UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Czas czytania:

Gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd i jak się za to zabrać?

Urlop to czas, w którym powinniśmy skupić się przede wszystkim na wypoczynku. Na dłuższy wyjazd możemy pozwolić sobie zwykle raz w roku, szczęśliwcy kilka razy jeżdżą na krótkie, weekendowe wypady za granicę. Taka wycieczka to sporo załatwiania, które wymaga od nas pełnego skupienia i koncentracji. Nic dziwnego, że będąc już na miejscu, myślimy tylko o tym, by dobrze się bawić i solidnie wypocząć. Ale żeby tak się stało, trzeba się najpierw dobrze przygotować. Oprócz biletów na samolot, pakowania i spraw urzędowych, warto również zdecydować się na zakup ubezpieczenia turystycznego. Dlaczego? Gdzie je kupić? Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Po co i jak wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

Wiele osób przed wyprawą za granicę zastanawia się, czy na pewno pamiętało o wszystkim, co może być przydatne na miejscu. Niestety, nie zawsze zadajemy sobie pytanie o bezpieczeństwo. A to przecież najważniejsze, co powinniśmy zapewnić sobie i swoim bliskim. Żeby mieć gwarancję pełnej ochrony, najlepiej wykupić dobrze dopasowane ubezpieczenie podróżne. Zanim podpiszemy umowę z konkretną firmą, trzeba poważnie zastanowić się nad tym, co faktycznie jest nam niezbędne. Adekwatny pakiet należy wybrać na podstawie kierunku wycieczki, jej długości, tego, co mamy zamiar ze sobą zabrać, a nawet samego terminu urlopu. Jak wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę? Na stronie UNIQA, dzięki specjalnemu formularzowi, możemy w kilka chwil nabyć dostosowaną do naszych potrzeb polisę.

Dobre firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom różne pakiety, wśród których każdy bez wątpienia znajdzie ten idealny dla siebie. UNIQA ma w swoim portfolio cztery różne warianty ubezpieczenia: Light, Basic, Premium i Maximum. Każdy z nich to inny zakres polisy, inne dofinansowanie ewentualnych kosztów leczenia i, co za tym idzie, inny koszt.

Gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

I to właśnie u takich specjalistów jak UNIQA powinniśmy kupować usługi. Wiele osób zastanawia się, gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę. Odpowiedź jest prosta: tam, gdzie mamy wybór i gdzie znajdziemy firmę z historią – sprawdzoną i cieszącą się zaufaniem klientów. Takim usługodawcą jest właśnie UNIQA. Firma oferuje pomoc w wielu kryzysowych sytuacjach życiowych, a w swoim portfolio ma produkty dostosowane do różnych potrzeb, oczekiwań i problemów. W przypadku polisy podróżnej pomoże nam w sytuacji nagłego zachorowania, w razie konieczności transportu medycznego lub niemożności samodzielnego powrotu do kraju ze względu na zły stan zdrowia, a nawet przy sfinansowaniu leczenia stomatologicznego w sytuacjach wymagających natychmiastowego działania.

Gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę? Najlepiej w firmie, która pomoże też przy okazji wypadków, np. w górach czy na morzu. Takie wyprawy to dla wielu ludzi idealna, wakacyjna przygoda. Niestety – nawet najbardziej doświadczonym podróżnikom zdarzają się nieprzewidziane kryzysy. UNIQA opłaci akcję ratunkową lub poszukiwawczą prowadzoną w takim momencie przez miejscowe służby ratunkowe.

Ale pomoc nie kończy się na ratowaniu zdrowia. W odpowiednim pakiecie można otrzymać też pomoc w razie utraconego bagażu. Tutaj mamy możliwość dostania pieniędzy za skradzione, uszkodzone lub zaginione w transporcie walizki. Jeżeli z kolei z ważnych przyczyn nie będziemy mogli wziąć udziału w zaplanowanej i opłaconej wycieczce, dostaniemy zwrot poniesionych kosztów. Co ciekawe, adekwatny do naszych potrzeb pakiet zagwarantuje też pieniądze za np. zniszczony samochód lub spowodowany przez nas wypadek na stoku narciarskim i wywołane tym szkody na osobach trzecich.

Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia podróży?
Oblicz składkę
Magdalena Oszczak - autor artykułu to Menedżer Zespołu Ubezpieczeń Turystycznych w Departamencie Rozwoju Produktów i Procesów w UNIQA
Magdalena Oszczak
Menedżer Zespołu Ubezpieczeń Turystycznych w Departamencie Rozwoju Produktów i Procesów UNIQA TU S.A.

Od 13 lat pracuje w UNIQA TU S.A. (dawniej AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.) i odpowiada za tworzenie produktu, ocenę ryzyka, nadzór nad likwidacją szkód linii travel. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowe Studnia w Katedrze Ubezpieczeń Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Od 20 lat związana jest z rynkiem ubezpieczeń turystycznych. Początki swojego doświadczenia zdobywała w Towarzystwie Ubezpieczeń  Gerling Polska na stanowisku Głównego Specjalisty, następnie z Towarzystwie Ubezpieczeń Signal Iduna S.A. na stanowisku Zastępcy Dyrektora Departamentu Ubezpieczeń Turystycznych i Osobowych.

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować

Wybierasz się samochodem do Chorwacji? Zobacz, jakie ubezpieczenie kupić na taki wyjazd? Czy Chorwacja samochodem w 2024 to dobry pomysł?

Chorwacja to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Dane organizacji turystycznych wskazują, że tylko w 2020 roku Chorwację odwiedziło 669 917 naszych rodaków. Większość z nich zdecydowała się na wyjazd autem. Wynika to z tego, że droga jest dobra, a odległość nieduża, szczególnie z południowych krańców Polski. Podróż autem do Chorwacji powinna być dobrze przygotowana. W czasie ponad 24-godzinnej drogi mogą bowiem przydarzyć się różne, nieprzewidziane sytuacje. Do takich może też…

Czytaj dalej

Ubezpieczenie turystyczne przez internet

Któż z nas nie lubi od czasu do czasu kupić czegoś online? Zakupy przez Internet oszczędzają czas, a często i pieniądze. Wszelkie sprawunki można załatwić przy kawie - wygodnie i szybko. W 2017 roku liczba Polaków korzystających ze sklepów internetowych wynosiła ponad 50%. Jednak w kwestii kupna ubezpieczenia wciąż pozostajemy tradycjonalistami. Tylko 6 na 100 polis zostaje zawartych przez internet, a przecież to doskonały sposób, aby zapewnić sobie ochronę, nawet gdy przypominamy sobie o niej w…

Czytaj dalej
Polecany

Już od 4,20 zł /dzień!

Ubezpieczenie
podróży

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę