Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj

Dzisiejszy świat szaleńczo pędzi do przodu. Czasem więc dobrze jest zatrzymać się na chwilę i zasiąść do wspólnego posiłku z bliskimi.

Jedzcie razem, mimo wszystko

Tak jak we wszystkim, tutaj też ważna jest konsekwencja. Często nie chce się nam gotować, czasem trzeba na kogoś czekać, jesteśmy zmęczeni, a w telewizji nadają właśnie nasz ulubiony program. Postarajmy się jednak mimo wszystko usiąść do stołu razem, codziennie, a nie tylko od święta. Odetchnijmy również od rozmaitych rozpraszaczy. Wyłączmy telewizor, odłóżmy telefony, wtedy łatwiej nawiązać rozmowę z bliskimi. Wspólne zasiadanie do stołu pomaga zacisnąć więź pomiędzy bliskimi.

Budowanie relacji

Rodzinna kolacja to świetny sposób na wymianę informacji, opowieści z pracy czy ze szkoły, dyskusje o ostatnio widzianym filmie. To wszystko pomaga nam budować i wzmacniać rodzinne relacje. Dowiedziono również, że dzięki temu, wzbogaca się słownictwo siedzących przy stole dzieci. Nie mają one obaw przed publicznym zabieraniem głosu i są bardziej pewne siebie. Dzięki temu stają się również bardziej otwarte wobec rodziców. O wiele chętniej przyjdą porozmawiać o swoich problemach, wiedząc, że zostaną wysłuchane przez dorosłych. A to wszystko dzięki wspólnym posiłkom. 

Jakość nie ilość

Gdy gotujemy tylko dla siebie, stawiamy na szybkość, wybieramy zazwyczaj najprostsze przepisy lub korzystamy z gotowców. Pomijamy tym samym jakość i wartości odżywcze. Jemy, by zaspokoić głód, a nie smakować i cieszyć się jedzeniem. Przygotowanie posiłku dla kilku osób sprawia, że poświęcamy gotowaniu więcej uwagi. Chcemy, by obiad posmakował wszystkim. W gronie naszych bliskich mogą być osoby niejedzące mięsa lub będące uczulone na pewne przyprawy i składniki. Dlatego gotując dla wszystkich, wybierzemy naturalne składniki, ograniczymy ilość soli itp. Jednocześnie gotowanie staje się bardziej efektywne, bo zazwyczaj zużywamy przy tym produkty w całości i nie musimy niczego zamrażać lub chłodzić w lodówce. Wartościowy czas dla rodziny i zdrowsze jedzenie w jednym.

Jedz, śmiej się i rozmawiaj

Wolne jedzenie posiłków jest przyjemne, ale też korzystne dla organizmu. Sygnał sytości z żołądka do mózgu dociera w około 20 minut, dlatego właśnie tyle optymalnie powinniśmy jeść, by się najeść, ale nie przejeść. A więc celebrujmy wspólny posiłek, śmiejmy się i rozmawiajmy, a będziemy chudnąć. Do tego dochodzi jeszcze wspomaganie trawienia. Gdy wolniej jemy, dokładniej przeżuwamy i tym samym pozbywamy się późniejszych problemów żołądkowych. Przy okazji możemy porozmawiać z bliskimi o minionym dniu, spytać o najbliższe palny. Unikajmy też nawyku uciekania od stołu, cierpliwie poczekajmy, aż wszyscy skończą jeść swoje dania.

Wyłączcie się

Odłóżcie na bok gazety, telefony, wyłączcie telewizor. Wspólny posiłek jest czasem tylko dla Was, nie pozwólcie, by coś go Wam zabierało i rozpraszało uwagę. A już na pewno nie jedzcie przy serwisach informacyjnych, dyskusja o polityce z całą pewnością skończy się kłótnią. Rodzina przy stole powinna się jednoczyć, a nie dzielić.Pani z tabletem

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

  • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
  • Assistance medyczny
Dowiedz się więcej
Kobieta na fotelu

Twój DOM Plus

  • Ubezpieczenie mieszkania lub domu
  • Home Assistance gratis
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x