Ubezpieczenie OC i AC najtaniej – opcje dla samochodu firmowego

Przedsiębiorcy, którzy ubezpieczają w danym towarzystwie ubezpieczeniowym więcej niż jedno auto mogą liczyć na atrakcyjniejsze ceny. Należy przy tym pamiętać, że jeśli korzystają oni z leasingu, umowa ta zobowiązuje ich do zakupu OC i AC o konkretnym zakresie ochrony.

Masz małą firmę albo jednoosobową działalność gospodarczą i chcesz ubezpieczyć auto firmowe? Dowiedz się, jak wybrać najkorzystniejsze AC i OC.

Jak kupić najtańsze OC i AC? Takie pytanie zadaje sobie co roku wielu przedsiębiorców. Jeżeli korzystasz z leasingu, umowa zobowiązuje cię do wykupienia ubezpieczenia o konkretnym zakresie ochrony. Co innego, jeśli ubezpieczane auto jest własnością twoją lub firmy. W takim przypadku masz większe pole manewru zaś OC i AC kupisz najtaniej, postępując według tych samych zasad, co podczas ubezpieczania auta prywatnego. Wiele czynników wpływa na koszt polisy. Co może uczynić przedsiębiorca, aby zapłacić mniej za rozsądny zakres ochrony?

Kup AC i OC najtaniej, wykorzystując zniżki pracowników

Dla przedsiębiorstw z sektora MŚP dobrą opcją jest indywidualne ubezpieczenie kilku pojazdów, z których składa się firmowa flota. Brak wiążącej umowy generalnej sprawia, że zakres i wariant każdego ubezpieczenia jest dobierany swobodnie przy zachowaniu ciągłości ochrony, a szkoda na jednym aucie nie wpływa na wysokość składki przy odnowieniu umowy ubezpieczenia pozostałych samochodów. Właśnie w taki sposób kupisz OC i AC najtaniej – również z tego względu, że na zakup polisy ubezpieczeniowej dla każdego kolejnego auta dostajesz wyższą zniżkę.

Kup AC i OC najtaniej dla jednoosobowej działalności

Z oferty dla mikroflot mogą skorzystać także przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Oferta jest dostosowana do indywidualnych potrzeb co sprawia, że możesz kupić AC i OC najtaniej, a jednocześnie pokryć wszystkie swoje potrzeby ubezpieczeniowe. Wśród zalet polisy dla samochodu w firmie należy wymienić m.in. ochronę na terenie RP i Europy oraz wysoką jakość likwidacji szkód lub brak redukcji sumy ubezpieczenia po szkodzie.

Kup AC i OC najtaniej, wliczając polisę w koszty

Pamiętaj, że ubezpieczenie auta firmowego można wpisać w koszty prowadzenia firmy – to dobry sposób na zakup ubezpieczenia OC i AC. Podobną możliwość masz w przypadku auta prywatnego, którego czasem używasz do celów służbowych. Pamiętaj jednak, by w takim wypadku wprowadzić samochód do ewidencji środków trwałych firmy. Jeśli tego nie zrobisz, nadal możesz używać prywatnego auta do celów służbowych, jednak możliwość wliczania kosztów jego użytkowania (w tym ubezpieczenia) jest w takiej sytuacji ograniczona do wysokości wynikającej z przebiegu pojazdu.

Kup AC i OC najtaniej po przejrzeniu ofert

Dzięki dobremu wyborowi zapewnisz stosowną ochronę i jednocześnie obniżysz koszty swojej firmy. Pamiętaj, żeby przed zakupem polisy dokładnie zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, przeczytaj też dokładnie OWU (w przypadku AC)! Zwróć szczególną uwagę na sposób wyceny i likwidacji szkody, zakres ochrony i wyłączenia. Pamiętaj, że zakres ochrony i ceny możesz sprawdzić przez Internet, telefon lub na spotkaniu z agentem.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Te porady mogą Cię zainteresować

Ubezpieczenie OC przewoźnika drogowego – co obejmuje polisa OCP?

Firmy, które zajmują się transportem drogowym muszą zawrzeć umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC, tak jak każdy posiadacz pojazdów. Przedsiębiorcy z branży transportowej mogą się również zdecydować na OC przewoźnika. Ta ochrona ubezpieczeniowa jest dobrowolna, jednak biorąc pod uwagę fakt, że przewoźnik ponosi odpowiedzialność za ładunek, skorzystanie z takiego ubezpieczenia wydaje się być niezbędne.

Czytaj dalej

Ubezpieczenie samochodu w leasingu – jak to zrobić?

Do najpopularniejszych form zewnętrznego finansowania zakupu pojazdów należy kredyt samochodowy i leasing. Wśród firm szczególnym zainteresowaniem cieszy się druga z wymienionych możliwości. Co to jest leasing samochodowy? Na czym polega taka forma finansowania? Czy auto z leasingu staje się twoją własnością? Kto odpowiada za ubezpieczenie pojazdu?

Czytaj dalej

Sprawdzanie OC – w jaki sposób sprawdzić ważność polisy?

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego powinien zawrzeć umowę ubezpieczenia OC. W praktyce jednak nie wszyscy dopełniają tego obowiązku. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny szacuje, że po polskich drogach jeździć może nawet od 80 do 100 tysięcy nieubezpieczonych pojazdów. Jak możesz sprawdzić, czy kierowca, który spowodował szkodę w Twoim pojeździe ma ważne OC?

Czytaj dalej