Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. 80 tysięcy wypadków w szkołach!

  Żeby zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, możesz zdecydować się na ubezpieczenie szkolne. Taki pakiet obejmie Twoje dziecko opieką w razie nieszczęśliwego wypadku. A że takich sytuacji w szkołach jest całe mnóstwo – dane mówią o 80 tysiącach wypadków w roku – warto zastanowić się nad zasadnością takiej dodatkowej ochrony.

  Większość rodziców myśli, że ubezpieczenie, które na początku roku szkolnego oferuje placówka, jest obowiązkowe. A to nieprawda. Dyrekcja nie może zmusić rodziców do podpisania takiej – z góry narzuconej – umowy. Pamiętaj, że zawsze masz prawo szukać na własną rękę innych, korzystniejszych opcji. Wykupiona indywidualnie polisa to pewność, że dziecko jest bezpieczne. Daje też możliwość dokładnego przestudiowania umowy. Dzięki temu wiesz, od jakich konkretnie sytuacji ubezpieczony jest maluch, czego możesz oczekiwać od firmy ubezpieczeniowej i jakie sumy zostaną Ci wypłacone w razie nieszczęśliwego wypadku.


 2. Ubezpieczenie w szkole: co obejmuje?

  W sytuacji, gdy zdecydujesz się sam wybrać ubezpieczyciela, upewnij się, że rozumiesz i akceptujesz wszystkie warunki umowy. Zastanawiasz się jakie ubezpieczenie wybrać dla dziecka w szkole?

  Po pierwsze dowiedz się jaki zakres terytorialny i czasowy ma ubezpieczenie. Najlepsze będzie takie zawierane na okres roku szkolnego i wakacji. Wtedy chroni dziecko przez wypadkami także w okresie, który nie jest objęty nauką. A, jak wiadomo, wakacje to czas, w którym maluchy są szczególnie narażone na niebezpieczeństwa związane z zabawami i przygodami na świeżym powietrzu. Równie istotne jest to, by umowa obejmowała cały świat. Wtedy nasz podopieczny może czuć się bezpiecznie zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

  Dobre ubezpieczenie szkolne będzie dawało gwarancję wypłacenia zasiłku dziennego w z tytułu niezdolności do nauki, zwrotu kosztów leczenia, a nawet zadośćuczynienia za ból. Nasze ubezpieczenie NNW szkolne obejmuje także jednorazowe świadczenie w przypadku zgonu rodzica ubezpieczonego w wyniku następstw nieszczęśliwego wypadku oraz jednorazowe świadczenie w przypadku zgonu ubezpieczonego spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem komunikacyjnym.

 3. Gwarancja spokoju

  W  naszej polisie zadbaliśmy także o codzienne poczucie bezpieczeństwa ubezpieczonych i ich rodzin. Zwracamy koszty leczenia za granicą i zapewniamy jednorazowe świadczenie w przypadku stwierdzonego u ubezpieczonego 100% trwałego uszczerbku na zdrowiu. Nie odwracamy też oczu od najbardziej dramatycznych sytuacji i wypłacamy jednorazowe świadczenie w przypadku zgonu ubezpieczonego (do 20 roku życia) spowodowanego nowotworem złośliwym.

  Dobre ubezpieczenie szkolne ma być nie tylko gwarancją wypłaty odszkodowania w przypadku nieszczęśliwego wypadku, ale też czymś, co zapewni Ci spokój i pozwoli uwierzyć, że – w razie nieprzewidzianych trudności – nie zostaniesz sam ze swoim problemem. Przygotowując swoją ofertę, dbamy o każdy szczegół i staramy się dostarczyć Ci jak najpełniejszą i najlepszą opiekę. Taką, która zagwarantuje bezpieczeństwo Twojemu dziecku, a Tobie da pewność, że robisz dla niego wszystko to, co najlepsze.


Pani z tabletem

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

 • Kompleksowa ochrona auta
 • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ręce przy stole roboczym

Twój BIZNES Plus

 • Ubezpieczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw
 • Ochrona dostosowana do potrzeb firmy
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x