Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PRZECZYTAJ

Cena ubezpieczenia od zalania mieszkania jest znacznie niższa niż koszty, jakie trzeba ponieść na rzecz naprawy wszystkich szkód powstałych na skutek takiego zdarzenia. Za zalanie mieszkania odpowiedzialność ponosić może jego właściciel, najemca lub administracja budynku. W przypadku zalania najważniejszy jest czas, dlatego warto kupić ubezpieczenie, aby od razu otrzymać pieniądze.

Zalanie mieszkania – przyczyny i konsekwencje

Szacuje się, że zalanie mieszkania jest najczęstszym losowym czynnikiem zewnętrznym, wskutek którego konieczne staje się wyremontowanie mieszkania bądź jego części. Do głównych przyczyn zalania należą m.in. problemy z pralką sąsiada. Czasami, zwłaszcza w starszych mieszkaniach, może nagle pęknąć stary wężyk doprowadzający wodę do zbiornika WC, wąż do pralki albo rury odprowadzające wodę.

Zalanie mieszkania to bardzo nieprzyjemne zdarzenie, które bywa kosztowne. Stopień wyrządzonych szkód zależy przede wszystkim od czasu, w którym woda zaczęła przeciekać na niższe piętro. Jeżeli w chwili zdarzenia sąsiada nie było w mieszkaniu lub co gorsza – nie mieszka on tam na stałe, konsekwencje mogą się okazać druzgocące. Najczęściej remont obejmuje wymianę całej podłogi, zrywanie wilgotnych tynków ze ścian, osuszanie i wykańczanie mieszkania na nowo. Przy dużych zalaniach istnieje ryzyko uszkodzenia urządzeń RTV i AGD, a w najgorszych przypadkach porażenie prądem na skutek zalania kontaktów.

Trzy rodzaje podmiotów, na których może spoczywać odpowiedzialność za zalanie mieszkania

Przyczyny zalania mieszkania są różnorodne, dlatego odpowiedzialność za tego typu zdarzenie nie zawsze spoczywa na jednej osobie. Winowajcą zalania jest właściciel mieszkania, jeśli okoliczność powstała np. na skutek niesprawnie działającej pralki. Jeżeli jednak lokal jest wynajmowany, a zalanie nastąpiła z powodu nieodpowiedzialności najemcy (np. rozlanie wiadra wody), to wówczas on ponosi odpowiedzialność. Trzecim podmiotem, na którym może spoczywać konieczność pokrycia szkód, jest administracja spółdzielni, gdy mamy do czynienia np. z pęknięciem rury. Niestety, w każdym z powyższych przypadków istnieje ryzyko, że druga strona nie będzie chciała pokryć koszty remontu. Oprócz drogi sądowej efektywnym sposobem zabezpieczenia się jest wybór najlepszej polisy ubezpieczeniowej od UNIQA.

Ubezpieczenie mieszkania od zalania – dogodne warianty polis od UNIQA

Uzyskanie odszkodowania za zalanie mieszkania daje wiele korzyści. Przede wszystkim odszkodowanie uzyskuje się od razu, dzięki czemu można przystąpić do zlecenia remontu, nie czekając na pogorszenie się stanu mieszkania. Ubezpieczenie mieszkania to ważna decyzja. Aby ułatwić ci wybór, UNIQA prezentuje kilka wariantów polis ubezpieczeniowych od zalania mieszkania.

Wybierz zabezpieczenie „Twój Dom Plus”, aby uchronić się od wysokich kosztów związanych z zalaniem, uderzeniem pioruna, pożarem oraz wieloma innymi szkodami. Produkt „Twój Dom Plus” podzieliliśmy na trzy dogodne warianty o różnym zakresie ubezpieczenia. Sam możesz wybrać, czy preferujesz podstawową wersję, czy też wolisz zabezpieczyć się przed dosłownie wszelkim ryzykiem!

Warto również rozważyć indywidualne prywatne ubezpieczenie na życie i zdrowie. Szeroki zakres ochrony, niska cena składki i skuteczne zabezpieczenie zarówno siebie, jak i bliskich („Pakiet Moja Rodzina”), skłaniają do zainwestowania w bezpieczną przyszłość. Przekonaj się o tym, rozmawiając z naszymi specjalistami!

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowa ochrona auta
  • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

  • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
  • Assistance medyczny
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x