Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pakiety ubezpieczeń dla firm

Zarząd i Rada Nadzorcza UNIQA TU S.A. i UNIQA TU na Życie S.A.


Jarosław Matusiewicz

Prezes Zarządu

Absolwent  Wydziału Budownictwa Lądowego w Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Ukończył studia podyplomowe Przeciwdziałanie Przestępczości Ubezpieczeniowej w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości. Przez pierwsze 13 lat kariery zawodowej był związany z PZU. W latach 2002-2006 był także wykładowcą przedmiotów ubezpieczeniowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Od roku 2006 pracuje w UNIQA Polska, gdzie od 2013 roku pełnił funkcję dyrektora zarządzającego ds. likwidacji szkód. W UNIQA International odpowiadał również przez kilka lat za program rozwoju procesów likwidacji szkód. Od 2016 roku wiceprezes zarządu polskich spółek UNIQA odpowiedzialny za likwidację szkód, produkty ubezpieczeniowe, underwriting i aktuariat produktowy. Jako prezes UNIQA w Polsce oprócz nadzoru nad pionem techniki ubezpieczeniowej, odpowiada za m.in. marketing i PR, zasoby ludzkie, audyt wewnętrzy i zarządzanie aktywami. Jest członkiem Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz przewodniczącym Rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Adam Łoziak

Wiceprezes Zarządu ds. sprzedaży

Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z grupą UNIQA jest związany od 2003 r. Do 2008 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Sekretariat Generalny. Nadzorował w tym czasie prace organów spółki, relacje z inwestorami, sprawy prawne, zarządzał administracją i odpowiadał za formalno-prawne połączenie UNIQA TU z TU Filar.  Po fuzji spółek zmienił zakres odpowiedzialności i objął stanowisko dyrektora oddziału UNIQA w Warszawie, a następnie dyrektora sprzedaży regionu centralnego UNIQA TU i UNIQA TU na Życie. Od 2010 r. jest wiceprezesem zarządu spółek UNIQA odpowiedzialnym za współpracę z kluczowym dla firmy sektorem mieszkalnictwa. Od 2014 r. odpowiada również za projekt rozwoju sprzedaży grupowych ubezpieczeń na życie. W czerwcu 2016 r. rada nadzorcza powierzyła mu wszystkie obszary sprzedaży UNIQA w Polsce, w tym dodatkowo m.in. sprzedaż przez sieć agencyjną, współpracę z brokerami i firmami leasingowymi, bancassurance, sprzedaż on-line, telesprzedaż i w modelu affinity, a także szkolenia. 

 

Jakub Machnik

Wiceprezes Zarządu ds. finansów i ryzyka

Ukończył kierunek Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Łódzkim. Posiada dyplom MBA programu Executive MBA University of Quebec i Szkoły Głównej Handlowej oraz uprawnienia biegłego rewidenta. Jest związany z sektorem ubezpieczeń od 18 lat, w tym od 15 lat pracuje w UNIQA. Przed objęciem funkcji w zarządzie spółek UNIQA, był m.in. dyrektorem Departamentu Finansowego odpowiedzialnym m.in. za księgowość, sprawozdawczość i działalność lokacyjną. Brał udział w projektach wdrożeń systemów IT (zarówno ubezpieczeniowych, jak i ERP), projektach optymalizacyjnych dotyczących złożonych procesów biznesowych oraz operacyjnym wdrożeniu regulacji Solvency II. Karierę zawodową rozpoczynał w audycie instytucji finansowych firm Arthur Andersen i Ernst&Young. Jako wiceprezes zarządu ds. finansów i ryzyka odpowiada za zarządzanie ryzykiem, controlling, finanse, aktuariat finansowy, administrację i zakupy.

 


Daniela Sotirovic

Członek Zarządu ds. operacji

Ukończyła Zarządzanie Jakością na Wydziale Nauk Organizacyjnych Uniwersytetu w Belgradzie, uzyskując tytuł inżyniera nauk organizacyjnych ds. jakości. Od kilkunastu lat pracuje w branży ubezpieczeniowej, zajmując kierownicze stanowiska. Ma bogate doświadczenie w obszarze strategii, organizacji i procesów. Karierę w ubezpieczeniach rozpoczęła w dużej międzynarodowej grupie finansowej w Serbii, gdzie odpowiadała za rozwój organizacji i procesy. W ciągu ponad 15 lat pracy w branży ubezpieczeniowej miała okazję uczestniczyć m.in. w opracowywaniu i wdrażaniu strategii organizacyjnych, które stawiają klienta na pierwszym miejscu. Od 2007 roku Daniela Sotirovic jest związana z UNIQA. Pełniła funkcję kierownika ds. organizacji biznesowych w UNIQA Serbia (5 lat), była też starszym menedżerem ds. organizacji biznesowych w UNIQA International (6 lat), odpowiedzialnym za rozwój, projektowanie oraz wdrażanie efektywnych i wydajnych podstawowych procesów ubezpieczeniowych w 11 krajach. Jako członek zarządu odpowiada za departament: Centrum Klienta, IT, Organizacji i Projektów.
Rada Nadzorcza UNIQA TU S.A.


Wolfgang Kindl – Przewodniczący Rady Nadzorczej
Józef Karbowniczyn – Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
Andreas Koessl – Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
Jerzy Wielgórecki – Członek Rady Nadzorczej
Zoran Visnjic – Członek Rady Nadzorczej

Erich Kruschitz – Członek Rady Nadzorczej
Erik Leyers – Członek Rady Nadzorczej
Fritz Trafler – Członek Rady Nadzorczej
Teymur Bagirov – Członek Rady Nadzorczej
Rada Nadzorcza UNIQA TU na Życie S.A.


Wolfgang Kindl – Przewodniczący Rady Nadzorczej
Lech Michalik Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
Johannes Porak  Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Erich Kruschitz – Członek Rady Nadzorczej
Peter Eichler – Członek Rady Nadzorczej
Fritz Trafler – Członek Rady Nadzorczej
Teymur Bagirov – Członek Rady Nadzorczej