UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Czas czytania:

Gdzie ubezpieczyć mieszkanie lub dom?

Dom to miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie albo przynajmniej powinno tak być. To przystań, o którą większość z nas bardzo długo walczy, jej zakup wspiera kredytem czy wieloletnim zaciskaniem pasa. Raz zakupiona ma nam służyć przez dekady. Dach nad głową to synonim spokoju, idealnego miejsca na ziemi. Ale żeby ten spokój zachować, trzeba chronić dobytek. Aby go nie stracić i móc rozkoszować się poczuciem bezpieczeństwa, powinniśmy wybrać polisę ubezpieczeniową, chroniącą dom czy mieszkanie przed kosztami różnego rodzaju szkód. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla domu czy mieszkania?

DOGŁĘBNA ANALIZA - GDZIE WYKUPIĆ UBEZPIECZENIE MIESZKANIA I DOMU?

Wszyscy, którzy zastanawiają się nad wyborem polisy mieszkaniowej, powinni przeanalizować, gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie? Najważniejsza jest konstrukcja oferty i jej zakres. Warto sumiennie przemyśleć tę kwestię, zanim podpiszemy umowę. Co powinna obejmować idealna polisa? Jakich zapisów należy szukać? Na czym trzeba się skoncentrować?

DŁUGA HISTORIA UBEZPIECZYCIELA ATUTEM W WYBORZE WARIANTU UBEZPIECZENIA NIERUCHOMOŚCI

Gdzie ubezpieczyć dom lub mieszkanie? Zanim podpiszemy umowę, upewnijmy się, że podmiot, z którym chcemy podjąć współpracę, jest godny zaufania. Wybierajmy tylko te firmy, które od lat działają na rynku i cieszą się poważaniem zadowolonych klientów. Szukajmy znanych nazw i instytucji z historią. UNIQA działa w Polsce już niemal od trzydziestu lat. Początkowo jako Polonia, od 2003 już pod obecną nazwą. Wtedy to firmę wykupił austriacki koncern – wiodący ubezpieczyciel na tamtejszym rynku. Od tej pory UNIQA rośnie w siłę i nieustannie się rozwija. W Polsce jest liderem w ochronie majątku spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz ich mieszkańców. Pod swoją pieczą ma 50 proc. spółdzielni mieszkaniowych, 40 proc. wspólnot mieszkaniowych oraz ponad 500 000 mieszkań.

Z oferty UNIQA korzysta ponad milion klientów, a kolejne propozycje z portfolio firmy zdobywają liczne nagrody, np. Laur Konsumenta.

DUŻY WYBÓR W RANKINGU UBEZPIECZEŃ MIESZKAŃ - CZY WARTO WYBRAĆ PAKIET UBEZPIECZEŃ MIESZKANIOWYCH?

Idealna firma powinna dawać wybór. Gdzie najlepiej ubezpieczyć dom? Tam, gdzie możemy szukać wśród kilku interesujących pakietów, dzięki którym uda nam się dostosować produkt do indywidualnych potrzeb. Sprawdź pakiety ubezpieczenia mieszkania lub domu przygotowane przez UNIQA. Przeanalizuj swoje oczekiwania. Jeśli Twój dom stoi nad rzeką, pomyśl o ochronie obejmującej powódź, a w pobliżu lotniska – od upadku statku powietrznego. Niestety, nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć. Należy więc zdecydować się na wsparcie, które – w razie szkody – pomoże nam wyjść z poważnych kłopotów.

Najlepsze ubezpieczenie nieruchomości nie będzie najtańsze. Cena wynika z zakresu polisy, sumy ubezpieczenia czy też dodatkowych umów, z jakich klient może skorzystać, m.in. OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenia ruchomości od kradzieży oraz home assistance, czyli pomocy w nagłych sytuacjach w domu. Najszerszy zakres obowiązywania mają polisy typu all risk. Ujmują wszystkie ryzyka, jak pożar, kradzież z włamaniem, zalanie, przepięcie, akty wandalizmu i inne zdarzenia losowe mogące pozbawić nas majątku lub zmniejszyć jego wartość. Polisa pokrywa koszty wszystkich szkód, które nie zostały wyłączone w umowie.

Wybór polisy ma wpływ na to, ile kosztuje ubezpieczenie. Warto z uwagą wybrać sumę ubezpieczenia, by mieć polisę adekwatną do wartości posiadanego mienia. Tylko wtedy ewentualne wypłacone przez towarzystwo odszkodowanie pokryje odniesione szkody. Najprostsze ubezpieczenia domu czy mieszkania ujmują w zakresie odpowiedzialności towarzystwa zwykle tylko mury i stałe elementy, a nie np. ruchomości domowe. Przy wyborze ubezpieczenia dla siebie trzeba jednak wziąć pod uwagę coś więcej niż wysokość składki, ale i to, czy polisa obejmuje najczęściej występujące przyczyny szkód.

WYGODNA OBSŁUGA, CZYLI JAK WYKUPIĆ UBEZPIECZENIE DOMU I MIESZKANIA

A jak ubezpieczyć dom? To bardzo proste. W zależności od indywidualnych potrzeb można udać się do placówki firmy UNIQA, gdzie otrzymamy profesjonalną pomoc i obsługę, zadzwonić na infolinię lub zdecydować się na zakup online. Ta ostatnia opcja nie wymaga wychodzenia z domu – wygodnie, w ulubionym fotelu możemy dokonać wyboru idealnego pakietu. Zanim jednak podpiszemy umowę, dokładnie sprawdźmy wszystkie zapisy i decydujmy z głową. Czasem warto rozszerzyć ochronę np. o opcję ubezpieczenia domu lub mieszkania dla roztargnionych. Wypadki chodzą po ludziach. Nie dajmy się im zaskoczyć!

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia domu lub mieszkania?
Oblicz składkę
Tomasz Kozina - autor artykułu to Specjalista ds. e-commerce w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.
Tomasz Kozina
Specjalista ds. e-commerce w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.

Tomasz Kozina – Specjalista ds. e-commerce w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A. Ukończył Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 12 lat pracuje w e-commerce, a od 3 w obszarze ubezpieczeń. Swoją karierę rozwijał w sklepach internetowych z branż fashion i automotive odpowiadając za sprzedaż, zarządzając katalogiem produktów oraz tworząc specjalistyczne treści. Obecnie w dziale Digital zajmuje się stroną uniqa.pl oraz odpowiada za sprzedaż produktów ubezpieczenia mieszkania.

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować
rodzina w mieszkaniu

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania lub domu?

Kradzież, zalanie czy pożar mieszkania lub domu mogą przytrafić się każdemu, nawet przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności. Od ich konsekwencji można jednak się ustrzec, wykupując ubezpieczenie. Wybór polisy musi być szczególnie dobrze przemyślany, bo w grę często wchodzi ochrona wszystkiego, co posiadamy. Na co zwracać uwagę, wybierając ubezpieczenie mieszkania lub domu?

Czytaj dalej

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia domu lub mieszkania – jak zrezygnować z polisy zawartej z ubezpieczycielem?

Ubezpieczenie nieruchomości zawiera się na czas określony – zwykle na rok, po tym czasie, jeśli polisy nie opłacimy – po prostu wygasa. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy chcemy z niej zrezygnować w trakcie trwania jej ochrony. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia domu lub mieszkania może być złożone, lecz tylko w określonych sytuacjach przewidzianych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Czytaj dalej
PRODUKT ROKU
15% zniżki

Już od 74 zł /rok!

Ubezpieczenie
mieszkania

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę