Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Zakres

  Sprawdź, jaki jest zakres ochrony w proponowanych pakietach ubezpieczeń. W przypadku AC ubezpieczyciel powinien brać odpowiedzialność za uszkodzenie pojazdu w wypadku drogowym, spowodowanym siłami przyrody oraz w przypadku kradzieży. Najlepiej wybierać pakiety, które chronią w formule tzw. „allrisk”, która zakłada, że ochrona auta obejmuje wszystkie przypadki, które nie zostały wyraźnie wyłączone w warunkach umowy.

 2. Zamienniki

  By uniknąć przykrych niespodzianek, dowiedz się czy wycena szkody będzie wyliczana na podstawie cen części oryginalnych czy zamienników. Warto kupować ubezpieczenia, które zagwarantują Ci, że wymieniane części będą opatrzone symbolem Q, O lub P. Symbol O oznacza, że to część, na której widnieje logo producenta samochodu. Część z symbolem Q oznacza, że jest taką samą częścią, pochodzącą od tego samego dostawcy części, ale bez znaku producenta auta. Symbol P oznacza, że mamy do czynienia z częścią zamienną o porównywalnej jakości.

 3. Udział własny

  Przed podpisaniem umowy, zastanów się czy chcesz mieć tzw. wkład własny. Jest to nic innego jak zadeklarowana kwota, którą jesteś gotowy zapłacić przy każdej szkodzie, którą poniesiesz. Może to być np. 5% kwoty całej szkody, czyli w każdym przypadku ubezpieczyciel zapłaci za resztę. Im większy wkład własny, tym niższa składka za ubezpieczenie.

 4. OC

  Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe. Wysokość składki zależy od stażu kierowcy i jego bezwypadkowej jazdy. OC jest przypisane do pojazdu i należy pamiętać, aby opłacać składki regularnie, gdyż za zwłokę naliczana będzie kara finansowa. Pomocnym może być Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, w którego rejestrze możemy sprawdzić (znając numer rejestracyjny sprawcy wypadku) czy ma on wykupione OC. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza wtedy gdy uczestniczysz w wypadku,  a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

 5. Assistance

  Dodatkowo można wykupić ubezpieczenie Assistance. Dzięki niemu zapewnisz sobie pomoc, zawsze wtedy, gdy przydarzy Ci się awaria lub wypadek na drodze. Assistance oferuje holowanie, samochód zastępczy a nawet dostarczenie paliwa, gdy nasz bak okaże się pusty.

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

 • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
 • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

 • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
 • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: +48 801 597 597
tel: +48 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż warsztat