Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

przeczytaj
Polska należy do ścisłej czołówki pod względem umieralności z powodu choroby nowotworowej. Sytuacja ta będzie się pogarszać, a do roku 2025 zachorowalność prawdopodobnie wzrośnie jeszcze o ponad 25 proc. Czy w takiej sytuacji warto zdecydować się na ubezpieczenie od nowotworu? Jakie korzyści przynosi taka polisa?

Trudna sytuacja w Polsce

Zachorowalność na choroby nowotworowe w Polsce aktualnie jest niższa od unijnej. Znajdujemy się jednak w czołówce państw o najwyższej umieralności. Za nami są tylko Chorwacja i Węgry. Problemem jest niskie dofinansowanie walki z nowotworami. Wydatki na jednego obywatela w Polsce wynoszą 42 euro rocznie. Tymczasem w Czechach jest to już 85 euro1.

Niekorzystna sytuacja coraz bardziej się potęguje, ostrzega o tym również Najwyższa Izba Kontroli w podsumowaniu raportu poświęconego leczeniu nowotworów, pisząc: „Skuteczność leczenia onkologicznego w Polsce jest gorsza niż w większości pozostałych krajów Unii Europejskiej. A według najnowszych prognoz istnieje ryzyko, że stan ten będzie się pogarszał. Prawdopodobnie do 2025 r. zachorowalność na choroby onkologiczne wzrośnie o ponad 25 proc., a nowotwory staną się wówczas główną przyczyną zgonów w Polsce”2.

Wysokie koszty leczenia raka a ubezpieczenie na wypadek nowotworu

Finansową poduszką bezpieczeństwa jest ubezpieczenie od raka. Odszkodowanie z tego tytułu pozwoli na zakup potrzebnych leków, prywatne wizyty lekarskie, wykonanie niezbędnych badań, czy zakup sprzętu potrzebnego do rehabilitacji. Bardzo kosztowne są również dojazdy do wybranych placówek medycznych. Do tego dochodzą również opłaty za noclegi, jeżeli trzeba dojechać do innego miasta.

Ponadto nierzadko pojawia się problem utraty pracy. Zwłaszcza gdy chory jest zatrudniony na umowie innej niż na czas nieokreślony. Pracodawca nie zawsze chce czekać, aż jego pracownik wróci do zdrowia i po prostu go zwalnia. Szczególnie często ma to miejsce w mniejszych firmach. Niekorzystnie prezentuje się też sytuacja tych, którzy są na samozatrudnieniu, prowadzą działalność gospodarczą.
Dłuższa przerwa od pracy może pogrążyć ich firmę. Zabezpieczeniem przed taką sytuacją jest ubezpieczenie od nowotworu.

Wybierz ubezpieczenie – rak nie wybiera

Bardzo ważnym zabezpieczeniem na wypadek choroby tego typu, jak i wielu innych przypadłości jest wykonywanie badań profilaktycznych. Takie postępowanie może znacząco zwiększyć szanse na wyleczenie. Pozostaje jeszcze zabezpieczenie finansów. Dużym wsparciem jest tutaj polisa na życie, w ramach której można otrzymać odszkodowanie w sytuacji, gdy ubezpieczony zachoruje na raka. To ona sprawi, że pacjent poczuje się zabezpieczony, będzie wiedział, że ma o jeden kłopot mniej. Pozwoli mu to spać spokojnie bez zmartwień o zabezpieczenie swojej rodziny.

1 https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/nowotwory-polska-umieralnosc-koszt-gospodarka,114,0,2397554.html

2 https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/jak-skuteczniej-zapobiegac-i-leczyc-nik-o-walce-z-nowotworami.html

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowa ochrona auta
  • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

  • Ubezpieczenie turystyczne
  • NNW, ubezpieczenie bagażu i sprzętu podróżnego
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x