UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie
domu i mieszkania

Już od 74 /rok!

15% zniżki
Nieruchomości
Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia domu lub mieszkania?
Oblicz składkę

Czas czytania:

Jak zabezpieczyć mieszkanie na parterze?

Jak podają policyjne statystyki, w 2017 roku zgłoszono 65 514 przypadków kradzieży z włamaniem[1]. Choć liczba ta z roku na rok maleje, to wciąż niemal 70 tysięcy osób pada ofiarami bandyckiego zachowania. Nic dziwnego, że coraz więcej z nich decyduje się na dodatkową ochronę swojego mieszkania. Jak asekurować lokum, by nie było łatwym łupem dla złodziei? Podpowiadamy!

Dom to zwykle największy dobytek. Najczęściej posiadanie własnego M jest wynikiem wielu wyrzeczeń, kredytu i ciężkiej pracy. Nic dziwnego, że chcesz je odpowiednio chronić. Dom daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Niestety, niektóre nieruchomości są bardziej narażone na włamania – statystki podają, że łupem złodziei najczęściej padają te na parterze i pierwszym piętrze. Dostęp do nich jest znacznie łatwiejszy niż do tych, położonych wyżej (według statystyk 80% włamań dokonywanych jest przez okna).

Zabezpieczenie mieszkania na parterze – to możliwe!

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić zabezpieczając mieszkanie na parterze przed włamaniem, jest wybór odpowiednich produktów antywłamaniowych. Okna wzmocnij kratami lub specjalnymi roletami, zamontuj solidne, wielozamkowe drzwi. Na szczęście czasy są na tyle łaskawe, że nie musisz już rezygnować z estetyki na rzecz bezpieczeństwa. Nowoczesne rozwiązania są i niezawodne, i piękne. W kwestii okien można pomyśleć o wzmacnianych zamkiem klamkach i przeciwwłamaniowych okuciach.

Elektronika w służbie spokoju

Skutecznie złodziei odstraszają również czujniki i kamery zamontowane przy drzwiach, oknach i na balkonach. Migające na czerwono „oko” to znak ostrzegawczy. Złodziej pod obserwacją nie będzie się czuł na tyle pewnie, by wkroczyć do Twojego lokum. To zarówno wsparcie dla domu, jak i zabezpieczenie balkonu na parterze.

Czasem dobrym pomysłem okazuje się nawiązanie współpracy z firmą ochroniarską. Tabliczka wywieszona przed drzwiami informuje wszystkich – łącznie z potencjalnymi włamywaczami – że zamach na Twój mir domowy może się dla nich źle skończyć.

Samopomoc sąsiedzka

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na spokój jest… obserwacja sąsiedzka! Wiele sytuacji pokazało już, że to czujny człowiek w lokalu obok jest gwarancją ochrony dla Twojego M. Warto umówić się więc ze znajomym na wzajemny monitoring. Współdziałanie w tym zakresie wpłynie pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców bloku. A sąsiedzi, jak wiadomo, widzą wszystko!

Jeśli obok rezyduje zaufany znajomy, najlepiej – na czas nieobecności – przekazać mu klucze do domu. Nie jest tajemnicą, że większość włamań jest efektem długich obserwacji celu. Złodzieje wybierają miejsca, których właścicieli nie ma aktualnie na miejscu. Dlatego właśnie warto „zatrudnić” do pomocy przyjaciela, który raz na jakiś czas wpadnie zapalić światło, odsłonić rolety, wywiesić atrapę prania. Tak, by nie kusić losu.

Jeśli myślisz o pełnej ochronie nieruchomości, musisz również wybrać dla niej odpowiednią polisę. Zastanawiasz się jak zabezpieczyć mieszkanie na parterze, a odpowiedź może być bardzo prosta. UNIQA oferuje trzy pakiety ubezpieczenia lokum. Tutaj wybierasz ten odpowiedni dla siebie i – w zależności od potrzeb – dopasowujesz go do swoich potrzeb. Elastyczny zbiór opcji umożliwi stworzenie polisy idealnej.

http://statystyka.policja.pl/st/przestepstwa-ogolem/przestepstwa-kryminalne/7-wybranych-kategorii-p/kradziez-z-wlamaniem/121941,Kradziez-z-wlamaniem.html

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia domu lub mieszkania?
Oblicz składkę
Tomasz Kozina - autor artykułu to Specjalista ds. e-commerce w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.
Tomasz Kozina
Specjalista ds. e-commerce w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A.

Tomasz Kozina – Specjalista ds. e-commerce w Departamencie Sprzedaży Zdalnej UNIQA TU S.A. Ukończył Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 12 lat pracuje w e-commerce, a od 3 w obszarze ubezpieczeń. Swoją karierę rozwijał w sklepach internetowych z branż fashion i automotive odpowiadając za sprzedaż, zarządzając katalogiem produktów oraz tworząc specjalistyczne treści. Obecnie w dziale Digital zajmuje się stroną uniqa.pl oraz odpowiada za sprzedaż produktów ubezpieczenia mieszkania.

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować
złodziej próbuje włamać się do mieszkania

Wizyta złodziei w Twoim mieszkaniu może Cię słono kosztować. Włamywacze mogą nie tylko ukraść cenne przedmioty, lecz także doprowadzić do wielu zniszczeń, np. uszkodzenia stolarki czy elementów wykończenia mieszkania. Koszt ich naprawy to niemały wydatek, dlatego coraz więcej osób poszukuje informacji, jak się zabezpieczyć przed włamaniem. Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, co zrobić, aby nie paść ofiarą złodziei.

mężczyzna czyta pismo

Opłacanie składek ubezpieczeniowych w teorii powinno nam zapewnić wypłatę odszkodowania w razie szkody. W praktyce jednak ani decyzja, ani jego wysokość nie zawsze bywają oczywiste i dodatkowo podlegają wielu obostrzeniom. Na jakich podstawach przyznawane jest odszkodowanie i kiedy możemy go nie otrzymać?

PRODUKT ROKU
15% zniżki

Już od 74 zł /rok!

Ubezpieczenie
mieszkania

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę