UNIQA ubezpieczenia online
Zaloguj

Czas czytania:

Ubezpieczenie narciarskie na wyjazd na narty lub snowboard - ile kosztuje ubezpieczenie na narty w Polsce i jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne na wyjazd za granicę?

Ubezpieczenie na narty i snowboard to jeden z obowiązkowych punktów na liście przygotowań do zimowego wyjazdu. Dobrze skonstruowana polisa turystyczna z odpowiednim rozszerzeniem zapewnia maksymalną ochronę podczas przykrych zdarzeń na stoku. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie narciarskie? Które swoim zakresem obejmie dodatkowo ubezpieczenie OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenie sprzętu sportowego?

DLACZEGO WARTO KUPIĆ UBEZPIECZENIE NARCIARSKIE?

Polacy kochają sporty zimowe, o czym świadczą długie kolejki rodaków zarówno na polskich, jak i zagranicznych stokach. Według badań TMR (Tatry Mountain Resorts) blisko co czwarty deklaruje, że jeździ na nartach lub snowboardzie. 

Dbając o swoje zdrowie podczas zimowych szaleństw, warto pamiętać o wyborze odpowiedniego ubezpieczenia narciarskiego, szczególnie jeżeli preferujemy ferie poza Polską. Jeśli ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi na rodzimym stoku, nie będziemy musieli pokrywać kosztów akcji ratowniczej przeprowadzonej przez GOPR lub TOPR, jednak gdy doznamy kontuzji podczas uprawiania zimowych sportów poza granicami kraju - zostaniemy obciążeni kosztami udzielonej pomocy medycznej. Wykupując ubezpieczenie narciarskie, możemy nie tylko uzyskać refundację kosztów leczenia, lecz także uniknąć poważnych problemów finansowych w razie doznania urazu.

Ubezpieczenie na narty zapewnia ogromny komfort psychiczny i ekonomiczny, pozwalający beztrosko cieszyć się z urlopu. Warto mieć też świadomość, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie pokrywa kosztów ratownictwa lub transportu medycznego do Polski, dlatego, chcąc zapewnić sobie optymalną ochronę, należy wykupić polisę turystyczną.. W razie wypadku na nartach za granicą pozwoli ona na uzyskanie odpowiedniego wsparcia ze strony ubezpieczyciela oraz pokrycia kosztów leczenia, transportu czy rehabilitacji po wypadku związanym z jazdą na nartach czy snowboardzie. 

CO ZAPEWNIA UBEZPIECZENIE NA WYJAZD NA NARTY W POLSCE I ZA GRANICĄ?

Co obejmuje polisa narciarska, która tak naprawdę jest standardowym ubezpieczeniem turystycznym z rozszerzeniem o uprawianie sportów zimowych? Tego typu produkt zwykle zapewnia ubezpieczonemu:

  • pokrycie kosztów ratownictwa,
  • transport do placówki medycznej,
  • leczenie stomatologiczne,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków -NNW.

Polisa turystyczna dla narciarzy i snowboardzistów (w wersji rozszerzonej) może również obejmować ubezpieczenie sprzętu sportowego i bagażu, transport bliskich osób czy rekompensatę za opóźniony lot. Jeśli chcemy, możemy też rozszerzyć zakres ochrony o jazdę nieoznakowanymi trasami, sportowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dokładny zakres ochrony ubezpieczenia narciarskiego oraz listę włączeń określają Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU).  Standardowo obejmuje ono ubezpieczenie kosztów leczenia. Takie ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny na narty pozwoli Ci na zmniejszenie ryzyka nagłego wzrostu kosztów wyjazdu w razie wypadku na stoku i uszkodzenia ciała czy rozstroju zdrowia. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej polisy.

JAK WYBRAĆ UBEZPIECZENIE DLA NARCIARZY?

Ubezpieczenie narciarskie powinno być przede wszystkim dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb, tylko wtedy w 100% spełni swoją funkcję. Przed zakupem konkretnego produktu należy więc upewnić się, że ubezpieczenie na narty pokryje opłaty pobierane przez placówki medyczne w państwie, które mamy zamiar odwiedzić - warto zorientować się przed wyjazdem zimowym, jakie są średnie koszty leczenia w danym kraju, dostosowując sumy ubezpieczenia do realiów panujących w miejscu naszej destynacji.

