UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Ubezpieczenie
Życia i Zdrowia

Pakiet Ochronny, NNW dziecka,
Medycyna bez Granic i Telemedycyna

ubezpieczenie życia i zdrowia
Życie i Zdrowie
Ubezpieczenie Życia i Zdrowia
Potrzebujesz ubezpieczenia?
Sprawdź ofertę

Czas czytania:

Ile kosztuje kompleksowe ubezpieczenie firmy? Kiedy potrzebne jest ubezpieczenie OC firmy i ile wynosi składka na ubezpieczenie działalności gospodarczej?

Własna firma to nie tylko ogromna odpowiedzialność, ale również spore wydatki. W natłoku codziennych obowiązków i wyzwań związanych z prowadzeniem biznesu czasem trudno za wszystkim nadążyć. Żeby solidnie ochronić swoje przedsiębiorstwo, zapewnić mu wzrost i zadbać o to, by wszystko przebiegało po naszej myśli, powinniśmy je bezwzględnie ubezpieczyć. Wie o tym każdy odpowiedzialny szef. Ale sama świadomość to jeszcze nie wszystko. Dopiero tutaj pojawiają się pytania. Jaką polisę wybrać, dokąd się udać, jaki będzie jej koszt? Sprawdzamy!

GDZIE UBEZPIECZYĆ FIRMĘ? 

Na pytanie o to, gdzie ubezpieczyć firmę, jest tylko jedna odpowiedź. W miejscu z historią, zaufanym i cieszącym się poważaniem klientów. Taką firmą jest UNIQA, która oferuje różne pakiety i zakresy polis, wśród których każdy przedsiębiorca znajdzie tę odpowiednią dla siebie. Idealny produkt należy dopasować do wielkości biznesu, typu działalności, posiadanego mienia i siedziby. Od wszystkich tych składowych zależeć będzie również koszt ubezpieczenia firmy. Wiele rodzajów działalności wymagają przy tym wykupienia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, czyli OC. Warto wiedzieć, kiedy jest to wymagane i jaki jest zakres ubezpieczenia OC pracodawcy czy OC firmy?

UBEZPIECZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ – ILE KOSZTUJE POLISA?

Dla małych i średnich przedsiębiorstw, których przychód nie przekracza 20 milionów, a wartość ich majątku nie jest większa niż 15 milionów, został stworzony pakiet Twój BIZNES Plus. W jego ramach właściciel może liczyć na ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych, od kradzieży z włamaniem i rabunku, a nawet na ochronę sprzętu elektronicznego przed wszystkimi czynnikami ryzyka. W skład pakietu wchodzi także OC, polisa szyb i innych przedmiotów szklanych oraz NNW. Dodatkowo można dobrać kolejne zakresy, które każdy ma szansę dopasować do swoich potrzeb i indywidualnych oczekiwań.

Wiele osób zastanawia się jednak, ile kosztuje takie ubezpieczenie firmy. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Cena jest uzależniona od wielu czynników i najlepiej konsultować ją indywidualnie.

UBEZPIECZENIE FIRMY – JAKI KOSZT DLA GIGANTÓW?

UNIQA oferuje także polisę dla większych firm. Ubezpieczenie majątku to oferta dla dużych korporacji zajmujących się produkcją, działalnością handlową albo usługową. Pozwala kompleksowo zadbać o budynki, urządzenia, wszelkie środki obrotowe i aktywa, co skutecznie chroni nas i nasz interes przed potencjalnymi stratami. Pakiet ten to zabezpieczenie przed różnymi zdarzeniami losowymi, przed kłopotami wynikającymi z awarii i wad technicznych lub technologicznych oraz tymi będącymi efektem niewłaściwej obsługi sprzętu. To też solidna ochrona na wypadek zniszczenia, uszkodzenia sprzętu przez osoby trzecie, kradzieży z włamaniem lub rabunku. A to tylko kilka profitów, które niesie za sobą takie rozwiązanie.

Ogromne przedsiębiorstwo to inne ubezpieczenie firmy. Cena będzie tutaj wyższa niż w przypadku polis dla sektora MŚP, więcej jest bowiem ryzyk objętych ochroną. Zanim podpiszemy umowę, przeanalizujmy solidnie wszystkie jej zapisy. Tak, by wybrać najkorzystniejszą propozycję.

CO WIĘCEJ? Ile kosztuje ubezpieczenie dla firmy?

