Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Jedzcie razem, mimo wszystko

  Tak jak we wszystkim, tutaj też ważna jest konsekwencja. Często nie chce się nam gotować, czasem trzeba na kogoś czekać, jesteśmy zmęczeni, a w telewizji nadają właśnie nasz ulubiony program. Postarajmy się jednak mimo wszystko usiąść do stołu razem, codziennie a nie tylko od święta.

 2. Budowanie relacji

  Rodzinna kolacja to świetny sposób na wymianę informacji, opowieści z pracy czy ze szkoły, dyskusje o ostatnio widzianym filmie. To wszystko pomaga nam budować i wzmacniać rodzinne relacje. Dowiedziono również, że dzięki temu, wzbogaca się słownictwo siedzących przy stole dzieci, potrafią one pewniej zabierać głos publicznie i są bardziej pewne siebie.

 3. Jakość nie ilość

  Gdy gotujemy tylko dla siebie, stawiamy na szybkość, pomijając często jakość. Jemy by zaspokoić głód, a nie cieszyć się jedzeniem. Lecz przygotowanie posiłku dla kilku osób sprawia, że poświęcamy gotowaniu więcej uwagi, które jednocześnie staje się bardziej efektywne, bo zazwyczaj zużywamy produkty w całości i nie musimy niczego zamrażać albo chłodzić w lodówce.

 4. Jedz, śmiej się i rozmawiaj

  Wolne jedzenie posiłków jest przyjemne, ale też korzystne dla organizmu. Sygnał sytości z żołądka do mózgu dociera w około 20 minut, dlatego właśnie tyle optymalnie powinniśmy jeść by się najeść, ale nie przejeść. A więc celebrujmy wspólny posiłek, śmiejmy się i rozmawiajmy, a będziemy chudnąć.

 5. Wyłączcie się

  Odłóżcie na bok gazety, telefony, wyłączcie telewizor. Wspólny posiłek jest czasem tylko dla Was, nie pozwólcie by coś go Wam zabierało i rozpraszało uwagę. A już na pewno nie jedzcie przy serwisach informacyjnych, dyskusja o polityce na bank skończy się kłótnią.

Pani z tabletem

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Kobieta na fotelu

Twój DOM Plus

 • Ubezpieczenie mieszkania lub domu
 • Home Assistance gratis
Dowiedz się więcej
Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

 • Kompleksowa ochrona auta
 • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę