UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenia dla mieszkalnictwa

UNIQA jest liderem ubezpieczeń dla sektora mieszkalnictwa w Polsce

Mieszkalnictwo

Czas czytania:

Poradnik bohatera Jak zabezpieczyć Twoją twierdzę Część 11. Formuła all-risk

Panoramiks – przyjaciel Asteriksa i Obeliksa - znał formułę na Magiczny Napój, który każdego czynił silniejszym. Gumisie opracowały formułę na jagodowy eliksir, który służył do obrony przed atakującymi ich wrogami. UNIQA też ma swoją formułę – all-risk. I chętnie się nią dzieli z innymi bohaterami. O tym, jaką moc ma nasza fromuła i w czym może Ci pomóc przeczytasz w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

Co to jest all-risk?
To jeden z najszerszych możliwych zakresów ubezpieczenia mieszkania i jego wyposażenia dostępny na rynku. Dzięki formule all-risk, odpowiemy za szkody spowodowane nagłymi zdarzeniami, niezależnymi od Ciebie. Może to być np. pożar, kradzież z włamaniem czy zalanie. Nie wypłacimy odszkodowania tylko za te wydarzenia, które wypiszemy w ogólnych warunkach ubezpieczenia jako wyłączone. Warto wiedzieć, że w innych podobnych ubezpieczeniach dostępnych na rynku ubezpieczyciel zwykle odpowiada tylko za szkody wymienione w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Jest to zamknięty katalog zdarzeń. Zazwyczaj, aby dostać ochronę od wszystkich ryzyk, trzeba dopłacić. W Bezpiecznym Mieszkaniu formuła all-risk jest standardem.

Przykład Ani
Ania od kilku lat ubezpiecza mieszkanie. Pewnego dnia gwałtowny podmuch wiatru wybił szybę w jej oknie. Ubezpieczenie Ani chroni od zdarzeń losowych, m.in. na wypadek huraganu. Wiatr musi jednak wiać z określoną prędkością, a w dniu zdarzenia wiatr wiał z mniejszą siłą. Ubezpieczyciel Ani nie przyznał jej odszkodowania. Z naszym ubezpieczeniem Bezpieczne Mieszkanie Ania dostałaby wypłatę. Bo odpowiadamy za wszystkie szkody, także te spowodowane przez wiatr, niezależnie od jego prędkości.
Co to jest rażące niedbalstwo?
UNIQA ubezpiecza bohaterów również od rażącego niedbalstwa. Z rażącym niedbalstwem mamy do czynienia, gdy ktoś nie miał zamiaru wyrządzić szkody (wina nieumyślna), ale w wyniku jego zachowania - które narusza pewne normy prawne, społeczne czy zasady bezpieczeństwa – dochodzi do zniszczenia, np. mieszkania. Ubezpieczenie od rażącego niedbalstwa jest bardzo dobrą opcją dla zapominalskich i ciągle zabieganych. Odszkodowanie będzie wypłacone nawet, gdy wybuchnie pożar, bo zapomniałeś wyłączyć żelazko.

Czy wiesz, że…?
Jedną z najczęstszych przyczyn powstania pożaru w mieszkaniu jest: umyślne podpalenie lub nieumyślne zaprószenie ognia, np. zaśnięcie z tlącym się papierosem czy przy zapalonej świeczce; wzniecenie ognia przez dzieci.
Źródło: dane Państwowej Straży Pożarnej.

Przykład Marka
U Marka w kuchni wybuchł pożar i zniszczył jego nowe meble, kupione na kredyt. Źródłem pożaru było zapalanie się kosza na śmieci, do którego Marek wrzucił niedopałek papierosa. Mieszkanie było ubezpieczone od ognia, jednak ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania. Była to szkoda powstała w wyniku rażącego niedbalstwa Marka. Marek został bez mebli, a do tego musiał jeszcze spłacić za nie kredyt. Z naszym ubezpieczeniem Bezpieczne Mieszkanie Marek dostałby odszkodowanie. Bo odpowiadamy za szkody spowodowane przez tzw. rażące niedbalstwo.

Emilia Głowacka - autor artykułu to Menedżer Zespołu Wsparcia Biznesu i Procesów w UNIQA S.A.
Emilia Głowacka
Menedżer Zespołu Wsparcia Biznesu i Procesów w Departamencie Rozwoju Biznesu – Mieszkalnictwo UNIQA TU S.A.

Ukończyła Wydział Marketingu i Zarządzania Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi oraz studia podyplomowe w Katedrze Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Od ponad 15 lat związana jest
z rynkiem ubezpieczeń i UNIQA, wcześnie z sektorem bankowym. Certyfikowany project manager i product owner. Odpowiada za procesy, projekty, systemy i narzędzia IT oraz marketing i wsparcie sprzedaży ubezpieczeń dla klientów mieszkalnictwa (Zarządców Nieruchomości, Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych oraz ich mieszkańców).

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować

Jak zabezpieczyć mieszkanie: co powinno zawierać ubezpieczenie?

Co dzień wyruszasz ku przygodzie, w której Ty jesteś bohaterem. Może jutro będziesz odbierał księżniczkę z przedszkola? Albo spotykasz się ze swoim królem w pracy? A może wyskoczysz na chwilę do kupca z osiedlowego warzywniaka? Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jakie przygody na Ciebie czekają. Ważne, żeby Twoje mieszkanie było bezpieczne w czasie, gdy Ty będziesz ratować świat!

Czytaj dalej
Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę