Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Tło z gradientami

Zarząd i Rada Nadzorcza UNIQA TU S.A. i UNIQA TU na Życie S.A.


Jarosław Matusiewicz

Prezes Zarządu

Absolwent  Wydziału Budownictwa Lądowego w Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Ukończył studia podyplomowe Przeciwdziałanie Przestępczości Ubezpieczeniowej w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości. Przez pierwsze 13 lat kariery zawodowej był związany z PZU. W latach 2002-2006 był także wykładowcą przedmiotów ubezpieczeniowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Od roku 2006 pracuje w UNIQA Polska, gdzie od 2013 roku pełnił funkcję dyrektora zarządzającego ds. likwidacji szkód. W UNIQA International odpowiadał również przez kilka lat za program rozwoju procesów likwidacji szkód. Od 2016 roku wiceprezes zarządu polskich spółek UNIQA  odpowiedzialny za likwidację szkód, produkty ubezpieczeniowe, underwriting i aktuariat produktowy. Jako prezes UNIQA w Polsce oprócz nadzoru nad pionem techniki ubezpieczeniowej, będzie dodatkowo odpowiadał m.in. za IT, projekty, marketing oraz zasoby ludzkie. Jest członkiem Komisji Likwidacji Szkód w PIU oraz członkiem Rady UFG. Anna Demczenko

Wiceprezes Zarządu ds. finansów

Ukończyła Kijowski Narodowy Uniwersytet Ekonomiczny. Uzyskała także dyplom EMBA (Executive Master of Business Administration) w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. To menedżer z ponad 20-letnim stażem w zarządzaniu finansami w międzynarodowej korporacji. Ma bogate, wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw oraz kierowaniem zespołami pracowników i grup projektowych. Zajmowała się procesami finansowymi i rachunkowością firm. Jako wiceprezes spółek UNIQA Polska odpowiada za departament finansowy, controllingu, aktuariatu finansowego oraz zarządzanie aktywami. Przed rozpoczęciem pracy w UNIQA Polska przez wiele lat związana była z koncernem Procter&Gamble na Ukrainie. Od 1997 roku zajmowała różne stanowiska w obszarze księgowości, finansów i zarządzania operacyjnego, by następnie awansować na stanowisko menedżera wyższego szczebla w ramach grupy (senior group manager).
Adam Łoziak

Adam Łoziak

Wiceprezes Zarządu ds. sprzedaży

Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z grupą UNIQA jest związany od 2003 r. Do 2008 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Sekretariat Generalny. Nadzorował w tym czasie prace organów spółki, relacje z inwestorami, sprawy prawne, zarządzał administracją i odpowiadał za formalno-prawne połączenie UNIQA TU z TU Filar.  Po fuzji spółek zmienił zakres odpowiedzialności i objął stanowisko dyrektora oddziału UNIQA w Warszawie, a następnie dyrektora sprzedaży regionu centralnego UNIQA TU i UNIQA TU na Życie. Od 2010 r. jest wiceprezesem zarządu spółek UNIQA odpowiedzialnym za współpracę z kluczowym dla firmy sektorem mieszkalnictwa. Od 2014 r. odpowiada również za projekt rozwoju sprzedaży grupowych ubezpieczeń na życie, a od 2015 r. dodatkowo za zarządzanie ryzykiem w UNIQA. W czerwcu 2016 r. rada nadzorcza powierzyła mu wszystkie obszary sprzedaży UNIQA w Polsce, w tym dodatkowo m.in. sprzedaż przez sieć agencyjną, współpracę z brokerami i firmami leasingowymi, bancassurance, sprzedaż on-line, telesprzedaż i w modelu affinity, a także szkolenia.

Rada Nadzorcza UNIQA TU S.A.


Wolfgang Kindl -  Przewodniczący Rady Nadzorczej

Lech Michalik - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Józef Karbowniczyn - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Jerzy Wielgórecki - Członek Rady Nadzorczej

Andreas Koessl - Członek Rady Nadzorczej

Kurt Svoboda - Członek Rady Nadzorczej

Erik Leyers - Członek Rady Nadzorczej

Zoran Visnjic - Członek Rady NadzorczejRada Nadzorcza UNIQA TU na Życie S.A.


Wolfgang Kindl -  Przewodniczący Rady Nadzorczej

Lech Michalik - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Józef Karbowniczyn - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Jerzy Wielgórecki - Członek Rady Nadzorczej

Johannes Porak - Członek Rady Nadzorczej

Kurt Svoboda - Członek Rady Nadzorczej

Peter Eichler - Członek Rady Nadzorczej
<< Przewiń w dół

Przewiń w górę >>