Większość towarzystw oferuje swoim potencjalnym klientom kilka wariantów polisy narciarskiej. Każdy z pakietów ma inny zakres usług oraz inne sumy gwarancyjne (tj. maksymalna wysokość odszkodowania, jaką może wypłacić klientowi ubezpieczyciel). Przykładowo w wersji podstawowej koszty leczenia i assistance mogą wynosić do 10 000 euro, a w wariancie rozszerzonym - nawet do 50 000 euro. Jeśli planujemy ferie zimowe w europejskim kurorcie, warto wybrać pakiet z sumą ubezpieczenia wynoszącą co najmniej 30 000 euro w ramach ubezpieczenia narciarskiego. Austria jako destynacja dla narciarzy jest obok Włoch krajem, gdzie taka suma gwarancyjna jak najbardziej może okazać się przydatna z uwagi na wysokie koszty leczenia. 

UBEZPIECZENIE NA NARTY W POLSCE – TEŻ JEST POTRZEBNE!

Bez względu na miejsce wyjazdu wszędzie możesz być narażony na niespodziewane koszty. Zniszczenie sprzętu, uszczerbek na zdrowiu, strata bagażu czy konieczność zmiany ośrodka, w którym zatrzymałeś się z rodziną. Od tych i wielu innych przypadków możesz ochronić bliskich, wykupując odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd. Polska, Włochy czy inny kraj? Gdzie chcesz się wybrać? Powinieneś kupić ubezpieczenie, które pokryje niespodziewane wydatki, jeśli dojdzie do wypadku. 

ILE KOSZTUJE UBEZPIECZENIE NA NARTY?

Najtańsze ubezpieczenie narciarskie kosztuje  od kilku złotych za dzień. Na cenę tego typu produktu ubezpieczeniowego wpływa wiele czynników: kraj, do którego wyjeżdżamy, długość pobytu, liczba ubezpieczonych osób czy rodzaj pakietu (najtańsze są oczywiście warianty podstawowe). Jak kupić ubezpieczenie narciarskie online? To proste, wystarczy skorzystać z naszej oferty, wypełnić internetowy formularz i zapłacić wygodnie bez wychodzenia z domu. 

Podsumowując: każda osoba, która prowadzi aktywny tryb życia i planuje wyjazd na narty lub snowboard, w trosce o swoje bezpieczeństwo powinna wykupić ubezpieczenie narciarskie, szczególnie jeśli zimowy urlop spędzi poza granicami Polski. W wielu zagranicznych kurortach Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) może nie pokryć kosztów związanych z ewentualnym wypadkiem na stoku.

Zniżka -15%
Potrzebujesz ubezpieczenia podróży?
Oblicz składkę

Udostępnij poradę

Te porady mogą Cię zainteresować

Gdzie jechać na narty w Polsce i za granicę? Zobacz 10 najlepszych ośrodków narciarskich za granicą i najlepsze miejsca na narty w Polsce

Okres zimowy sprzyja wypoczynkowi w górach i korzystaniu z uroków ośrodków narciarskich. Jeśli jesteś miłośnikiem sportów zimowych - jeździsz na nartach, snowboardzie czy chociaż na sankach, wybierz się do najlepszych kurortów zimowych w kraju i za granicą. Gdzie jechać? Które ośrodki narciarskie w Polsce lub za granicą mają najlepszą ofertę dla narciarzy?

Czytaj dalej

Typowe wypadki na stoku narciarskim - jakie zdarzają się najczęściej na nartach i snowboardzie?

Wyjazd na narty to znakomity sposób na aktywny wypoczynek w górach. Jednak trzeba liczyć się z tym, że może dojść do wypadku przy zjazdach ze stoku na nartach czy snowboardzie. Jakie urazy zdarzają się najczęściej? Jak się przed nimi ustrzec?

Czytaj dalej
Polecany

Już od 4,20 zł /dzień!

Ubezpieczenie
podróży

Zgłoś sprawę
online
Odnów polisę