UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenia dla mieszkalnictwa

UNIQA jest liderem ubezpieczeń dla sektora mieszkalnictwa w Polsce

Mieszkalnictwo

Czas czytania:

Poradnik bohatera Jak zabezpieczyć Twoją twierdzę. Część 3. Czy potrafisz przewidywać przyszłość?

Pewnie też czasem tak masz: wydaje Ci się, że wszystko jest pod kontrolą, aż tu nagle… Czy Czerwony Kapturek mógł przewidzieć, że zostanie zjedzony przez wilka przebranego za babcię? Albo czy Shrek domyślał się, że piękna księżniczka, którą uratował, przepoczwarzy się w ogra i zostanie jego żoną? Nie tylko z bajek wiesz, że nieprawdopodobne historie zdarzają się dość często. Wierzymy, że - jako bohater - ze wszystkimi nieprzewidzianymi sytuacjami świetnie dasz sobie radę. Pamiętaj, że z ubezpieczeniem Bezpieczne Mieszkanie może być to znacznie łatwiejsze.

Dostępne dla mieszkańców Twojej spółdzielni
W 2019 roku UNIQA wprowadziła nowe ubezpieczenie - Bezpieczne Mieszkanie. Jest to nowa wersja ubezpieczenia mienia ze składką płatną wraz z czynszem wzbogacona o wiele nowych korzyści. Jeśli posiadasz stare ubezpieczenie, poinformuj o tym swoją spółdzielnię i ubezpiecz swoje mieszkanie na nowych warunkach.

Co zmieniliśmy w ubezpieczeniu
Nowe ubezpieczenie chroni Twoje mieszkanie od wszystkich ryzyk, w tzw. formule all risk, co oznacza, że UNIQA odpowie za wszelkie szkody spowodowane przez nagłe i nieprzewidziane zdarzenia oraz wypłaci pieniądze nawet, gdy do szkody dojdzie w wyniku rażącego niedbalstwa ubezpieczonego lub jego bliskich. Przykładowo, ubezpieczenie zadziała, jeśli w pośpiechu zapomnisz wyłączyć żelazko przed wyjściem z domu i z tego powodu wybuchnie pożar. Stare ubezpieczenie nie gwarantuje tak wysokiej ochrony. Ponadto, UNIQA zmieniła ceny w taki sposób, aby wyższe sumy ubezpieczenia były tańsze nawet o 50%. A ponieważ ważne jest dla nas to, aby wszystko było dla Ciebie jasne, ogólne warunki ubezpieczenia napisaliśmy prostym i zrozumiałym językiem, bez trudnych sformułowań, z licznymi przykładami i objaśnieniami.

Jak zmienić ubezpieczenie
Materiały informacyjne oraz nowy wniosek o przystąpienie do ubezpieczenia znalazłeś już pewnie w skrzynce na listy. Jeśli nie - udaj się do administracji swojej spółdzielni lub wypełnij formularz kontaktowy na stronie uniqa.pl. Możesz wypełnić dokumenty samodzielnie lub spotkać się z upoważnionym pracownikiem, który przekaże Ci wszelkie informacje o ubezpieczeniu, podpowie, jak wybrać odpowiednią sumę ubezpieczenia i pomoże wypełnić dokumenty. Pamiętaj, że proponowane ubezpieczenie jest dobrowolne i to od Ciebie zależy, czy z niego skorzystasz.

Emilia Głowacka - autor artykułu to Menedżer Zespołu Wsparcia Biznesu i Procesów w UNIQA S.A.
Emilia Głowacka
Menedżer Zespołu Wsparcia Biznesu i Procesów w Departamencie Rozwoju Biznesu – Mieszkalnictwo UNIQA TU S.A.

Ukończyła Wydział Marketingu i Zarządzania Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi oraz studia podyplomowe w Katedrze Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Od ponad 15 lat związana jest
z rynkiem ubezpieczeń i UNIQA, wcześnie z sektorem bankowym. Certyfikowany project manager i product owner. Odpowiada za procesy, projekty, systemy i narzędzia IT oraz marketing i wsparcie sprzedaży ubezpieczeń dla klientów mieszkalnictwa (Zarządców Nieruchomości, Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych oraz ich mieszkańców).

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować

Poradnik bohatera Jak zabezpieczyć Twoją twierdzę. Część 4. OC w życiu Prywatnym

Jesteś Supermenem, który ciągle gdzieś się śpieszy, aby uratować świat? Wydaje Ci się przygody Twojego dziecka są ciekawsze niż Bolka i Lolka, Tytusa, Romka i A’Tomka oraz Pippi Pończoszanki? A może Twój pupil wciąż kogoś goni, niszcząc wszystko wokół – jak w kreskówce o przygodach Toma i Jerry’ego? Jeśli choć na jedno pytanie opowiedziałeś twierdząco, powinieneś mieć ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Przeczytaj i dowiedz się dlaczego każdy bohater powinien mieć taką polisę.

Czytaj dalej

Poradnik bohatera Jak zabezpieczyć Twoją twierdzę. Część 2. Zabezpieczenie przed kradzieżą

Pamiętasz baśń o Jasiu i magicznej fasoli? To opowieść o tym, jak sprytny młodzieniec ukradł olbrzymowi kurę, która znosiła złote jajka. Choć historie o kradzieżach znasz nie tyle z baśni, co raczej z codziennego życia – czy wiesz, jak możesz ochronić swoją twierdzę przed takimi przygodami?

Czytaj dalej
Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę