Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Zabezpiecz Wasz dom

  Istnieje wiele sposobów, by zabezpieczyć dom - np. podpisanie umowy z firmą ochroniarską. Warto również zadbać o trudne do sforsowania drzwi z antywłamaniowymi zamkami. Dobry zamek powinien mieć minimum 100 tys. unikalnych kombinacji klucza, te lepsze mają ich nawet 4 mln. Dzięki takiej ochronie zwiększasz bezpieczeństwo swojego domu, ale czy na pewno jesteś w stanie zabezpieczyć się przed wszystkimi zdarzeniami? Nawet najlepsze zabezpieczenia nie zniechęcę wprawionego włamywacza - zawsze znajdzie słaby punkt w zabezpieczeniu mieszkania lub domu. Od włamania możesz się natomiast ubezpieczyć. Dzięki ubezpieczeniu mieszkania nie unikniesz włamania, ale masz zapewniony zwrot pieniędzy za zniszczenia i skradzione przedmioty. Co ważne, dodatkowe zabezpieczenia, o którym wypominaliśmy powyżej zapewnią dodatkową zniżkę od składki za polisę domu.

 2. Interesuj się tym, co robią dzieci

  W dzisiejszych czasach niebezpieczeństwa czyhają wszędzie, zwłaszcza w Internecie. Postaraj się sprawdzać, co Twoje dzieci w nim robią, jakie strony odwiedzają, z kim się kontaktują. Okres dojrzewania to często czas buntu, który wiąże się z przesuwaniem granic, wzmożoną ciekawością, niekiedy chęcią zaimponowania rówieśnikom. Internet stanowi do tego idealne miejsce, warto więc zadbać, by jak najbardziej ograniczyć czyhające na dziecko niebezpieczeństwa. Są jeszcze niebezpieczeństwa od których nie jesteś w stanie ochronić dzieci jak np. złamanie nogi podczas gry w piłkę czy rozcięcie głowy na rowerze. Wtedy przyda się ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków). Nie uchroni dziecka od zdarzenia, ale zapewni wypłatę pieniędzy za uszczerbek na zdrowiu.

 3. Zdrowa dieta

  Ochrona najbliższych to również dbanie o ich dietę. Unikaj gotowych, mrożonych produktów, fast foodów czy słodyczy, mimo że niekiedy są wygodniejsze i szybsze w przygotowaniu. Przeczytaj artykuł o Zdrowej diecie, by dowiedzieć się więcej.

 4. Badania

  Oprócz diety, dbaj o prawidłowy stan zdrowia najbliższych. Wykonujcie regularnie badania krwi i przeglądy dentystyczne. Uprawiajcie sport, by dotlenić organizm, suplementujcie witaminy i minerały. Dzięki temu w lepszej formie będziecie mogli dłużej cieszyć się sobą.
  Zdecydowanie zachęcamy do dbania o swoją kondycję fizyczną i odżywianie. Choć niestety przestrzeganie nawet restrykcyjnie wszystkich dobrych nawyków, nie będziemy mieć gwarancji, że nigdy nie zachorujemy. Na takie nieprzyjemne okazje warto też być zabezpieczonym. Dlatego warto mieć ubezpieczenie na życie i zdrowie jak np. Pakiet Bezpieczeństwa

 5. Ubezpiecz bliskich

  Sama troska i dobra wola nie wystarczą. Możesz dbać o dietę rodziny, regularnie się badać, ale niestety wypadki zdarzają się i przychodzą nieoczekiwanie. Dlatego ubezpiecz siebie i swoich bliskich oraz Wasze mienie, by swoje zaangażowanie i miłość wzbogacić o fachową pomoc specjalistów.

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

 • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
 • Assistance medyczny
Dowiedz się więcej
Kobieta na fotelu

Twój DOM Plus

 • Ubezpieczenie mieszkania lub domu
 • Home Assistance gratis
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x