Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

przeczytaj
Gratulacje, masz nowy samochód! Udało ci się załatwić część formalności, ale czy wśród tych wszystkich dokumentów i opłat znalazło się miejsce na ubezpieczenie AC? Bez względu na to, czy twoje auto ma zaledwie kilka lat, czy jest zupełnie nowe. Warto skorzystać z tego, co daje polisa auto casco. Zobacz, co dzięki niej zyskujesz.

AC – co to takiego?

Wpisując w wyszukiwarkę Google frazę „co to ac”, na ekranie twojego komputera zapewne pojawi się wiele różnych, jednak zbliżonych do siebie definicji. Wspólne jest to, że autocasco zapewnia wypłatę w przypadku kradzieży, zniszczenia lub uszkodzenia samochodu. W naszej ofercie do wyboru jest kilka wariantów ochrony. Bez problemu znajdziesz opcję, która jest najlepiej dopasowana do twoich potrzeb.

Czy AC jest obowiązkowe? Zakupienie tego rodzaju ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od zdarzeń losowych jest dobrowolne. Można go nabyć wtedy, kiedy kupujemy OC na kolejny rok. Szczególnie powinni się nim zainteresować ci, którzy mają nowy i wartościowy samochód. Taki, który jest popularnej marki. Oprócz tego, jeżeli często użytkujesz swoje auto i zdarza ci się parkować go w niestrzeżonych miejscach, to wówczas także zdecyduj się na takie zabezpieczenie.

Przed czym konkretnie chroni autocasco?

Przede wszystkim chodzi tu o nieprzewidziane koszty, które pojawiają się po kradzieży auta. Jeżeli masz taką polisę, to już nie musisz się o nie martwić, bo w przypadku takiego zdarzenia jesteś pod ochroną ubezpieczyciela. Podobnie stanie się wtedy, gdy ktoś celowo lub zupełnie przypadkiem uszkodzi twój samochód. Albo, gdy nastąpi to wskutek zdarzenia losowego (pożaru, powodzi). Odszkodowanie będzie ci przysługiwało także wówczas, gdy będzie miała miejsce kolizja twojego auta z innym autem, osobą lub zwierzętami.

Co jeszcze pokrywa AC?

Zakres twojej polisy będzie uzależniony od tego, na jaki wariant się zdecydujesz. Aktualnie w naszej firmie dostępne są: Ubezpieczenie AC MotoMidi, Ubezpieczenie AC MotoMaxi i najszersza ochrona Ubezpieczenie AC MotoMega. Oprócz zabezpieczenia od podstawowych ryzyk możesz też liczyć na: zwrot kosztów wymiany zamków w pojeździe, zwrot kosztów zakupu fotelika samochodowego, odszkodowanie za uszkodzone opony i felgi, ubezpieczenie szyb itd.

Szkoda a wysokość składki na AC

Bezszkodowa jazda ma duży wpływ na wysokość składki AC. Ten, kto nie miał żadnej stłuczki albo innego tego rodzaju wypadku, otrzymuje obniżkę kwoty, jaką należy zapłacić za polisę. W naszej firmie możesz zyskać dodatkowe zabezpieczenie tych zniżek. Nie stracisz ich, kiedy wystąpi jedna szkoda w czasie trwania okresu ubezpieczenia. Wystarczy niewielka kwota, aby zachować zniżki Bonus Malus.

Dlaczego warto zdecydować się na AC w UNIQA?

Przede wszystkim dlatego, aby po prostu mieć poczucie bezpieczeństwa. Nie martwić się o to, że kiedy ktoś zniszczy mi auto, nie będę miał wystarczającej gotówki, aby je naprawić. Jest to oferta dla każdego, można zdecydować się na polisę dostosowaną do własnych możliwości finansowych. Zwłaszcza że proponujemy aż 3 warianty i kilkanaście opcji. Dodatkowo do zdobycia jest do 65% zniżki za bezszkodowość, a także Assistance Podstawowy gratis. Sprawdź w praktyce, jak działa autocasco. Czy warto kupić AC? Warto!

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowa ochrona auta
  • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x