UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenia dla mieszkalnictwa

UNIQA jest liderem ubezpieczeń dla sektora mieszkalnictwa w Polsce

Mieszkalnictwo

Czas czytania:

Poradnik bohatera Jak zabezpieczyć Twoją twierdzę. Część 4. OC w życiu Prywatnym

Jesteś Supermenem, który ciągle gdzieś się śpieszy, aby uratować świat? Wydaje Ci się przygody Twojego dziecka są ciekawsze niż Bolka i Lolka, Tytusa, Romka i A’Tomka oraz Pippi Pończoszanki? A może Twój pupil wciąż kogoś goni, niszcząc wszystko wokół – jak w kreskówce o przygodach Toma i Jerry’ego? Jeśli choć na jedno pytanie opowiedziałeś twierdząco, powinieneś mieć ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Przeczytaj i dowiedz się dlaczego każdy bohater powinien mieć taką polisę.

Mokra sprawa
Wyobraź sobie sytuację, w której słyszysz pukanie do drzwi. Gdy je otwierasz widzisz sąsiada, który zdenerwowany, wykrzykuje, że zalałeś jego mieszkanie. Podbiegasz do swojej łazienki. Okazuje się, że miałeś nieszczelną rurę i pod brodzikiem zbierała się woda. Gdy wchodzisz do mieszkania sąsiada, uświadamiasz sobie, że on niebawem będzie miał nową łazienkę. Ty będziesz sponsorował remont.

Spadające doniczki
Wiele super-bohaterek kocha kwiaty i lubi przystrajać nimi swoje balkony. Niech się jednak zdarzy, że kwietniki przez przypadek zostaną źle zamontowane, albo coś się poluzuje, puści jakaś przerdzewiała śrubka, bądź ktoś ją potrąci i… może być kłopot. Szczególnie, gdy doniczka spadnie na samochód zaparkowany przez sąsiada tuż pod naszym oknem i spowoduje kosztowne uszkodzenie.

Nogawka
Twój czworonożny, wierny przyjaciel również może być przyczyną szkód, za które ponosisz odpowiedzialność. Przyznaj, że nawet najbardziej przezornemu bohaterowi zdarza się „poluzować” ulubieńcowi i zdjąć mu kaganiec. A co, jeśli ten nieoczekiwanie rzuci się na przechodzącego w półmroku przechodnia i rozerwie mu nogawkę drogich spodni? Gorzej, jeśli na szkodach materialnych się nie skończy…

Co łączy te historie?
Jeśli posiadasz polisę OC ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie we wszystkich opisanych sytuacjach. Ale to nie wszystko: ubezpieczenie zadziała w przypadku, gdy zarysujesz samochód jadąc na rowerze lub Twoje dziecko wybije piłką komuś szybę, a nawet gdy Twój pies zabrudzi ścianę na klatce schodowej. Co równie ważne, polisa OC w życiu prywatnym dotyczy nie tylko ubezpieczonego i członków jego rodziny: jeżeli szkodę wyrządzi np. gosposia lub niania podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych, wówczas ubezpieczenie także będzie miało zastosowanie.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?
Do Ciebie należy decyzja o tym, na jaką sumę gwarancyjną zawrzeć ubezpieczenie. Im wyższa, tym większa pewność, że wypłacone przez towarzystwo odszkodowanie będzie wystarczające do naprawienia szkody. W przeciwnym razie będziesz musiał dopłacić różnicę z własnych środków. Wybierając Bezpieczne Mieszkanie, już od 12 zł miesięcznie wraz z ubezpieczeniem mieszkania masz w pakiecie – OC w życiu prywatnym, które działa nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy.

Emilia Głowacka - autor artykułu to Menedżer Zespołu Wsparcia Biznesu i Procesów w UNIQA S.A.
Emilia Głowacka
Menedżer Zespołu Wsparcia Biznesu i Procesów w Departamencie Rozwoju Biznesu – Mieszkalnictwo UNIQA TU S.A.

Ukończyła Wydział Marketingu i Zarządzania Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi oraz studia podyplomowe w Katedrze Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Od ponad 15 lat związana jest
z rynkiem ubezpieczeń i UNIQA, wcześnie z sektorem bankowym. Certyfikowany project manager i product owner. Odpowiada za procesy, projekty, systemy i narzędzia IT oraz marketing i wsparcie sprzedaży ubezpieczeń dla klientów mieszkalnictwa (Zarządców Nieruchomości, Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych oraz ich mieszkańców).

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować

Poradnik bohatera Jak zabezpieczyć Twoją twierdzę. Część 3. Czy potrafisz przewidywać przyszłość?

Pewnie też czasem tak masz: wydaje Ci się, że wszystko jest pod kontrolą, aż tu nagle… Czy Czerwony Kapturek mógł przewidzieć, że zostanie zjedzony przez wilka przebranego za babcię? Albo czy Shrek domyślał się, że piękna księżniczka, którą uratował, przepoczwarzy się w ogra i zostanie jego żoną? Nie tylko z bajek wiesz, że nieprawdopodobne historie zdarzają się dość często. Wierzymy, że - jako bohater - ze wszystkimi nieprzewidzianymi sytuacjami świetnie dasz sobie radę. Pamiętaj, że z…

Czytaj dalej

Poradnik bohatera Jak zabezpieczyć Twoją twierdzę. Część 6. Usługi Assistance

Pewnie Kopciuszek nie oczarowałby księcia na balu, gdyby nie pomoc dobrej wróżki, która dostarczyła stroje i karocę. Być może Frodo Baggins nie dotarłby do Mordoru bez przyjaciela Sama Gamgee’a, który go ciągle wspierał. Gdyby nie leśniczy, historia o Czerwonym Kapturku i jej babci prawdopodobnie zakończyłaby się tragicznie. Jak można się zorientować, bohaterowie nie są samowystarczalni – czasem potrzebują pomocy.

Czytaj dalej
Kobieta w salonie z psem

Ubezpieczenie zwierząt domowych w ramach polisy OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie zwierząt domowych to dodatek do polisy mieszkaniowej lub OC w życiu prywatnym, oferowany przez wiele towarzystw. Na co zwracać uwagę, decydując się objąć ochroną swojego czworonoga? Za jakie szkody rekompensatę wypłaca ubezpieczyciel? Kiedy warto wykupić ubezpieczenie psa lub kota w ramach polisy OC? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czytaj dalej
Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę