Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Kompost

  Kompost to absolutna podstawa. Jego produkcja jest w zasadzie bezproblemowa, wystarczy gromadzić zwiędłe rośliny, odpadki czy resztki jedzenia w specjalnym kompostowniku, a kompost robi się sam. Wystarczy kilka zbitych desek, albo plastikowy kompostownik dostępny w marketach budowlanych. W zamian zyskujesz bardzo pożywny nawóz dla roślin. Pod tym linkiem znajdziesz instrukcję, jak zrobić kompostownik samemu: http://goo.gl/3rl4O6

 2. Ściółka

  By zapobiec nadmiernemu parowaniu gleby, a przede wszystkim, by powstrzymać chwasty przed wzrostem, dobrze jest ściółkować glebę słomą, korą lub trocinami. Poprawia to warunki cieplne roślin i wpływa korzystnie na wygląd ogrodu.

 3. Podlewanie

  To oczywiste, ale wiele osób robi to źle. Woda jest niezbędna do wzrostu roślin, ale należy pamiętać, aby nie podlewać ich w ciągu dnia, zwłaszcza latem. Woda szybciej wyparuje w mocnym słońcu, a gdy przypadkowo zmoczymy liście, promienie słoneczne mogą je poparzyć.

 4. Owoce

  Zbieraj owoce i nie pozwól, by leżały długo na ziemi. Nie chcesz chyba, by zaczęły gnić, albo by zajęły się nimi żyjące w ściółce robaki.

 5. Plony

  Posiadanie ogrodu to wielka zaleta, możesz dzięki temu urządzić małą farmę świeżych i zdrowych warzyw. Sprawdź kiedy i jakie warzywa wysiewać i sadzić: http://goo.gl/0PPMiw

mój doradca

Rekomendowane produkty


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Kobieta na fotelu

Twój DOM Plus

 • Ubezpieczenie mieszkania lub domu
 • Home Assistance gratis
Dowiedz się więcej
Para z dzieckiem idąca po plaży

Spokojne Życie

 • Ubezpieczenie na życie dla rodziny
 • Świadczenia na wypadek choroby śmiertelnej
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

<< Przewiń w dół

Przewiń w górę >>