Ile kosztuje ubezpieczenie OC motocykla i gdzie je kupić?

Zanim wyruszymy w świat swoim motocyklem, musimy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo. W przypadku dwukołowców jest podobnie jak przy samochodach. Należy pamiętać o regularnych przeglądach, rozsądku na drodze i odpowiedniej polisie. Ile kosztuje ubezpieczenie OC motocykla? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

jazda motocyklem

Ubezpieczenie motocykla – cena

Wiele osób zadaje sobie pytanie o to, ile kosztuje ubezpieczenie OC motocykla. Nic dziwnego. Cena polisy często spędza sen z powiek posiadaczom pojazdów. W większości przypadków koszt takiego produktu będzie podobny do kosztów ubezpieczenia samochodu. W ofercie UNIQA można wybierać wśród różnych pakietów, w których każdy na pewno znajdzie ten odpowiedni dla siebie. Ubezpieczenie OC Mini, OC Maxi i MEGA oferują różne zakresy polisy. Wraz ze zwiększeniem zasięgu i przedziału ochrony zmienia się koszt. To od tego zależy, ile kosztuje OC na motocykl. Im szersza i bardziej rozbudowa oferta, tym większa jej cena, ale też wyższy poziom bezpieczeństwa i kompleksowa opieka nad pojazdem i jego kierowcą.

Jak wybrać odpowiedni pakiet?

Żeby wybrać odpowiedni pakiet, należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, nawyki i zachowania na drodze. Warto pamiętać, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy zarejestrowanych w Polsce pojazdów. Zapewnia ono ochronę w przypadku szkód wyrządzonych innym osobom, które są wynikiem użytkowania ubezpieczonego pojazdu. Motocykl nie różni się tutaj zasadniczo od samochodu.

W UNIQA pakiety ubezpieczeń przygotowane dla aut są także dostosowane do potrzeb posiadaczy dwukołowców. Wszystkie zawierają likwidację szkody z OC, wyższe pakiety zaś są uzupełnione o ochronę kierowcy. Dodatkowe korzyści wynikające z zawarcia umowy to m.in. wyższe zniżki, darmowa Bezpośrednia Likwidacja Szkód czy bezpłatna Zielona Karta. Tylko od nas zależy, na który zestaw usług się zdecydujemy. Ci, którzy dużo podróżują, powinni zdecydować się na szerszy pakiet, gwarantujący bardziej kompleksową ochronę.

Gdzie ubezpieczyć motocykl?

Gdzie ubezpieczyć motocykl? Wybierając odpowiednią firmę, musimy zwrócić uwagę na jej historię, na opinie dotychczasowych klientów i wybór usług. Przy ubezpieczaniu motocykla cena także gra niebagatelną rolę. Zaufaną firmą z wieloletnią historią i szerokim portfolio produktów jest UNIQA, która gwarantuje swoim klientom całościowe wsparcie. Assistance dla motocykli w wariancie podstawowym jest dla klienta całkowicie bezskładkowe pod warunkiem wykupienia Autocasco. Wariant ten obowiązuje na terenie Rzeczpospolitej Polskiej i obowiązuje przy naprawie na miejscu zdarzenia do równowartości 100 euro. Dodatkowo UNIQA gwarantuje też holowanie po awarii lub wypadku do dowolnie wybranego miejsca w odległości do 100 km oraz parking i transport kierowcy i pasażera do miejsca holowania albo do hotelu. Nie do przecenienia jest także pomoc informacyjna, którą oferuje ta firma ubezpieczeniowa.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę