UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie
Życia i Zdrowia

Pakiet Ochronny, NNW dziecka,
Medycyna bez Granic i Telemedycyna

ubezpieczenie życia i zdrowia
Życie i Zdrowie
Ubezpieczenie Życia i Zdrowia
Potrzebujesz ubezpieczenia?
Sprawdź ofertę

Czas czytania:

Jak szybko zgłosić szkodę do ubezpieczyciela?

Stłuczka w drodze do pracy, zalane mieszkanie, złamana noga lub pobyt w szpitalu – wypadki chodzą po ludziach. Tuż po zdarzeniu myślisz tylko o tym, żeby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim najbliższym – to naturalne! Gdy emocje nieco opadną, przychodzi czas na chłodną kalkulację. W jakim czasie trzeba zgłosić szkodę do ubezpieczyciela? Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Jak zgłosić szkodę?

Zgłoszenie szkody przez internet to najszybszy sposób załatwienia sprawy, który rekomendujemy naszym klientom. Dzięki temu błyskawicznie otrzymamy od Ciebie pełną dokumentację niezbędną do wypłaty odszkodowania, a Ty szybko uzyskasz środki na leczenie, remont lub naprawę pojazdu.

Zgłoś szkodę

O czym musisz pamiętać, jeśli chcesz uzyskać odszkodowanie?

Szkody komunikacyjne

Twój samochód został uszkodzony przez innego kierowcę w drodze do pracy? Ktoś z Twoich bliskich ucierpiał w wyniku wypadku komunikacyjnego? Masz prawo do odszkodowania!

Pamiętaj, że sprawca stłuczki lub wypadku ma obowiązek udostępnienia Ci swoich danych, danych o pojeździe oraz informacji dotyczących ubezpieczenia OC. Jeżeli sprawca odmawia podania informacji niezbędnych do ustalenia przebiegu wydarzenia, masz prawo wezwać policję. Nie wiesz, co możesz uzyskać z OC sprawcy?

W jakim czasie trzeba zgłosić szkodę do ubezpieczyciela? Im szybciej, tym lepiej! Im szybciej zgłosisz zdarzenie, tym szybciej uzyskasz pieniądze. Pamiętaj jednak, że w masz prawo do zgłoszenia szkody w ciągu 3 lat. W niektórych przypadkach czas na zgłoszenie szkody jest dłuższy – jeżeli zdarzenie zostało zakwalifikowane jako przestępstwo – nawet w ciągu 20 lat od jego wystąpienia.

Odszkodowanie możesz uzyskać z ubezpieczenia AC lub z ubezpieczenia OC sprawcy ubezpieczonego w UNIQA. Zachęcamy do skorzystania z naszej aplikacji do zdalnych oględzin UNIQA Smart. 

Szkody majątkowe

Dach Twojego domu został uszkodzony w wyniku gradobicia lub zalania przez sąsiada z góry? Skradziono Ci z mieszkania cenny sprzęt RTV? Szkodę majątkową możesz zgłosić z ubezpieczenia domu i mieszkania, z ubezpieczenia OC majątkowego sprawcy ubezpieczonego w UNIQA lub z ubezpieczenia dla sektora mieszkalnictwa.

Szkody osobowe

Podczas pobytu na wakacjach musiałeś skorzystać z opieki szpitalnej? Twoja rodzina ucierpiała w wyniku nieszczęśliwego wypadku? Wybierz jeden z formularzy: zgłoszenie szkody z ubezpieczenia NNW lub podróży zagranicznej lub z ubezpieczeń zdrowotnych.
 

Świadczenia życiowe

Ktoś z Twoich bliskich poważnie zachorował lub musiał przejść skomplikowaną operację? Jeśli posiadasz ubezpieczenie na życie, wystarczy, że wypełnisz odpowiedni formularz i dostarczysz go do nas online, pocztą elektroniczną lub tradycyjną.
 

Zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela – bez pośredników

Pamiętaj, że nie potrzebujesz żadnych pośredników, żeby uzyskać odszkodowanie! Wystarczy, że skontaktujesz się z nami wypełniając odpowiedni formularz na naszej stronie.

Zgłoś szkodę

Ubezpieczenie Życia i Zdrowia
Potrzebujesz ubezpieczenia?
Sprawdź ofertę
Paweł Fidelus - autor artykułu to Menedżer ds. Produktów Życiowych w Departamencie Rozwoju Produktów i Procesów UNIQA TUnŻ S.A.
Paweł Fidelus
Menedżer ds. Produktów Życiowych w Departamencie Rozwoju Produktów i Procesów UNIQA TUnŻ S.A.

Ukończył wydział Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją ubezpieczeniową. W ramach stypendium Socrates-Erasmus studiował również na Université Panthéon-Sorbonne (Sorbona) w Paryżu. Od ponad 15 lat związany jest z rynkiem ubezpieczeń. Początkowo w firmach assistance, następnie w PZU Życie S.A. oraz AXA Życie TU S.A. Pracował również w Ministerstwie Finansów. Obecnie w UNIQA TUnŻ S.A. odpowiada za tworzenie i utrzymanie wybranych ubezpieczeń na życie o charakterze indywidualnym.

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować
zalany dom

Zalanie domu wodą może spowodować uszkodzenia niemal każdego elementu konstrukcji. W efekcie nieruchomość może się nie nadawać do użytkowania. Czy to oznacza, że budynek po takim zdarzeniu należy wybudować na nowo? Na szczęście nie – zalany dom można doprowadzić do stanu, który umożliwia jego użytkowanie. Co należy zrobić?

 

Zakup pierwszego mieszkania to duży i ważny krok w życiu. Jest początkiem samodzielności i wiąże się z wieloma rewolucjami. Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania bądź domu w stanie deweloperskim. Pozwala to na jego samodzielne wykończenie i ingerencję nawet w najmniejszy szczegół. Ile kosztuje wykończenie mieszkania? Co warto wiedzieć?

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę