Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Tło z gradientami

Zarząd i Rada Nadzorcza UNIQA TU S.A. i UNIQA TU na Życie S.A.


Adam Jarczyk

Andrzej Jarczyk

Prezes Zarządu

Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Studiował również „Zarządzanie przedsiębiorstwem” na Uniwersytecie w Bochum. Ukończył „Eurekans Management Development Program" - międzynarodowe studia dla managerów spółek Grupy Eureko z zakresu współpracy międzynarodowej, podstaw finansów i zarządzania projektami. W latach 1996 - 2007 był związany zawodowo z Grupą PZU - od 2003 roku pełnił funkcję dyrektora Biura Sprzedaży w Centrali PZU, odpowiadając za realizację polityki sprzedaży dla klientów indywidualnych oraz sektora MSP. W latach 2007 – 2010 pełnił funkcję prezesa zarządu Grupy Generali w Polsce. W 2010 roku został powołany na stanowisko prezesa zarządu UNIQA. Odpowiada m.in. za IT, projekty, marketing, zasoby ludzkie i audyt, finanse, controling i audyt finansowy. W 2016 roku PIU przyznało Andrzejowi Jarczykowi odznakę "Za Zasługi dla Ubezpieczeń".


Adam Łoziak

Adam Łoziak

Wiceprezes Zarządu ds. sprzedaży

Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z grupą UNIQA jest związany od 2003 r. Do 2008 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Sekretariat Generalny. Nadzorował w tym czasie prace organów spółki, relacje z inwestorami, sprawy prawne, zarządzał administracją i odpowiadał za formalno-prawne połączenie UNIQA TU z TU Filar. Po fuzji spółek zmienił zakres odpowiedzialności i objął stanowisko dyrektora oddziału UNIQA w Warszawie, a następnie dyrektora sprzedaży regionu centralnego UNIQA TU i UNIQA TU na Życie. Od 2010 r. jest wiceprezesem zarządu spółek UNIQA odpowiedzialnym za współpracę z kluczowym dla firmy sektorem mieszkalnictwa. Od 2014 r. odpowiada również za projekt rozwoju sprzedaży grupowych ubezpieczeń na życie, a od 2015 r. dodatkowo za zarządzanie ryzykiem w UNIQA. W czerwcu 2016 r. rada nadzorcza powierzyła mu wszystkie obszary sprzedaży UNIQA w Polsce, w tym dodatkowo m.in. sprzedaż przez sieć agencyjną, współpracę z brokerami i firmami leasingowymi, bancassurance, sprzedaż on-line, telesprzedaż i w modelu affinity, a także szkolenia.

 

Jarek Matuszewski

Jarosław Matusiewicz

Wiceprezes Zarządu ds. techniki ubezpieczeniowej

Absolwent  Wydziału Budownictwa Lądowego w Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Ukończył studia podyplomowe Przeciwdziałanie Przestępczości Ubezpieczeniowej w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości. Przez pierwsze 13 lat kariery zawodowej był związany z PZU. W latach 2002-2006 był także wykładowcą przedmiotów ubezpieczeniowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Od roku 2006 pracuje w UNIQA Polska, gdzie od 2013 roku pełnił funkcję dyrektora zarządzającego ds. likwidacji szkód. W UNIQA International odpowiadał również przez kilka lat za program rozwoju procesów likwidacji szkód. Od 2016 roku wiceprezes zarządu polskich spółek UNIQA. Odpowiada za likwidację szkód, produkty ubezpieczeniowe, underwriting i aktuariat produktowy. Jest członkiem Komisji Likwidacji Szkód w Polskiej Izbie Ubezpieczeń.
Rada Nadzorcza UNIQA TU S.A.


Wolfgang Kindl -  Przewodniczący Rady Nadzorczej

Lech Michalik - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Józef Karbowniczyn - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Jerzy Wielgórecki - Członek Rady Nadzorczej

Andreas Koessl - Członek Rady Nadzorczej

Kurt Svoboda - Członek Rady Nadzorczej

Erik Leyers - Członek Rady Nadzorczej

Zoran Visnjic - Członek Rady NadzorczejRada Nadzorcza UNIQA TU na Życie S.A.


Wolfgang Kindl -  Przewodniczący Rady Nadzorczej

Lech Michalik - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Józef Karbowniczyn - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Jerzy Wielgórecki - Członek Rady Nadzorczej

Johannes Porak - Członek Rady Nadzorczej

Kurt Svoboda - Członek Rady Nadzorczej

Peter Eichler - Członek Rady Nadzorczej

<< Przewiń w dół

Przewiń w górę >>