Poradnik bohatera Jak zabezpieczyć Twoją twierdzę Część 11. Formuła all-risk

Panoramiks – przyjaciel Asteriksa i Obeliksa - znał formułę na Magiczny Napój, który każdego czynił silniejszym. Gumisie opracowały formułę na jagodowy eliksir, który służył do obrony przed atakującymi ich wrogami. UNIQA też ma swoją formułę – all-risk. I chętnie się nią dzieli z innymi bohaterami. O tym, jaką moc ma nasza fromuła i w czym może Ci pomóc przeczytasz w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalej

Jak zabezpieczyć mieszkanie: co powinno zawierać ubezpieczenie?

Co dzień wyruszasz ku przygodzie, w której Ty jesteś bohaterem. Może jutro będziesz odbierał księżniczkę z przedszkola? Albo spotykasz się ze swoim królem w pracy? A może wyskoczysz na chwilę do kupca z osiedlowego warzywniaka? Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jakie przygody na Ciebie czekają. Ważne, żeby Twoje mieszkanie było bezpieczne w czasie, gdy Ty będziesz ratować świat!

Czytaj dalej

Zabezpieczenie mieszkania – ubezpieczenie domu od pożaru

Ogień to jeden z najniebezpieczniejszych żywiołów. Może spowodować ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Co może zrobić każdy bohater, aby się przed nim ustrzec? Wbrew pozorom nie musi mieć tyle wiedzy i doświadczenia co Strażak Sam. Wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad.

Czytaj dalej

Zabezpieczenie mieszkania – ubezpieczenie domu od powodzi

Fajnie byłoby być jak Ali Baba i mieć dla siebie skarbiec pełen kosztowności. Albo - jak Alladyn - posiadać magiczną lampę z Dżinem, który spełnia wszystkie życzenia. Wówczas nie martwilibyśmy się, nawet gdyby nasze mieszkanie zostało zniszczone przez powódź lub huragan. Bez problemu moglibyśmy mieć nowe. Niestety, tylko niektórzy bohaterowie mogą sobie na to pozwolić. Większość z nas powinna zabezpieczyć się na wypadek kataklizmów w inny sposób.

Czytaj dalej

Suma ubezpieczenia – co to jest i jak ją ustalić?

Nie ważne czy mieszkasz w królewskim pałacu, chatce na jednej nóżce, czy w drewnianym domku w leśnej głuszy. Miejsce, w którym mieszkasz to Twój skarb. Również wszystkie rzeczy, które się w nim znajdują są dla Ciebie ważne i mają określoną wartość. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, w jaki sposób je prawidłowo ubezpieczyć.

Czytaj dalej

Usługi assistance: jak mogą zabezpieczyć Twój dom?

Pewnie Kopciuszek nie oczarowałby księcia na balu, gdyby nie pomoc dobrej wróżki, która dostarczyła stroje i karocę. Być może Frodo Baggins nie dotarłby do Mordoru bez przyjaciela Sama Gamgee’a, który go ciągle wspierał. Gdyby nie leśniczy, historia o Czerwonym Kapturku i jej babci prawdopodobnie zakończyłaby się tragicznie. Jak można się zorientować, bohaterowie nie są samowystarczalni – czasem potrzebują pomocy.

Czytaj dalej

OC w życiu prywatnym: jak się zabezpieczyć?

Jesteś Supermenem, który ciągle gdzieś się śpieszy, aby uratować świat? Wydaje Ci się przygody Twojego dziecka są ciekawsze niż Bolka i Lolka, Tytusa, Romka i A’Tomka oraz Pippi Pończoszanki? A może Twój pupil wciąż kogoś goni, niszcząc wszystko wokół – jak w kreskówce o przygodach Toma i Jerry’ego? Jeśli choć na jedno pytanie opowiedziałeś twierdząco, powinieneś mieć ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Przeczytaj i dowiedz się dlaczego każdy bohater powinien mieć taką polisę.

Czytaj dalej

Zabezpieczenie mieszkania – przewidywanie zagrożeń

Pewnie też czasem tak masz: wydaje Ci się, że wszystko jest pod kontrolą, aż tu nagle… Czy Czerwony Kapturek mógł przewidzieć, że zostanie zjedzony przez wilka przebranego za babcię? Albo czy Shrek domyślał się, że piękna księżniczka, którą uratował, przepoczwarzy się w ogra i zostanie jego żoną? Nie tylko z bajek wiesz, że nieprawdopodobne historie zdarzają się dość często. Wierzymy, że - jako bohater - ze wszystkimi nieprzewidzianymi sytuacjami świetnie dasz sobie radę. Pamiętaj, że z…

Czytaj dalej

Zabezpieczenie mieszkania – ubezpieczenie domu od kradzieży

Pamiętasz baśń o Jasiu i magicznej fasoli? To opowieść o tym, jak sprytny młodzieniec ukradł olbrzymowi kurę, która znosiła złote jajka. Choć historie o kradzieżach znasz nie tyle z baśni, co raczej z codziennego życia – czy wiesz, jak możesz ochronić swoją twierdzę przed takimi przygodami?

Czytaj dalej

Poradnik Bohatera: co robić w przypadku zalania mieszkania

Pamiętasz, co budzi pewnego poranka Gawła, bohatera bajki Aleksandra Fredry? Woda, która leje się na niego z sufitu. Bo jego sąsiad z góry - Paweł - urządził sobie w mieszkaniu ogromne akwarium. Choć pewnie nigdy nie spotkasz sąsiada, który w swoim mieszkaniu pełnym wody będzie siedział z wędką na komodzie, to sytuacja, w której zaleje Twoje cztery kąty może dotyczyć również Ciebie. Zalania to najczęstsza przyczyna szkód w domach i mieszkaniach. W tej części naszego cyklu podpowiemy Ci, jak…

Czytaj dalej