Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PRZECZYTAJ

Ubezpieczenie szkolne od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) jest dobrowolne, dlatego warto sprawdzić zabezpieczenie proponowane w szkole i porównać zakres ochrony z ofertą ubezpieczenia od firmy Uniqa. W pakiecie rozszerzonym zapewnia ona m.in. zwrot kosztów leczenia za granicą, zasiłek i zadośćuczynienie za ból dziecka. Warto pamiętać, że oferta ubezpieczenia NNW od Uniqa kierowana jest przede wszystkim do dzieci, ale nie tylko. Obejmuje również pracowników placówek oświatowych, chroniąc przed skutkami wypadków oraz niezdolnością do pracy.

Ubezpieczenie szkolne NNW dla dziecka – co obejmuje?

Gdy zaczyna się rok szkolny, często nauczyciele proszą dzieci o przyniesienie składki na ubezpieczenie. Z powodu takich działań można się zastanawiać, czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe? Odpowiedź brzmi: nie. Co więcej, masz prawo samemu wybrać ubezpieczenie dla swojego dziecka i dostosować zakres ochrony.

Ten ostatni aspekt jest kluczowy, jeżeli pragniesz jak największego bezpieczeństwa dla swoich pociech. Często tanie ubezpieczenie szkolne dla dziecka nie zapewnia realnej ochrony przed wieloma rodzajami negatywnych zdarzeń. Jeśli pragniesz zapoznać się z zakresem ubezpieczenia szkolnego, masz prawo uzyskać wszelkie szczegółowe informacje od dyrektora szkoły.

Ubezpieczenie NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, chroni przed skutkami trwałego uszkodzenia ciała lub śmierci. Ubezpieczenie zapewnia ochronę nie tylko w żłobkach, przedszkolach, szkołach oraz innych placówkach opiekuńczych i wychowawczych. Ubezpieczając dziecko, chronisz je przez całą dobę i na całym świecie – także za granicą.

Jakie ubezpieczenie szkolne wybrać? Pakiety NNW od Uniqa

Wybierając ubezpieczenie od Uniqa, zapewniasz „parasol ochronny” swojemu dziecku. Zdecydować się możesz na jeden z dwóch pakietów – wariant podstawowy lub rozszerzony. Każdy z nich zapewnia bezpieczeństwo na całym świecie, przez cały czas.

Wariant podstawowy ubezpieczenia obejmuje elementarną ochronę, taką jak zabezpieczenie przed doznaniem uszczerbku na zdrowiu, zgonem w wyniku wypadku lub samobójstwa czy np. udaru mózgu, ale nie tylko. To także pakiet, dzięki któremu zabezpieczysz dziecko przed konsekwencjami zachorowania na sepsę czy pogryzienia przez psa. Ubezpieczenie szkolne Uniqa obejmuje również wszelką ochronę przed nieszczęśliwymi zdarzeniami w trakcie lekcji i zajęć wychowania fizycznego, podczas których najczęściej dochodzi do urazów lub trwałego uszczerbku na zdrowiu. Zapewnia także ochronę przez cały okres wakacji, kiedy aktywność dzieci jest znacznie większa!

Jeśli szukasz kompleksowego ubezpieczenia dla dziecka na najwyższym możliwym poziomie, rozważ pakiet rozszerzony NNW dla dziecka od Uniqa. Oferta obejmuje zwrot kosztów leczenia (także leczenia za granicą), zabezpieczenie przed wypadkiem komunikacyjnym, z opłaconej wycieczki lub czesnego. Pakiet zawiera też zasiłek dzienny oraz możliwość wypłaty zadośćuczynienia dla dziecka za odczuwany ból. Pobyt dziecka w szpitalu i leczenie powypadkowe również zostały uwzględnione w ubezpieczeniu NNW.

Jeśli zastanawiasz się, które ubezpieczenie szkolne jest lepsze, poproś dyrektora szkoły o dane dotyczące polisy ubezpieczeniowej, z której korzysta dana placówka. Porównaj ofertę i przyjdź do Uniqa, aby zapewnić dziecku ochronę w każdym miejscu i o każdym czasie.

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Para z dzieckiem idąca po plaży

Spokojne Życie

  • Ubezpieczenie na życie na wypadek śmierci
  • Świadczenie medyczne z tytułu choroby śmiertelnej
Dowiedz się więcej
Tato z trójką niemowlaków

Wysoka Ochrona

  • Indywidualne ubezpieczenie na życie
  • Świadczenia na wypadek śmierci
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x