Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Czy można się ubezpieczyć od urodzenia się dziecka? Brzmi to nieco kontrowersyjnie, w końcu przyjęło się, że wykupujemy polisę ubezpieczeniową po to, aby zabezpieczyć się przed skutkami nieszczęśliwych wydarzeń, a powiększenie rodziny jest na ogół radosnym elementem życia. Jednak kiedy w domu pojawia się noworodek, każdy grosz jest na wagę złota. Sprawdź jak możesz dodatkowo zabezpieczyć się finansowo, aby brak funduszy nie pozbawił Cię radości w tej wyjątkowej chwili!

Ubezpieczenie z tytułu urodzenia dziecka jest popularnym dodatkiem do polisy grupowej, wykupywanej przez pracodawcę dla swoich pracowników. Co ciekawe płeć ubezpieczonego nie ma w tym przypadku znaczenia. Jeżeli w grupie osób ubezpieczonych znajdują się mężczyźni, polisa z automatu zaczyna obejmować ich życiowe partnerki. Osoby, które zatrudniają w swojej firmie młodych ludzi, chętnie decydują się na ten typ polisy, aby pokazać swoim podwładnym że dbają również o bezpieczeństwo ich rodzin.

Tylko dla firm?

Czy ubezpieczenie na życie – urodzenie dziecka mogą wykupić również osoby prywatne? Oczywiście, jednak w takim przypadku należy dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia i zapoznać się z okresem karencji, który zazwyczaj trwa ok 12 miesięcy przed urodzeniem się dziecka. Biorąc to pod uwagę, zakup takiej polisy dobrze jest rozważyć na kilka miesięcy przed rozpoczęciem starania się o potomka. W przeciwnym wypadku środki z ubezpieczenia otrzymamy dopiero przy narodzinach kolejnego potomka.

W wyjątkowych przypadkach okres karencji może zostać skrócony przez ubezpieczyciela. Dzieje się tak na przykład w sytuacjach, w których dziecko rodzi się jako wcześniak, lub przychodzi na świat martwe.

Nie tylko biologia – garść ciekawostek

Warto wiedzieć, że jeżeli mamy wykupione to ubezpieczenie, urodzenie dziecka nie jest jedyną okazją do otrzymania świadczenia. Zakres polisy obejmuje również przypadki adopcji. Jeżeli nasza rodzina powiększy się o dodatkowego potomka bez udziału sił natury – możemy ubiegać się o wypłatę środków w taki sam sposób jak w przypadku naturalnego porodu.

Kolejną ciekawą kwestią są ciąże mnogie. Wiadomo, że większa ilość niemowlaków w domu będzie generować o wiele większe koszty. W takich sytuacjach możemy liczyć na to, że otrzymamy nawet 150% wartości ustalonej wcześniej sumy.

W jaki sposób dostać pieniądze za urodzenie dziecka z ubezpieczenia?

Przyjście na świat nowego człowieka zazwyczaj wiąże się z pewną dozą spraw urzędowych, które trzeba załatwić. W tym całym zamieszaniu trzeba pamiętać o złożeniu odpowiedniego formularza i dostarczeniu go ubezpieczycielowi wraz z aktem urodzenia dziecka, oraz kserokopią dowodu osobistego osoby ubezpieczonej.

UNIQA – pewność i poczucie bezpieczeństwa

Żeby wybrać odpowiednie ubezpieczenie musisz mieć pewność że firma z którą chcesz podjąć współpracę jest godna zaufania i sprawdzona przez miliony zadowolonych klientów. Dlatego przed podpisaniem umowy sprawdź dokładnie wszelkie możliwe informacje na temat konkretnej instytucji. Wybieraj tylko te o ugruntowanej pozycji i bogatym doświadczeniu. UNIQA to miejsce, w którym znajdziesz atrakcyjne pakiety ubezpieczeń i jednocześnie będziesz mieć pewność stuprocentowego bezpieczeństwa – dla Ciebie i Twoich najbliższych.

 

 

 

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowa ochrona auta
  • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

  • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
  • Assistance medyczny
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x