Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Systematyczność

  Najlepszą metodą na szybkie porządki jest systematyczność i dokładność. Odkładaj wszystkie rzeczy na miejsce, składaj ubrania i chowaj do szafy, zmywaj po każdym posiłku. Czasem lenistwo bierze górę, ale tam gdzie, brakuje systematyczności, natychmiast wkrada się chaos i bałagan.

 2. Najbrudniejsze jako pierwsze

  Zacznij sprzątanie od najbrudniejszego miejsca w domu, takiego które potrzebuje największego wkładu pracy. Uporządkuj je w pierwszej kolejności i przechodź do kolejnych, aż zostaną Ci takie, które wymagają najmniej zachodu.

 3. Zachowaj kolejność

  To oczywiste, ale dobra kolejność w sprzątaniu ułatwia i skraca prace. Najpierw ścieraj kurze, później odkurzaj podłogi, a na końcu umyj je na mokro. Podobnie z czyszczeniem szafek czy kabin prysznicowych, zaczynaj od środka, a kończ na zewnątrz.

 4. Utrzymuj porządek

  Unikaj zagracania przestrzeni. Na wierzchu trzymaj tylko to, co jest niezbędne. Dla reszty rzeczy znajdź miejsce w szafkach i szufladach. Po pierwsze, pomoże Ci to lepiej zorganizować mieszkanie i łatwiej wszystko znajdziesz, po drugie, gdy przyjdzie do sprzątania, będzie mniej przedmiotów do przestawiania i wycierania z kurzu, a to oznacza oszczędność czasu.

 5. Nie rozpraszaj się

  To przypadłość wszystkich: podczas sprzątania znajdujemy starą zabawkę z dzieciństwa, jakąś książkę, której nie dokończyliśmy, albo pamiątkę z wakacji nad morzem. Przerywamy wtedy porządki i dajemy się porwać wspomnieniom, rozpraszamy się, albo zwyczajnie bawimy tym co znaleźliśmy. W ten sposób sprzątanie będzie trwało wieczność.

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Kobieta na fotelu

Twój DOM Plus

 • Ubezpieczenie mieszkania lub domu
 • Home Assistance gratis
Dowiedz się więcej
Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

 • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
 • Świadczenie rodzinne
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę