Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Pobyt w szpitalu to trudny okres zarówno dla chorego dziecka, jak i jego opiekunów. Zakłady lecznicze nie kojarzą nam się zbyt dobrze i nawet pobyt w najlepszej i najnowocześniejszej placówce może być dla malucha dramatycznym przeżyciem. Jak pomóc najmłodszym przetrwać ten czas i co zrobić by dni w szpitalnej sali upłynęły w spokoju?

Przygotujmy dziecko

Od czego zacząć przygotowanie do pobytu dziecka w placówce medycznej? Najlepiej od szczerej rozmowy z maluchem i poinformowania go, że kilka kolejnych dni będzie musiał spędzić w szpitalu. Oczywiście nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć takiej sytuacji, jednak jeśli mamy możliwość to zadbajmy o psychiczny komfort dziecka. Oswojenie się z tą myślą pozwoli mu przebrnąć przez pierwsze chwile pobytu. Warto zorientować się także, czy szpital oferuje rodzicom możliwość pozostania na noc. Jeśli znajduje się on kilkadziesiąt kilometrów od domu, codzienne pokonywanie takiego dystansu może być utrudnieniem. 

Zadbajmy o pozytywną atmosferę

Dzieci z łatwością wyczuwają, że coś jest nie tak i zmartwione miny rodziców będą tylko potęgować przerażenie. Dlatego wyjeżdżając do szpitala, warto uzbroić się w dobry humor. Pozytywne nastawienie pomoże przekonać podopiecznego, że nie dzieje się nic złego. Co więcej, na komfort dziecka wpłynie zabranie znajomych przedmiotów m.in. ulubionych zabawek, przytulanek itp. Maluch w ciągu kilku dni z pewnością poczuje znudzenie, starajmy się więc umilić mu ten czas, przynosząc kolorowanki lub książeczki.    

Kontakt z lekarzem prowadzącym

Kiedy dowiemy się już, jaki lekarz będzie kierował kuracją naszego dziecka, możemy złożyć mu wizytę i zadać kilka pytań odnośnie do pobytu w szpitalu. To on będzie nam udzielać wszystkich niezbędnych informacji na temat stanu potomka, dobrze więc być z nim w stałym kontakcie. Konsultujmy z nim wszystkie istotne kwestii jak np. jakie jedzenie można przynieść dziecku do szpitala albo, czy jego stan pozwala na spacery itp.

A co z rodzicami?

Zaniepokojona twarz dziecka to bolesny widok również dla nas – rodziców. Problemy zdrowotne najmłodszych odbijają się także na samopoczuciu starszych. Oczywiście, dla każdego rodzica zdrowie jego pociechy jest najważniejsze, a w trudnych chwilach jesteśmy w stanie poświęcić wszystko by towarzyszyć malcowi i podtrzymywać go na duchu. W zależności od powagi sytuacji może to oznaczać dłuższy urlop lub nawet rezygnację z pracy. Warto jednak pamiętać, że zamartwianie się na siłę nie pomoże. Czasem lepiej poprosić o pomoc kogoś bliskiego i wrócić do domu, by nabrać sił. Nawet kilka godzin odpoczynku poza szpitalem pomoże nam naładować baterie, by następnego dnia móc wrócić do dziecka. 

Pobyt dziecka w szpitalu a ubezpieczenie

Leczenie szpitalne dziecka to nie tylko zmartwienia, ale również dodatkowe wydatki. I chociaż każdemu dziecku do 18. roku życia przysługuje bezpłatna opieka medyczna, to warto zadbać o dodatkową ochronę. Odszkodowanie za pobyt dziecka w szpitalu może pomóc nam w pokryciu kosztów związanych z zakupem leków lub dalszą kuracją. W tak trudnym okresie pomoc finansowa może okazać się nieoceniona. Podczas pobytu dziecka w szpitalu ubezpieczenie zapewnia ochronę w przypadku chorób, nieszczęśliwych wypadków oraz operacji chirurgicznych.

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowa ochrona auta
  • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

  • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
  • Assistance medyczny
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x