Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Zastanawiasz się nad zakupem polisy na życie. Czy wiesz, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę? Czy znaczenie ma tylko i wyłącznie cena? Poniżej znajdziesz wskazówki na temat tego, co aktualnie wchodzi w zakres dobrej polisy ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie na życie – co obejmuje?

Jest to polisa, która stanowi zabezpieczenie finansowe na wypadek śmierci. Dzięki niej, kiedy dojdzie do tragicznej sytuacji, rodzina poszkodowanego otrzymuje potrzebne wsparcie w postaci gotówki. Jest to bardzo potrzebne zwłaszcza wtedy, kiedy ubezpieczony był osobą, która utrzymywała całą rodzinę. Kiedy zabraknie jego dochodu, wtedy konieczne jest dodatkowe wsparcie, które posłuży do utrzymania dotychczasowego poziomu życia.

Taka poduszka bezpieczeństwa przydaje się także wtedy, gdy rodzina ma do spłacenia długoterminowy kredyt gotówkowy lub mieszkaniowy. Przydaje się też w innych ważnych chwilach, wówczas, kiedy trzeba wykształcić dzieci, opłacić im dodatkowe kursy, naukę języków obcych itd. Pieniądze te można również zamrozić, zrobić z nich oszczędności, które zostaną wykorzystane w sytuacjach podbramkowych. Polisa na życie to również ochrona na wypadek choroby, trwałego inwalidztwa, a w niektórych sytuacjach nawet utraty pracy.

Jakie ubezpieczenie na życie?

Przede wszystkim powinno być ono dobrane do potrzeb indywidualnego Klienta. Inna polisa dedykowana jest dla osób aktywnych, a inna dla tych, którzy mają kredyt lub rodzinę. Zadajesz sobie pytanie: ubezpieczenie na życie gdzie najlepiej je kupić? Sprawdź, co oferują poszczególne podmioty!

Szczegóły ofert zgodnie z ustawą o dzielności ubezpieczeniowej znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia. To tam umieszczone zostały informacje, takie jak sposób określania sumy odszkodowania lub innego świadczenia, a także prawa i obowiązki każdej ze stron umowy.

Która polisa dla Ciebie?

Aktualnie czeka na Ciebie u nas kilka propozycji. Polisa „Aktywne Życie” to roczne ubezpieczenie na życie, przeznaczone dla osób aktywnych i często podróżujących. Inną możliwością jest Pakiet Bezpieczeństwa i jego bardzo szeroki zakres ochrony. W skład wchodzą: assistance medyczny i świadczenia rodzinne. W zakresie ochrony znalazło się tutaj kilka wersji, np. Wariant Moja Rodzina, Wariant Moje Zdrowie oraz Wariant Moje Życie. Ubezpieczony uzyskuje świadczenie, m.in. wtedy, kiedy trafi do szpitala, lub gdy np. dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Rodzice chcący zwiększyć ochronę swoich dzieci mogą skorzystać z pakietu „Beztroskie dziecko”. Dlaczego warto? Kiedy dojdzie do ciężkiego zachorowania, operacji chirurgicznej, pobytu w szpitalu malucha, Twoja rodzina otrzyma pomoc. Można ponadto uzyskać assistance medyczny oraz świadczenie lekowe. Polisa taka zabezpieczy dziecko, będzie też znakomitym dopełnieniem innych ubezpieczeń, np. NNW szkolnego.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie? Od czego uzależniona jest cena?

Kwota ta różni się w zależności od tego, co proponuje dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Znaczenie ma tu także zakres takiej polisy, na przykład to dla osoby, w jakim wieku jest dedykowana. Liczy się ponadto, jaki zawód ona wykonuje, a także jak duża ma być suma ubezpieczeniowa. Decydujący jest tu dodatkowo zakres ochrony, im będzie on większy, tym bardziej wzrośnie wysokość danej składki. Niekiedy może mieć również znaczenie stan zdrowia tego, kto kupuje polisę, czy też jego różne aktywności, np. to czy uprawia sporty ekstremalne.

 

 

 

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowa ochrona auta
  • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Tato z trójką niemowlaków

Wysoka Ochrona

  • Terminowe ubezpieczenie na życie
  • Świadczenie na wypadek śmierci żywiciela rodziny
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x