Ale takie podstawowe polisy to nie jedyne metody na zabezpieczenie swojego interesu. Na etapie budowy warto pomyśleć o ochronie inwestycji oraz maszyn budowlanych i całego sprzętu. Jeżeli posiadamy flotę samochodową, obowiązkiem jest wykupienie OC, rozsądek zaś podpowiada, że warto zainwestować także w AC. UNIQA oferuje specjalną polisę dla pojazdów ciężarowych, naczep i przyczep. Tak, by cały firmowy majątek był chroniony z największą ostrożnością i dokładnością.

Każdy solidny przedsiębiorca powinien również pomyśleć zabezpieczeniu pracowników i ich rodzin. Taki benefit to cenny dodatek do comiesięcznego wynagrodzenia i czynnik, który buduje przywiązanie do pracodawcy. Grupowe ubezpieczenie na życie Bezpieczna Przyszłość to propozycja dla pracowników oraz ich bliskich. Gwarantuje świadczenia rodzinne i assistance medyczny. Każdy powinien zadbać o ubezpieczenie działalności gospodarczej. A ile kosztuje taki dodatek dla ludzi, których zatrudniamy? To zależy od wielkości firmy, liczby pracowników i tego, co dokładnie chcemy im zapewnić. Każdą umowę należy omawiać i analizować indywidualnie.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC firmy budowlanej - dla kogo jeszcze polisa OC będzie niezbędna?

OC zwykle kojarzy się z ubezpieczeniem pojazdów, ale warto podkreślić, że może ono dotyczyć także działalności gospodarczej. W wielu przypadkach przedsiębiorca dla swojej firmy o określonym PKD musi podpisać umowę ubezpieczenia. Przepisy prawa wymagają, by OC działalności gospodarczej mieli przedsiębiorcy wykonujący m.in. takie działalności jak m.in.:

 • pośrednik w obrocie nieruchomości,
 • rzecznik majątkowy,
 • notariusz,
 • adwokat i radca prawny,
 • komornik sądowy i syndyk
 • zarządca nieruchomości,
 • wszelkie podmioty, które wykonują świadczenia zdrowotne (w tym lekarz, pielęgniarka, położna, fizjoterapeuta),
 • organizator imprez masowych,
 • architekt i inżynier budownictwa,
 • podmioty świadczące usługi detektywistyczne i ochroniarskie,
 • opiekun dziecka.

Ponadto w Polsce obowiązkowe jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rolnika. Roszczenia np. z tytułu zniszczenia przez niego mienia osoby trzeciej mogą zostać pokryte przez OC. 

Suma ubezpieczenia w obowiązkowych OC zawsze musi spełniać wymagania ubezpieczeniowe wskazane w ustawie. 

Ubezpieczenie Życia i Zdrowia
Potrzebujesz ubezpieczenia?
Sprawdź ofertę
Paweł Fidelus - autor artykułu to Menedżer ds. Produktów Życiowych w Departamencie Rozwoju Produktów i Procesów UNIQA TUnŻ S.A.
Paweł Fidelus
Menedżer ds. Produktów Życiowych w Departamencie Rozwoju Produktów i Procesów UNIQA TUnŻ S.A.

Ukończył wydział Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją ubezpieczeniową. W ramach stypendium Socrates-Erasmus studiował również na Université Panthéon-Sorbonne (Sorbona) w Paryżu. Od ponad 15 lat związany jest z rynkiem ubezpieczeń. Początkowo w firmach assistance, następnie w PZU Życie S.A. oraz AXA Życie TU S.A. Pracował również w Ministerstwie Finansów. Obecnie w UNIQA TUnŻ S.A. odpowiada za tworzenie i utrzymanie wybranych ubezpieczeń na życie o charakterze indywidualnym.

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować

Ubezpieczenie firmy

Ubezpieczenie dla firm OC wymagane jest w niektórych profesjach, zazwyczaj jednak pozostaje dobrowolne. Ubezpieczeniu podlega zarówno mienie oraz inwestycje firmy, jak i samochody (osobowe i ciężarowe). Kompleksowe ubezpieczenie majątku firmowego pozwala na duży komfort psychicznych. Uwzględnienie szerokiej gamy zdarzeń i ryzyka sprawia, że można ze spokojem skoncentrować się na rozwoju działalności. Każdy pakiet ubezpieczeń dla przedsiębiorców od UNIQA ma różne podrodzaje.

Czytaj dalej
Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę