UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Czas czytania:

Jak zabezpieczyć przed włamaniem mieszkanie na parterze w bloku?

Z policyjnych statystyk wynika, że w pierwszej połowie 2023 roku odnotowano w całym kraju niemal 40 tys. przypadków kradzieży z włamaniem. Co więcej, w co drugim województwie w Polsce takich zdarzeń jest coraz więcej. Jak mieszkanie, by nie było łatwym łupem dla złodziei? Podpowiadamy jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, zwłaszcza wtedy, gdy jest to lokal na parterze.

Dom stanowi zwykle dobytek życia. Często posiadanie własnego M jest wynikiem wielu wyrzeczeń, kredytu i ciężkiej pracy. Nic dziwnego, że chcesz je odpowiednio chronić. Dom daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Niestety, niektóre nieruchomości są bardziej narażone na włamania – statystyki pokazują, że łupem złodziei najczęściej padają te na parterze i pierwszym piętrze. Dostęp do nich jest znacznie łatwiejszy niż do położonych wyżej. Według statystyk 80% włamań dokonywanych jest przez okna lub drzwi balkonowe. Szyby łatwo można zbić i wtargnąć do mieszkania.

 

ZABEZPIECZENIE MIESZKANIA NA PARTERZE – TO MOŻLIWE! SYSTEM ALARMOWY ORAZ OKNA I DRZWI ANTYWŁAMANIOWE

Pierwszą rzeczą, którą warto zrobić, zabezpieczając mieszkanie na parterze przed włamaniem, jest wybór odpowiednich rozwiązań antywłamaniowych. Okna wzmocnij kratami lub specjalnymi roletami, zamontuj solidne, wielozamkowe drzwi. Nie musisz już rezygnować z estetyki na rzecz bezpieczeństwa. Nowoczesne rozwiązania są niezawodne i atrakcyjne wizualnie. W kwestii okien można pomyśleć o wzmacnianych zamkiem klamkach i przeciwwłamaniowych okuciach. Ponadto warto zainwestować w system alarmowy. Nawet jeśli nie będzie on połączony z systemem agencji ochrony, to dźwięk włączonego alarmu może zadziałać jak odstraszacz na złodzieja.

ELEKTRONIKA W SŁUŻBIE SPOKOJU - ALARM JAKO ZABEZPIECZENIE MIESZKANIA PRZED WŁAMANIEM

Skutecznie złodziei odstraszają również czujniki i kamery zamontowane przy drzwiach, oknach i na balkonach. Migające na czerwono „oko” to znak ostrzegawczy. Złodziej pod obserwacją nie będzie się czuł na tyle pewnie, by wkroczyć do Twojego lokum. To zarówno wsparcie dla domu, jak i zabezpieczenie balkonu na parterze. Alarm połączony z czujnikami na zewnątrz i wewnątrz domu pozwoli na solidne zabezpieczenie mieszkania przed włamaniem. Monitoring ułatwi również rozpoznanie ewentualnych włamywaczy.

W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem jest współpraca z firmą ochroniarską. Tabliczka wywieszona przed drzwiami informuje wszystkich – łącznie z potencjalnymi włamywaczami – że zamach na Twój mir domowy może się dla nich źle skończyć.

SAMOPOMOC SĄSIEDZKA - NAJLEPSZY MONITORING I ZABEZPIECZENIE PRZED ZŁODZIEJEM

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na spokój jest… obserwacja sąsiedzka! Wiele sytuacji pokazało już, że to czujny człowiek w lokalu obok jest wsparciem ochrony dla Twojego M. Warto umówić się ze znajomym na wzajemny monitoring. Współdziałanie w tym zakresie wpłynie pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców bloku. A sąsiedzi, jak wiadomo, widzą wszystko!

Jeśli obok rezyduje zaufany znajomy, najlepiej – na czas nieobecności – przekazać mu klucze do domu. Nie jest tajemnicą, że większość włamań jest efektem długich obserwacji celu. Złodzieje wybierają miejsca, których właścicieli nie ma aktualnie w mieszkaniu. Dlatego właśnie warto „zatrudnić” do pomocy przyjaciela, który raz na jakiś czas wpadnie zapalić światło, odsłonić rolety, wywiesić atrapę prania. Tak, by nie kusić losu.

UBEZPIECZENIE MIESZKANIA PRZED WŁAMANIEM I KRADZIEŻĄ

Jeśli myślisz o pełnej ochronie nieruchomości, wybierz dla niej odpowiednią polisę. Zastanawiasz się jak zabezpieczyć mieszkanie na parterze? Odpowiedź może być bardzo prosta. UNIQA oferuje kilka pakietów ubezpieczenia lokum. Wybierz ten odpowiedni dla siebie i – w zależności od potrzeb – dopasuj go do oczekiwań.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia domu lub mieszkania?
Oblicz składkę
Tomasz Kozina - autor artykułu to Specjalista ds. e-commerce w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.
Tomasz Kozina
Specjalista ds. e-commerce w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.

Tomasz Kozina – Specjalista ds. e-commerce w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A. Ukończył Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 12 lat pracuje w e-commerce, a od 3 w obszarze ubezpieczeń. Swoją karierę rozwijał w sklepach internetowych z branż fashion i automotive odpowiadając za sprzedaż, zarządzając katalogiem produktów oraz tworząc specjalistyczne treści. Obecnie w dziale Digital zajmuje się stroną uniqa.pl oraz odpowiada za sprzedaż produktów ubezpieczenia mieszkania.

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować
złodziej próbuje włamać się do mieszkania

Włamanie do mieszkania lub domu – jak się zabezpieczyć? Co zrobić po włamaniu do domu?

Wizyta złodziei w Twoim mieszkaniu może Cię słono kosztować. Włamywacze mogą nie tylko ukraść cenne przedmioty, lecz także doprowadzić do wielu zniszczeń, np. uszkodzenia stolarki czy elementów wykończenia wnętrza. Koszt ich naprawy to niemały wydatek. Jak się zabezpieczyć przed włamaniem? Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, co zrobić, aby nie paść ofiarą złodziei.

Czytaj dalej
mężczyzna czyta pismo

Odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia mieszkania lub domu — kiedy możesz nie otrzymać wypłaty pomimo zgłoszenia szkody?

Opłacanie składek ubezpieczeniowych w teorii powinno nam zapewnić wypłatę odszkodowania w razie szkody. W praktyce jednak ani decyzja, ani jego wysokość nie zawsze bywają oczywiste i dodatkowo podlegają wielu obostrzeniom. Na jakich podstawach przyznawane jest odszkodowanie i kiedy możemy go nie otrzymać?

Czytaj dalej
PRODUKT ROKU
15% zniżki

Już od 74 zł /rok!

Ubezpieczenie
mieszkania

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę