Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Tło z gradientami

Zarząd i Rada Nadzorcza UNIQA TU S.A. i UNIQA TU na Życie S.A.


Adam Jarczyk

Andrzej Jarczyk

Prezes Zarządu

Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Studiował również „Zarządzanie przedsiębiorstwem” na Uniwersytecie w Bochum. Ukończył „Eurekans Management Development Program" - międzynarodowe studia dla managerów spółek Grupy Eureko z zakresu współpracy międzynarodowej, podstaw finansów i zarządzania projektami. W latach 1996 - 2007 był związany zawodowo z Grupą PZU - od 2003 roku pełnił funkcję dyrektora Biura Sprzedaży w Centrali PZU, odpowiadając za realizację polityki sprzedaży dla klientów indywidualnych oraz sektora MSP. W latach 2007 – 2010 pełnił funkcję prezesa zarządu Grupy Generali w Polsce. W 2010 roku został powołany na stanowisko prezesa zarządu UNIQA. Odpowiada m.in. za IT, projekty, marketing, zasoby ludzkie i audyt, finanse, controling i audyt finansowy. W 2016 roku PIU przyznało Andrzejowi Jarczykowi odznakę "Za Zasługi dla Ubezpieczeń".


Adam Łoziak

Adam Łoziak

Wiceprezes Zarządu ds. sprzedaży

Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na początku kariery pracował w jednej z gdańskich kancelarii prawnych. W UNIQA od 2003 r. W tym czasie pełnił funkcje sekretarza generalnego, dyrektora Sekretariatu Generalnego, dyrektora Oddziału Warszawa oraz dyrektora Regionu Centralnego UNIQA TU oraz UNIQA TU na Życie. W latach 2005 – 2008 był również dyrektorem Sekretariatu Generalnego w TU FILAR. Od 2010 r. jest wiceprezesem Zarządu spółek UNIQA. Aktualnie odpowiada za zarządzanie ryzykiem, obszar współpracy z mieszkalnictwem, sprzedaż poprzez sieć agencyjną, brokerów, bancassurance, alternatywne kanały dystrybucji, w tym affinity i online oraz szkolenia.

 

Jarek Matuszewski

Jarosław Matusiewicz

Wiceprezes Zarządu ds. techniki ubezpieczeniowej

Absolwent  Wydziału Budownictwa Lądowego w Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Ukończył studia podyplomowe Przeciwdziałanie Przestępczości Ubezpieczeniowej w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości. Przez pierwsze 13 lat kariery zawodowej był związany z PZU. W latach 2002-2006 był także wykładowcą przedmiotów ubezpieczeniowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Od roku 2006 pracuje w UNIQA Polska, gdzie od 2013 roku pełnił funkcję dyrektora zarządzającego ds. likwidacji szkód. W UNIQA International odpowiadał również przez kilka lat za program rozwoju procesów likwidacji szkód. Od 2016 roku wiceprezes zarządu polskich spółek UNIQA. Odpowiada za likwidację szkód, produkty ubezpieczeniowe, underwriting i aktuariat produktowy. Jest członkiem Komisji Likwidacji Szkód w Polskiej Izbie Ubezpieczeń.
Rada Nadzorcza UNIQA TU S.A.


Wolfgang Kindl -  Przewodniczący Rady Nadzorczej

Lech Michalik - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Józef Karbowniczyn - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Jerzy Wielgórecki - Członek Rady Nadzorczej

Andreas Koessl - Członek Rady Nadzorczej

Kurt Svoboda - Członek Rady Nadzorczej

Erik Leyers - Członek Rady Nadzorczej

Zoran Visnjic - Członek Rady NadzorczejRada Nadzorcza UNIQA TU na Życie S.A.


Wolfgang Kindl -  Przewodniczący Rady Nadzorczej

Lech Michalik - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Józef Karbowniczyn - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Jerzy Wielgórecki - Członek Rady Nadzorczej

Johannes Porak - Członek Rady Nadzorczej

Kurt Svoboda - Członek Rady Nadzorczej

Peter Eichler - Członek Rady Nadzorczej

<< Przewiń w dół

Przewiń w górę >>