Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pakiety ubezpieczeń dla firm

Zarząd i Rada Nadzorcza UNIQA TU S.A. i UNIQA TU na Życie S.A.


Jarosław Matusiewicz

Prezes zarządu

Absolwent  Wydziału Budownictwa Lądowego w Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Ukończył studia podyplomowe o Przeciwdziałaniu Przestępczości Ubezpieczeniowej w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości. Przez pierwsze 13 lat kariery zawodowej był związany z PZU. W latach 2002-2006 był także wykładowcą przedmiotów ubezpieczeniowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Od roku 2006 pracuje w UNIQA Polska, gdzie od 2013 roku pełnił funkcję dyrektora zarządzającego ds. likwidacji szkód. W UNIQA International odpowiadał również przez kilka lat za program rozwoju procesów likwidacji szkód. Od 2016 roku wiceprezes zarządu polskich spółek UNIQA, a od 2017 roku prezes zarządu. Odpowiada za departamenty: HR, Komunikacja i PR, Sekretariat Generalny, Audyt oraz Strategii. Jest członkiem Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz przewodniczącym Rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Adam Łoziak

Wiceprezes zarządu ds. klienta

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ma uprawnienia radcy prawnego. Z grupą UNIQA jest związany od 2003 r. Do 2008 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Sekretariat Generalny. Później objął stanowisko dyrektora oddziału UNIQA w Warszawie, a następnie dyrektora sprzedaży regionu centralnego UNIQA. Od 2010 r. jest wiceprezesem zarządu spółek UNIQA. Podlega mu Departament Wsparcia Sprzedaży oraz dyrektorzy zarządzający odpowiedzialni za segmenty klientów: UNIQA dla Ciebie, UNIQA dla Biznesu oraz UNIQA dla Mieszkalnictwa. W ramach segmentów klientów mieści się oferta modułowa, analityka klienta i rynku, sprzedaż oraz ocena ryzyka.
 

Jakub Machnik

Wiceprezes zarządu ds. finansów i ryzyka

Ukończył kierunek Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Łódzkim. Posiada dyplom MBA programu Executive MBA University of Quebec i Szkoły Głównej Handlowej oraz uprawnienia biegłego rewidenta. Jest związany z sektorem ubezpieczeń od 1999 roku, a od 2003 roku pracuje w UNIQA. Przed objęciem funkcji w zarządzie spółek UNIQA (2018 r.), był m.in. dyrektorem Departamentu Finansowego. Brał udział w projektach wdrożeń systemów IT (zarówno ubezpieczeniowych, jak i ERP), projektach optymalizacyjnych dotyczących złożonych procesów biznesowych oraz operacyjnym wdrożeniu regulacji Solvency II. Karierę zawodową rozpoczynał w audycie instytucji finansowych firm Arthur Andersen i Ernst&Young. Jako wiceprezes zarządu odpowiada za pion, w skład którego wchodzą: finanse, aktuariat, controlling, wsparcie biznesu i zakupy, zarządzanie ryzykiem i bezpieczeństwo.

 


Daniela Sotirovic

Członek zarządu ds. wsparcia klienta

Ukończyła Zarządzanie Jakością na Wydziale Nauk Organizacyjnych Uniwersytetu w Belgradzie, uzyskując tytuł inżyniera nauk organizacyjnych ds. jakości. Od kilkunastu lat pracuje w branży ubezpieczeniowej. Karierę w ubezpieczeniach rozpoczęła w dużej międzynarodowej grupie finansowej w Serbii, gdzie odpowiadała za rozwój organizacji i procesy. Od 2007 roku jest związana z UNIQA, najpierw w UNIQA Serbia, a następnie UNIQA International, gdzie nadzorowała rozwój, projektowanie oraz wdrażanie efektywnych i wydajnych procesów ubezpieczeniowych w 11 krajach. Jako członek zarządu UNIQA Polska ds. wsparcia klienta kieruje pionem kompleksowo zajmującym się obsługą posprzedażową klienta (w tym m.in. contact center, likwidację szkód oraz operacje ubezpieczeniowe). W skład jej pionu wchodzi także IT, architektura korporacyjna oraz Departament Organizacji i Projektów. 


Rada Nadzorcza UNIQA TU S.A.


Wolfgang Kindl – Przewodniczący Rady Nadzorczej
Józef Karbowniczyn – Zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej
Andreas Koessl – Zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej
Jerzy Wielgórecki – Członek Rady Nadzorczej

Erich Kruschitz – Członek Rady Nadzorczej
Erik Leyers – Członek Rady Nadzorczej
Fritz Trafler – Członek Rady Nadzorczej
Teymur Bagirov – Członek Rady Nadzorczej




Rada Nadzorcza UNIQA TU na Życie S.A.


Wolfgang Kindl – Przewodniczący Rady Nadzorczej
Lech Michalik Zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej
Johannes Porak  Zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej
Erich Kruschitz – Członek Rady Nadzorczej

Peter Eichler – Członek Rady Nadzorczej
Fritz Trafler – Członek Rady Nadzorczej
Teymur Bagirov – Członek Rady Nadzorczej




   

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x