UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Czas czytania:

Czy w Egipcie jest bezpiecznie? O czym pamiętać, wybierając się w podróż na inny kontynent? Komunikaty Ministerstwa Spraw Zagranicznych o bezpieczeństwie w Egipcie

Kiedy podróżujesz po Europie, w większości krajów możesz czuć się całkowicie bezpiecznie, ponieważ w razie nagłego zachorowania lub wypadku na podstawie darmowej karty EKUZ korzystasz z publicznych placówek służby zdrowia na takich samych zasadach, jak obywatele danego kraju. Jednak w momencie, kiedy planujesz wczasy np. w Egipcie, jedziesz na inny kontynent. Zadbaj zatem o swoje bezpieczeństwo. W jaki sposób?

Czy Egipt jest bezpieczny dla turystów?

Wielowiekowe zabytki na czele z piramidami i grobowcami faraonów w Dolinie Królów to tylko jedne z licznych atrakcji Egiptu. Znajdują się tu także przepiękne rafy koralowe, dosłownie na wyciągnięcie ręki. Dlatego Egipt znajduje się na szczycie list najbardziej popularnych kierunków wyjazdów turystycznych Polaków.

Czy jednak ta destynacja jest bezpieczna? Warto rozpatrzeć wszystkie możliwe zagrożenia, jakie mogą dotknąć turystów podróżujących do Kraju Faraonów. Tak jak i w każdym innym kraju, a nawet w ojczyźnie, na wakacjach może przytrafić Ci się nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego będziesz musiał być hospitalizowany czy wymagał pomocy medycznej. Prócz tego może dojść do zaostrzenia choroby przewlekłej albo odwodnienia z przyczyn związanych z zatruciem pokarmowym. Z uwagi na zupełnie odmienną florę bakteryjną w Egipcie wielu turystów dopada tzw. klątwa faraona, przebiegająca z wymiotami, biegunką, osłabieniem, bólami brzucha i złym samopoczuciem. W takich sytuacjach wizyta u lekarza i przyjmowanie zapisanych leków wydają się nieuniknione.

Dobrze jest więc zadbać o odpowiednie ubezpieczenie wyjazdu za granicę. W UNIQA możesz wykupić odpowiednią polisę, ubezpieczenie w podróży zagranicznej obejmującą różne ryzyka, w tym:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia,
 • ochronę w razie zaostrzenia chorób przewlekłych,
 • pokrycie kosztów akcji ratunkowej,
 • uprawianie sportów amatorskich,
 • zdarzenia powstałe pod wpływem alkoholu – dotyczy ubezpieczenia KL i NNW,
 • ubezpieczenie NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków,
 • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym,
 • transport do Polski – w uzasadnionych medycznie przypadkach,
 • pokrycie kosztów leczenia COVID-19, izolacji i kwarantanny,
 • assistance za granicą,
 • ubezpieczenie bagażu i lotu.

Dzięki odpowiednio dobranemu ubezpieczeniu turystycznemu i sumie ubezpieczenia możesz zyskać wszechstronną pomoc podczas podróży do Egiptu i pobytu na miejscu.

Jak bezpiecznie podróżować po Egipcie?

Najważniejsze przy podróżowaniu za granicę jest dopuszczenie do siebie możliwości, że w życiu nic nie jest pewne i wszystko może się zdarzyć. Na szczęście ubezpieczenia wyjazdów zagranicznych pozwalają na uzyskanie ochrony także podczas wyjazdów na inny kontynent. Wystarczy wtedy zgłosić szkodę do ubezpieczyciela, by móc otrzymać odszkodowanie np. za odwołanie lotu czy zgubienie bagaży do samolotu. W naszej polisie masz ujęte ryzyko związane z ubezpieczeniem odwołania lotu czy rezygnacji z imprezy turystycznej. Pamiętaj jednak, że jest ono uruchamiane jedynie w niektórych przypadkach.

Bezpieczeństwo w Egipcie – komunikaty MSZ

Przed wyjazdem do Egiptu sprawdź koniecznie, ile jest ważny paszport, na którym będziesz przekraczać granicę. Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych znajduje się informacja, że dokument ten musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu z Egiptu. Może być to paszport biometryczny lub paszport tymczasowy. Trzeba również wyrobić wizę na lotnisku – jednokrotnego wjazdu, która kosztuje 25 dolarów i jest ważna przez 30 dni, albo wizę wielokrotnego wjazdu kosztującą 60 dolarów, ważną przez 6 miesięcy.

MSZ umieszcza na swoich stronach komunikaty dotyczące podróżowania, w tym również wyjazdów do Egiptu. W marcu 2024 roku odradzało wszystkie podróże do gubernatorstwa Synaju Północnego i na obszary znajdujące się przy granicy z Libią i Sudanem, do tzw. trójkąta Halabib.

Jednocześnie MSZ odradzało podróże, które nie są konieczne, do Doliny Nilu pomiędzy Asuanem i granicą z Sudanem (z wyjątkiem Abu Simbel). Na pozostałym terytorium Egiptu Ministerstwo zalecało zachowanie szczególnej ostrożności. Jednak trzeba podkreślić, że w egipskich kurortach, które przecież "żyją" z turystyki, jest bezpiecznie. Podróżujący do Egiptu muszą być też świadomi zagrożeń w morzu - zdarzają się w ostatnich latach ataki rekinów.

Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia podróży?
Oblicz składkę

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować

Ubezpieczenie turystyczne do Egiptu – jak wybierać polisę i o czym pamiętać?

Wyjazd do Egiptu to atrakcyjny i cieszący się dużą popularnością sposób na spędzenie urlopu. Piramidy w Gizie, Dolina Królów i inne zabytki oraz piękna pogoda i bajeczne plaże niezmiennie od lat przyciągają tłumy turystów. W ramach przygotowań do wakacji w tym niezwykłym kraju nie wolno zapomnieć o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia.

Czytaj dalej

Wiza do Egiptu – jak ją uzyskać? Gdzie złożyć wniosek wizowy? Ile kosztuje? Co warto wiedzieć?

Egipt zalicza się do najbardziej popularnych kierunków urlopowych dla Europejczyków. Ma wiele atutów – wielowiekowe zabytki, cudowne kurorty, ciepłe morze i rafy koralowe, które stanowią gratkę dla miłośników nurkowania. W 2010 roku Egipt gościł rekordowe 14,7 mln turystów, a tylko w kwietniu 2023 roku do Kraju Faraonów przyjechało 1,35 mln turystów. Jeśli i Ty planujesz jechać do tego kraju, by wygrzewać się w słońcu, oglądać podwodną faunę i florę lub odwiedzić Gizę, by podziwiać piramidy,…

Czytaj dalej
Polecany

Już od 4,20 zł /dzień!

Ubezpieczenie
podróży

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę