Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

rozmowy-przez telefon w aucie

Jak najlepiej zgłosić szkodę?
Drogą elektroniczną!

Zgłoszenie szkody przez formularz on-line na naszej stronie www.uniqa.pl to najprostszy i najszybszy sposób,

żeby powiadomić nas o zdarzeniu. Ta forma zgłoszenia dostępna jest z dowolnego miejsca.

Wypełnienie formularza jest bardzo intuicyjne. Na początek zadajemy dwa pytania:

1. Czego dotyczy zgłoszenie? / Co zostało uszkodzone? – i tu prosimy o wybranie jednej z trzech z opcji:
  • pojazdy,
  • dom – mieszkanie – majątek,
  • życie – zdrowie – turystyka.
2. Z czyjego ubezpieczenia zgłaszasz sprawę? – potrzebujemy informacji czy sprawa zgłaszana jest z własnego ubezpieczenia czy z ubezpieczenia sprawcy.
Odpowiedzi na te dwa pytania kierują dalej do właściwego formularza, np. komunikacyjnego, jeśli uszkodzony został pojazd lub osobowego, jeśli w wyniku wypadku komunikacyjnego doszło do obrażeń ciała.
W przypadku wątpliwości z wyborem właściwego formularza, oferujemy możliwość skorzystania z podpowiedzi pojawiających się przy danym kafelku. Dużym udogodnieniem jest możliwość zgłoszenia jednocześnie kilku roszczeń dotyczących jednego zdarzenia, np. pobyt w szpitalu, operacja i NNW. Na każdym formularzu widoczny jest postęp w jego wypełnieniu, zatem na bieżąco widać, na jakim etapie zgłoszenia jesteśmy. Formularz wskazuje konkretne dane oraz dokumenty, jakie należy dołączyć do zgłoszenia. Dzięki temu mamy komplet dokumentów i od razu możemy przystępować do działania. Po wypełnieniu formularza, prześlemy potwierdzenie zgłoszenia na adres mejlowy klienta, potem będziemy automatycznie informować klienta co się dzieje z jego sprawą.

Zachęcamy do korzystania z tej formy zgłoszenia szkody. To oszczędność czasu, wygoda i szybkość.
Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x