Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Przygotowania do podróży

  Niezależnie od tego, gdzie zamierzasz spędzić wakacje z pupilem, pamiętaj o jego komforcie i bezpieczeństwie. Zabierz ze sobą smycz, kaganiec, identyfikator z numerem telefonu i jego ulubioną zabawkę. Ważne, aby  wyjazd nie był zbyt stresujący dla zwierzaka.

 2. Gdy zwierzak zostaje sam w domu

  Kiedy zostawiamy w domu psa lub kota samego, najlepszym rozwiązaniem jest by codziennie odwiedzali go np. sąsiedzi i karmili i wyprowadzali na spacer. Jeśli nie znajdziemy chętnych, możemy zawieźć go do hotelu dla zwierząt. Tam opiekunowie zadbają, by pupil się nie nudził, miał co jeść, a pies kilka razy w ciągu dnia wyszedł na spacer. Cena za dobę hotelową w takich miejscach, uzależniona jest od wielkości zwierzęcia i waha się między 20 a 70 zł.

 3. Podróż samochodem

  Jadąc autem nie zapomnijmy o wygodzie zwierzaka. Nie należy karmić go  bezpośrednio przed podróżą, gdyż może mieć potem objawy choroby lokomocyjnej. Dobrze jest zmęczyć go przed drogą, wtedy będzie spokojniejszy. I przede wszystkim nie należy podawać zwierzętom żadnych ludzkich leków nasennych albo na chorobę lokomocyjną!

 4. Publiczny środek transportu

  Wybierając publiczny środek transportu, pamiętajmy o przepisach, które obowiązują. Zwierzę powinno być na smyczy i mieć założony kaganiec. Nie ma obowiązku transportowania pupila w klatce, aczkolwiek np. koty lepiej przewozić w specjalnych transporterach. Zwierzęta jeżdżą komunikacją miejską za darmo pod warunkiem, że nie utrudniają przejścia i nie narażają na szkodę innych podróżujących pasażerów, nie zasłaniają widoczności obsłudze pojazdu i nie zagrażają bezpieczeństwu ruchu. Za podróż pupila pociągiem należy zapłacić.

 5. Podróż za granicę

  Zanim wybierzemy się na wakacje za granicę, sprawdźmy czy zwierzę posiada ważne szczepienie, ma czip i paszport. Jeśli lecimy samolotem na pokład zabierzemy zwierzę, które waży do 8 kg wraz z transporterem, gdy waży więcej będzie musiało podróżować jako ładunek cargo w luku bagażowym w specjalnej klatce, wyłożonej chłonnym materiałem, z dostępem do wody i jedzenia. Wymiary klatek są dostępne w biurach rezerwacji i sprzedaży linii lotniczych lub w biurach agentów. Jeśli lecimy z naszym polskim przewoźnikiem PLL LOT warto zadzwonić do LOT CARGO, które odpowiedzialne jest za transport bagażu (+48 22 606 7777).

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

 • Ubezpieczenie turystyczne
 • NNW, OC, ochrona bagażu, sprzętu sportowego
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

 • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
 • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę