po prostu przyjaciółmi. Ale nawet jeśli relacje nie są aż tak zażyłe, warto od czasu do czasu zorganizować wspólne spotkanie poza pracą, w barze czy innym przyjemnym miejscu. To na pewno jeszcze wzmocni panujące relacje.

 5. Mów dobrze

  Karma wraca i skoro każdy lubi być chwalony, przede wszystkim powinien chwalić innych. W natłoku pracy, zwłaszcza gdy coś nie wychodzi, łatwo jest wskazywać błędy i krytykować. Dużo trudniej jest docenić pracownika, podziękować mu za pracę i jej efekty. Nagrodzony pracownik to dobry pracownik!

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Fachowiec przy pracy

Bezpieczna Przyszłość

 • Grupowe ubezpieczenia na życie
 • Ochrona pracowników i ich bliskich
Dowiedz się więcej
Tato z trójką niemowlaków

Wysoka Ochrona

 • Indywidualne ubezpieczenie na życie
 • Świadczenia na wypadek śmierci
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x