Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Ubezpieczenie komunikacyjne OC często sprzedawane jest wraz z polisą AC – jednak czym ona w istocie jest? Czy warto ją kupować? Zawczasu zastanów się nad tym, by podjąć świadomy wybór. Może się okazać, że czasem to ubezpieczenie może zaoferować Ci szerszy zakres ochrony, niż dotychczas Ci się zdawało. Zobacz sam!

Co to jest AC?

AC czyli AutoCasco – jest to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży lub uszkodzenia pojazdu. To polisa, dzięki której będzie Ci łatwiej poradzić sobie z wydatkami, które wyniknęły na wskutek wydarzeń losowych. I tak może obejmować ona szeroki lub bardzo szeroki zakres ubezpieczenia, co też ma wpływ na wysokość składki. Wybierając dla siebie właściwe AC pamiętaj, by kierować się przede wszystkim kwotami pomocowymi, które miałbyś otrzymać w różnych okolicznościach, wyłączenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń oraz obowiązki ubezpieczającego – dopiero na drugim miejscu zwracaj uwagę na wysokość raty. W UNIQA masz do wyboru aż trzy warianty tego ubezpieczenia wraz z szeregiem dodatkowych opcji, które pozwolą Ci kompleksowo zadbać o Twój samochód.  

AutoCasco – co obejmuje?

Wszystko zależy od opcji, na którą się zdecydujesz. Polisa UNIQA AC MotoMidi obejmuje optymalny zakres ewentualnych szkód na skutek sił przyrody, kradzieży auta, które miały miejsce na terenie całej Europy.

Z kolei wariant AC MotoMaxi ubezpiecza Cię od wszelkich ryzyk, które mogą wydarzyć się na obszarze Starego Kontynentu. W ramach tej polisy otrzymasz także możliwość dokupienia dodatkowych opcji do ubezpieczenia, które zapewnią Ci maksymalne bezpieczeństwo. Największym zyskiem dla Ciebie jest Gwarancja Sumy Ubezpieczenia – czyli zapewnienie, że przez cały okres trwania umowy, kwota ubezpieczenia, ustalona w dniu jej podpisania, pozostaje niezmienna. Dzięki temu otrzymujesz pewność, że w razie potrzeby, zawsze otrzymasz tak samo wysokie wsparcie finansowe.

Z kolei polisa UNIQA AC MotoMega, oprócz wymienionych benefitów we wcześniejszych wariantach, oferuje też szereg innych możliwości. Czy wiesz, że w 2017 roku wszczęto prawie 10 tys. spraw karnych[1] w sprawie kradzieży samochodów w Polsce? Wykupienie tego wariantu ubezpieczenia nie tylko chroni Cię przed tego typu zagrożeniami, ale też obejmuje uszkodzenie szyb oraz zwrot kosztów wymiany zamków w pojeździe w razie włamania. Co więcej, możesz liczyć na odszkodowanie za uszkodzone opony i felgi. Powszechnie wiadomo, że zakup akcesoriów dziecięcych do podróży autem także wiąże się z wysokimi kosztami. Dlatego, w razie gdyby fotelik malucha został uszkodzony np. w trakcie wypadku, również zostaną Ci wypłacone środki potrzebne na pokrycie tego rodzaju kosztów. Ten wariant zawiera też dodatkową polisę NNW oraz w jego ramach możesz otrzymać dodatkowe środki potrzebne na pokrycie ewentualnych wydatków związanych z rehabilitacją, gdyby była potrzebna.

Dlaczego warto wykupić AC?

Większość obowiązkowych polis OC nie zawiera szeregu opcji dodatkowych, które obejmuje jedynie AC. Oferuje Ci ono pełen zakres ochrony, a do tego w większości przypadków Gwarancję Sumy Ubezpieczenia przez cały okres trwania umowy. W UNIQA otrzymujesz do tego 65% zniżki za bezszkodową jazdę oraz możliwość dopasowania każdego wariantu do swoich potrzeb. [1] http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/kradzieze-samochodow/122334,Raport-2017-utracone-pojazdy.html


Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowa ochrona auta
  • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

  • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
  • Assistance medyczny
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x