UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie
domu i mieszkania

Już od 74 /rok!

15% zniżki
Nieruchomości
Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia domu lub mieszkania?
Oblicz składkę

Czas czytania:

Gdzie ubezpieczyć mieszkanie lub dom?

Dom – miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie. Przystań, o którą większość z nas bardzo długo walczy, której zakup wspiera kredytem czy wieloletnim zaciskaniem pasa. Raz zakupiona ma nam służyć przez dekady. Dach nad głową to synonim spokoju, idealnego, spokojnego miejsca na ziemi, w którym możemy nareszcie być sobą. Ale żeby ten spokój zachować, musi być odpowiednio chroniona. Aby nie stracić dobytku i móc rozkoszować się poczuciem bezpieczeństwa, powinniśmy wybrać dla niej solidną polisę. Bo tylko tak możemy zyskać gwarancję maksymalnej ochrony.

Dogłębna analiza

Wszyscy ci, którzy zastanawiają się nad wykupem polisy, muszą przede wszystkim przeanalizować gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie. Firm, które oferują takie produkty jest wiele, nie wszystkie jednak zaoferują nam to samo. Warto sumiennie przemyśleć tę kwestię, zanim podpiszemy umowę. Odpowiednia decyzja to tutaj połowa sukcesu. Najlepiej więc poświęcić chwilę na zbadanie różnych ofert. Tak, by mieć gwarancję najwyższej jakości usług. Co powinno się znaleźć w idealnej polisie? Jakich zapisów należy szukać? Na czym trzeba się skoncentrować?

Długa historia

Gdzie ubezpieczyć dom, gdzie ubezpieczyć mieszkanie – oto są pytania. Ile firm, tyle różnych pokus i koncepcji. Zanim podpiszemy umowę, upewnijmy się, że podmiot, z którym chcemy podjąć współpracę, jest godny zaufania i sprawdzony. Wybierajmy tylko te firmy, które od lat działają na rynku i cieszą się poważaniem zadowolonych klientów. Szukajmy znanych nazw i instytucji z historią. UNIQA działa w Polsce już niemal od trzydziestu lat. Początkowo jako Polonia, od 2003 już pod obecną nazwą. Wtedy to firmę wykupił austriacki koncern – wiodący ubezpieczyciel na tamtejszym rynku. Od tej pory UNIQA rośnie w siłę i nieustannie się rozwija. W Polsce jest liderem w ochronie majątku spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz ich mieszkańców. Pod swoją pieczą ma 50 proc. spółdzielni mieszkaniowych, 40 proc. wspólnot mieszkaniowych oraz ponad 500 000 mieszkań.

I to właśnie takie firmy mogą wzbudzać nasze zaufanie. Z oferty UNIQA korzysta ponad milion klientów, a kolejne propozycje z portfolio firmy zdobywają liczne nagrody, np. Laur Konsumenta, Dobra Polisa czy Wybór Konsumenta.

Duży wybór

Ale historia to nie wszystko. Idealna firma powinna dawać wybór. Gdzie najlepiej ubezpieczyć dom? Tam, gdzie możemy szukać wśród kilku interesujących pakietów, dzięki którym uda nam się dostosować produkt do indywidualnych potrzeb. Sprawdź pakiety ubezpieczenia mieszkania lub domu przygotowane przez UNIQA. Przeanalizuj swoje oczekiwania. Jeśli Twój dom stoi nad rzeką, pomyśl o ochronie przed powodzią, jeśli w pobliżu lotniska – od upadku statku powietrznego. Niestety, nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć. Należy więc zdecydować się na wsparcie, które – w razie kryzysu – pomoże nam wykaraskać się z poważnych kłopotów.

Wygodna obsługa

A jak ubezpieczyć dom? To bardzo proste. W zależności od indywidualnych potrzeb można udać się do placówki firmy UNIQA, gdzie otrzymamy profesjonalną pomoc i obsługę, zadzwonić na infolinię lub zdecydować się na zakup online. Ta ostatnia opcja nie wymaga wychodzenia z domu – wygodnie, w ulubionym fotelu możemy dokonać wyboru idealnego pakietu. Zanim jednak podpiszemy umowę, dokładnie sprawdźmy wszystkie zapisy i decydujmy z głową. Czasem warto rozszerzyć ochronę np. o opcję ubezpieczenia mieszkania lub domu dla roztargnionych. Wypadki chodzą po ludziach. Nie dajmy się im zaskoczyć!

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia domu lub mieszkania?
Oblicz składkę
Tomasz Kozina - autor artykułu to Specjalista ds. e-commerce w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.
Tomasz Kozina
Specjalista ds. e-commerce w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.

Tomasz Kozina – Specjalista ds. e-commerce w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A. Ukończył Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 12 lat pracuje w e-commerce, a od 3 w obszarze ubezpieczeń. Swoją karierę rozwijał w sklepach internetowych z branż fashion i automotive odpowiadając za sprzedaż, zarządzając katalogiem produktów oraz tworząc specjalistyczne treści. Obecnie w dziale Digital zajmuje się stroną uniqa.pl oraz odpowiada za sprzedaż produktów ubezpieczenia mieszkania.

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować
rodzina w mieszkaniu

Kradzież, zalanie czy pożar mieszkania lub domu mogą przytrafić się każdemu z nas, nawet przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności. Od ich konsekwencji można jednak się ustrzec wykupując ubezpieczenie. Wybór polisy musi być szczególnie dobrze przemyślany, bo w grę często wchodzi ochrona wszystkiego, co posiadamy. Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie mieszkania lub domu?

Ubezpieczenie nieruchomości zawiera się na czas określony – zwykle na rok, po tym czasie, jeśli polisy nie opłacimy – po prostu wygasa. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy chcemy z niej zrezygnować w trakcie trwania jej ochrony. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia domu lub mieszkania może być złożone, lecz tylko w określonych sytuacjach przewidzianych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

PRODUKT ROKU
15% zniżki

Już od 74 zł /rok!

Ubezpieczenie
mieszkania

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę