Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Lastminute

  Każde biuro podróży oferuje promocje lastminute. W dużej mierze polegają one na wyprzedawaniu do ostatniej chwili miejsc na wycieczki, które jeszcze się nie zapełniły, a na pewno wystartują ponieważ zgłosiło się już wystarczająco dużo osób. Jeśli miejsca pozostaną puste, biuro straci więcej aniżeli przy sprzedaży tych miejsc nawet za połowę początkowej ceny. Dlatego warto być na bieżąco ze stronami internetowymi biur i agencji podróży, gdyż można upolować doskonałą ofertę, bez długotrwałego planowania wyjazdu.

 2. Im więcej, tym gorzej

  Nie od dziś wiadomo, że im więcej osób w grupie, tym trudniej cokolwiek zaplanować. Każdy ma inne oczekiwania, co innego chce zobaczyć. Jeśli spontaniczny wyjazd, to raczej w mniejszym gronie. Łatwiej wtedy przenocować w jednym pokoju i zaoszczędzić, czy złapać autostop. Szybciej się wtedy zwiedza, nie ma sporów o wybór restauracji na obiad i generalnie podróżuje się wygodniej.

 3. Wygoda

  Jeśli wygoda jest najistotniejsza, to wykupienie oferty z biura podróży będzie optymalnym rozwiązaniem. U agenta można wybrać hotel, zaplanować różne atrakcje z dostępnych opcji, zapłacić za pełne wyżywienie, wybrać miejsce w samolocie, czyli ułożyć wakacje z zaproponowanych elementów. Dzięki temu, gdy już będzie się na miejscu, jedyne co należy zrobić, to po prostu dobrze spędzić czas.

 4. Pomoc

  Jest wiele stron pomocnych w planowaniu wyjazdu na własną rękę, od wyszukiwarek hosteli (http://goo.gl/IKGoYV), po porównywarki lotów (http://goo.gl/j2Vu9u). Warto z nich korzystać, bo dzięki nim możemy naprawdę dużo zaoszczędzić, niekiedy kupienie miejsca w hostelu przez Internet jest tańsze niż zrobienie tego samego osobiście w recepcji.

 5. Harmonia

  Najlepiej połączyć obie metody: planowanie i improwizację. Plan sprawdza się przy kupnie lotu i hotelu, gdy zrobicie to z wyprzedzeniem, zapłacicie mniej. Improwizacja zaś jest doskonałą propozycją na zwiedzanie i receptą na nudę. Dajcie ponieść się ciekawości, słuchajcie rekomendacji ludzi poznanych w kawiarni, próbujcie nowych smaków w miejscach, w których jedzą lokalni mieszkańcy i przede wszystkim nie planujcie.

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

 • Ubezpieczenie turystyczne
 • NNW, OC, ochrona bagażu, sprzętu sportowego
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

 • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
 • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę